Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2019/2020

Awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Czworo uczniów naszej szkoły brało udział w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do Mistrzostw Województwa awans wywalczyło troje z nich. Są to:

• I miejsce Mikołaj Wielogórski 5a
  • IV miejsce Hania Banaszewska 5a
  • IX miejsce Kuba Jastrzębski 8b

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na MIMS!!!

‼️Awans‼️ na Rejonowe Igrzyska w Sztafetowych Biegach Przełajowych‼️

Reprezentacja chłopców naszej szkoły klas 7 - 8 pod opieką p. A. Matwiejczuka wywalczyła awans do zawodów rejonowych zajmując 3 miejsce. Chłopcy startowali na dystansie 10x1000m. Byli to: Jakub Jastrzębski, Mateusz Grzymała, Kamil Urban, Władek Stańczuk, Max Woźnicia, Mikołaj Mościcki, Bartek Piekarski, Grzegorz Kapuściński, Mateusz Postrzygacz, Paweł Twardziak, Szymon Kadej.

Gratulujemy chłopcom sukcesu‼️

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Im. Henryka Jakimiaka

26 września stadion lekkoatletyczny gościł sportowców min. z Białorusi, Litwy, Warszawy, Jedlińska, Maciejowic, Siedlec. Reprezentacja naszej szkoły z opiekunami: p.A.Szyszkowską, p.A.Matwiejczukiem, p.A.Nowosielskim, p.P.Michalakiem również wzięła w nich udział. Deszczowa pogoda nie sprzyjała biciu rekordów. W zawodach startowało 50 szkół. Sportowcy naszej szkoły uplasowali się na 13 miejscu. Do punktacji  drużynowej liczyły się miejsca 1 - 8.
Najlepsze wyniki osiągnęli:

• I miejsce – Kuba Jastrzębski – 600m -2005
  • I miejsce  - Wiktor Artych – pchniecie kulą  - 2007
  • I miejsce  - Szymon Marciniak  - 300m – 2007
  • III miejsce – Mikołaj Wielogórski – 600m – 2008
  • III miejsce – Janek Suchodolski – 300m – 2009
  • IV miejsce  - Matusz Grzymała -300m – 2005
  • IV miejsce  - Hania Banaszewska  - 300m -2008
  • IV miejsce - Mateusz Piechowicz – 1000m – 2008
  • IV miejsce – Władek Stańczuk  - skok wzwyż – 2005
  • V miejsce  - Amelka Bejnarowicz – skok w dal – 2009
  • V miejsce  - sztafeta 4x100m – 2005 – Władek Stańczuk, Kuba Jastrzębski, Mateusz Grzymała, Kuba Sokołowski
  • VI miejsce  - Ola Romańska  - skok w dal – 2009
  • VI miejsce – Kamil Krasuski – 600m -2007
  • VII miejsce – Ala Jastrzębska skok w dal - 2009

SEZON SPORTOWY 2019/2020 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ROZPOCZĘTY

Piękna pogoda powitała nad Zalewem  biegaczy. Dnia 24 września reprezentacja naszej szkoły brała udział w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania trasę długości - 800 m i 1000m w zależności od kategorii wiekowej.

W roczniku najmłodszych dziewcząt (klasa 5) Hania Banaszewska z klasy 5A zdobyła I miejsce, pokonując na finiszu swoja rywalkę. Wspaniale zaprezentował się Hani kolega z klasy  - Mikołaj Wielogórski, zdobywając w roczniku 2008  - III miejsce. Swoją formę pokazał Szymon Marciniak z klasy 6B, który od startu do mety prowadził cały peleton i oczywiście …..wygrał! Na duże brawa zasługuje również nasz zawodnik, który biegał w najstarszej kategorii – 8 klas – Kuba Jastrzębski. Mocny finisz uplasował go na II miejscu. Awans do zawodów rejonowych oprócz wyżej wymienionych uczniów zdobył również: Mateusz Grzymała rocznik 2005.

Zawody zgromadziły bardzo dużą liczę dzieci i młodzieży z siedleckich szkół. W każdej kategorii wiekowej startowało ok. 100 lub więcej osób.

Opiekunami, którzy pomagali naszym sportowcom byli nauczyciele wychowania fizycznego – p.A.Szyszkowska, p, A.Nowosielski, p.P.Michalak i p.A.Matwiejczuk.

Gratulujemy sportowcom!!!

• Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki