Wpłaty ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ należy dokonać DO 01.12.2023r.
(do piątku)
Wpłaty dokonujemy wyłącznie przelewem na konto bankowe:
Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
Adres odbiorcy: ul. Sekulska 10, 08-110 Siedlce
Numer konta: 53 1050 1953 1000 0023 5335 3853 ING Bank Śląski S.A. o/Siedlce
W tytule wpłaty wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, klasa, za miesiąc grudzień 2023r
Uwaga:
Szanowni Państwo i Szanowni rodzice
Można pomniejszyć kwotę wpłaty o niewykorzystane dni we listopadzie (oczywiście jeśli były zgłoszone u intendenta). Proszę opisać to w tytule przelewu wraz z innymi informacjami.
W przypadku nieobecności odwołanie obiadów jest możliwe wyłącznie do godziny 9.00 danego dnia. Oczywiście można odwołać posiłek na kilka dni naprzód (nigdy wstecz) wykonując jeden telefon, ponieważ dziecko choruje, wyjeżdża lub zdarzają się sytuacje losowe niezależne od nas(nie ma konieczności dzwonienia codziennie). Zgłaszanie po godzinie 9.00 będzie skutkować brakiem odpisu, a jest to związane ze sprawami organizacyjnymi.
!!! Szanowni Państwo i Szanowni rodzice !!!
Z uwagi na koniec roku budżetowego
NIE MA MOŻLIWOŚCI ODLICZENIA OBIADÓW W GRUDNIU,
lub przeniesienia ich na styczeń
(ani z powodu choroby, ani jakichkolwiek innych okoliczności)
Dziękujemy za wykazanie zrozumienia
Telefon do intendenta: 25 794 3440
Email: intendent@sp3.siedlce.pl
8 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole panią mgr inż. Reginę Sowińską St. Specjalistę Służby Leśnej Nadleśnictwa w Siedlcach, która wygłosiła nam prelekcję zatytułowaną "Drzewa i drewno''. W trakcie oglądania prezentacji multimedialnej uczniowie z klas piątych i szóstych poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą na temat struktury, budowy drzewa oraz poszczególnych gatunków drzew występujących w naszych lasach. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając naszemu gościowi mnóstwo pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo dziękujemy Pani Reginie za dostarczenie naszym uczniom bogatej wiedzy i poświęcony czas.
Międzynarodowe seminarium „Mental and emotional well-being“ zorganizowane przez Krajowe Biuro Programu eTwinning w dniach 6-9 lipca 2023 roku w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim zaowocowało międzynarodowym projektem eTwinning, do którego przystąpiła nasza 106. WPDH „Błękitna Szóstka”. Projekt pod tytułem „Feel the Nature” realizowany jest w języku angielskim od połowy września 2023 roku, jego zakończenie planowane jest na koniec maja 2024 roku. W projekcie biorą udział nasi uczniowie będący członkami drużyny harcerskiej oraz uczniowie z dwóch szkół partnerskich: w Rumunii (Scoala Gimnaziala, Comuna Puchenii Mari) oraz Gruzji (LEPL Tbilisi N160 Public School). W projekcie kładziemy nacisk na elementy edukacji outdoorowej, która łączy aktywność na świeżym powietrzu z edukacją przyrodniczą oraz rozwojem osobistym i społecznym. Początkowe zadania projektowe skupiały się na przedstawieniu się nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie oraz przygotowaniu propozycji logo projektu. Już od października wykonujemy zadania powiązane z tematyką projektu. W listopadzie zaplanowaliśmy zajęcia outdoorowe w naszym zrewitalizowanym parku miejskim Aleksandria. Dzięki uprzejmości trenerki zumby, Pani Marzeny Tymińskiej uczyliśmy się tego tańca w minioną sobotę. To było wspaniałe spotkanie, pełne energii i emocji. Marzena Lisowska, Marta Mazur-Mańko.
W czwartek 16 listopada uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami panią Violettą Nasiłowską i panią Magdaleną Łukasiuk wybrali się na warsztaty: Kulinarne Smaki Mazowsza z Bolesławem Prusem. Wysłuchaliśmy wiele ciekawostek związanych z czasami pisarza, mieliśmy możliwość przygotować oraz skosztować przysmaki z jego epoki. ❤ Serdecznie dziękujemy pani ❤Anecie Salamon za zorganizowanie nam wspaniałej wycieczki.
Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu na karykaturę znanego Brytyjczyka lub Amerykanina.
Gratulujemy wszystkim uczniom kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Prace uczniów można podziwiać na tablicy obok sal językowych.
W środę, 8 listopada, uczniowie klasy 3 A, wraz z opiekunami, p. Joanną Tokarewicz i p. Moniką Grochowską, wybrali się na wycieczkę do firmy Stadler Polska Sp. z o.o. w Siedlcach. STADLER POLSKA, to firma która “buduje” pociągi przeznaczone zarówno na rynek polski, jak i na eksport.
Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzać halę, w której znajdowały się pociągi, poznały etapy powstawania pojazdów, dowiedziały się ile osób może podróżować pociągiem oraz jaka jest jego waga. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki z logo firmy Stadler. Dziękujemy za poświęcony czas, udostępnienie zakładu do zwiedzania oraz upominki.
Laureatem Powiatowego Konkursu Plastycznego "Droga ku Niepodległości" organizowanego przez Muzeum Regionalne został Dawid Repczuk, uczeń klasy II A
Gratulujemy!
Klasy 3-4
Klasy 5-6
Klasa 7-8
CHŁOPCYKlasa 1-2
Klasy 3-4
Klasy 5-6
Klasy 7-8
Opiekunowie- Andrzej Matwiejczuk, Arkadiusz Nowosielski, Paweł Michalak.
W dniach 16-26 października w szkole odbyły się zawody w unihokejach klas 4-8. Organizatorem rozgrywek był pan Andrzej Matwiejczuk.
Do rywalizacji zgłosiły się klasy – w kategorii dzieci – 4A, 4D, 5B, 5C, 6A, 6C, 6B, ; w kategorii – młodzież – 7A, 7B, 7C,7D, 8A,
Rywalizacja była bardzo wyrównana.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
IV-VI
Królem Strzelców został – SZYMON PERYT – 6 bramek.
VII-VIII
Królem strzelców został - DAWID CHROMIŃSKI – 8 BRAMEK!
Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach międzyszkolnych!
2 listopada 2023 r. w sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W wydarzeniu tym wziął udział uczeń klasy 3d Szymon Ivanćik, który pięknie wykonał dwie pieśni "Dziś idę walczyć mamo" i "Biały krzyż". Otrzymał statuetkę i dyplom. Serdecznie gratulujemy Szymkowi i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 8 listopada 2023 roku w Zespole Oświatowym w Golicach odbył się V Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Nasza szkołę reprezentował uczeń kl. 3d Szymon Ivančik, który zajął trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
11.11.2023 roku w naszej szkole odbył się XXXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości, którego organizatorem był Klub Szachowy "Skoczek" Siedlce. Turniej zakończył się dużym sukcesem!!! W kategorii chłopców do lat 12 bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Krasuski, który zajął I miejsce!!! Rewelacyjnie spisał się również Michał Skolimowski, który zajął II miejsce w kategorii Senior (w tej kategorii grają zawodnicy powyżej 18 roku życia i juniorzy z minimum II kategorią szachową). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! P. Michał Hryciuk
W rocie Przyrzeczenia harcerskiego słyszymy słowa „…pełnić służbę Bogu i Polsce…”, zaś pierwsze prawo zucha głosi „Zuch kocha Boga i Polskę”. W tym duchu w dniu 11 listopada przedstawiciele zuchów i harcerzy 106. WPDH „Błękitna Szóstka” wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście. Podczas przemarszu z kościoła pw. Świętego Józefa na Plac Wolności nieśliśmy z dumą jeden z naszych symboli narodowych – kilkumetrową biało-czerwoną flagę. Czuj! Czuwaj!
W październiku 2023r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno- językowy.
Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką karykatury znanego Niemca bądź Niemki.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i dobrą znajomością postaci pochodzących z Niemiec.
Jury przyznało tytuły laureatom oraz wyróżnienia.
Laureaci:
Wyróżnienia:
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju kraju. Dnia 10 listopada społeczność naszej szkoły uczciła 105. rocznicę tego ważnego wydarzenia. Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju. Za pomocą wierszy i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Uczniowie klasy VIc i VIIc zaprezentowali program artystyczny przypominający ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r. Przeprowadzili oni niecodzienną lekcję historii, ucząc pozostałe dzieci zrozumienia takich słów jak Polska i niepodległość. W dalszej części uczniowie przedstawili utwory poetyckie podkreślające nastrój lat walki i zmagań z zaborcami oraz prezentujące postacie osób związanych z pamiętną rocznicą. Wzniosłe strofy wierszy przeplatały się z radosnym brzmieniem pieśni legionowych, które zaprezentował szkolny chór. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji to także patriotyzm. Część artystyczną przygotowali: Michał Hryciuk, Anna Charczuk, Paulina Walesiak, Elżbieta Kamińska. Oprawa muzyczna: Elżbieta Chachaj. Dekoracja: Tadeusz Kośmider
Myślimy dzisiaj o Polsce
Mówimy - nasz kraj ojczysty
Słuchamy polskiego hymnu
Trwa apel uroczysty...
Tak tańcem, słowem, piosenką klasy 3b i 3d pokazały swój patriotyzm w dniu Narodowego Święta Niepodległości
Znalezione na terenie szkoły. Do odbioru w sekretariacie.
2 listopada br. klasa 7b wraz z wychowawcami i nauczycielem historii p. Magdaleną Andrzejczyk odwiedziła miejsca pamięci narodowej na terenie Siedlec. Udaliśmy się na Skwer Wileński, do kościoła p.w.św. Stanisława BM oraz pod tablicę upamiętniającą ofiary Urzędu Bezpieczeństwa w Siedlcach. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała krótkiej prelekcji na temat Bohaterów, którzy oddali życie za Niepodległą Polskę. Zapaliliśmy również znicz ku Pamięci poległych za Polskę.
8 listopada uczniowie klasy 7 c wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, dziennikarzem, youtuberem, terapeuta uzależnień od gier komputerowych i Internetu, autorem książek: “Komputerowy ćpun”, “Złota rybka w szambie”, “Liceum Ogólnokształcące”, oraz serii “Kosmiczne bobry”.
Krzysztof Piersa od początku spotkania nawiązał świetny kontakt z młodzieżą. Podpowiadał jak nie zatracić się w wirtualnym świecie i nie przekroczyć cienkiej granicy między rozrywką a uzależnieniem. Zwracał uwagę na problem hejtu w Internecie i konsekwencji prawnych jakie to za sobą pociąga.
Jako coach i pasjonat życia wskazywał, jak realizować swoje marzenia oraz przedstawiał proste mechanizmy zarządzania czasem.
W ramach odchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbyło się wiele akcji promujących czytelnictwo. Z tej okazji przygotowano specjalną tablicę informacyjną z której można było dowiedzieć się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają książki. 25 października w bibliotece została zorganizowana kawiarenka literacka. Czytelnicy mogli spróbować smakołyków, których opisy znajdują się w książkach: ciasta z galaretką pieczone przez Anię z Zielonego Wzgórza, ptasiego mleczka uwielbianego przez Edmunda z „Opowieści z Narnii”, chatki Baby Jagi z baśni Braci Grimm i innych. Gości w bibliotece przyjmowali i zachęcali do wypożyczania książek Jaś i Małgosia, Łucja, Roszpunka i Kopciuszek. 30 października w naszej bibliotece odbył konkurs „Mistrz Czytania”. Zadaniem uczniów było piękne przeczytanie wybranych fragmentów tekstów literackich. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom. Spośród klas IV najlepiej zaprezentowały się: Maria Jakoniuk z 4d, Anna Ostaszewska z 4c i Amelia Talacha z 4a, wyróżniono również: Gabrielę Danielak z 4a, Natalię Kluczek z 4a i Paulinę Kwiatkowską z 4a. W kategorii klas V-VIII laureatkami zostały; Martyna Soćko z 5d, Hanna Kowalczyk z 5d i Julia Reczko z 7a. Wyróżnienia przyznano także Julii Niedźwiedziuk i Agacie Kamińskiej z 5d. Zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.