• Życzymy Wam

  • Marzec upłynął świetliczakom w znakomitej atmosferze

    Marzec upłynął świetliczakom w znakomitej atmosferze

    Marzec upłynął świetliczakom w znakomitej atmosferze. Pełni energii, chęci do nauki i zabawy czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze oznaki wiosny. Pogoda pokazywała nam swoje marcowe kaprysy, a my bacznie obserwowaliśmy co nam zaserwuje następnego dnia. Wiosnę rozpoznaliśmy dzięki obserwacjom przyrody i poświęconym jej zajęciom. Świetliki poznały kwiaty zwiastujące wiosnę, ptaki oraz dowiedziały się w jaki sposób przyroda budzi się do życia. Zaprosiliśmy wiosnę do naszej sali poprzez własnoręcznie wykonane ozdoby. W pogodne dni oddawaliśmy się radosnym grom i zabawom sportowym na boisku szkolnym. 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Nasi świetlicowi chłopcy poruszyli niebo i ziemię, aby znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytanie: „Jak należy się zachowywać, aby dziewczynki ze Świetlicy zawsze były zadowolone i szczęśliwe?”. Z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne, kolorowe laurki. Z okazji Dnia Logopedy w świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe zajęcia z Panią Marzeną Tymińską i Panią Malwiną Szupłak. Obie Panie przybliżyły nam specyfikę swojej pracy, proponując zabawne i ciekawe zajęcia. Bawiliśmy się świetnie a przy okazji ćwiczyliśmy poprawną wymowę głosek i swoje buzie. Bardzo nam się podobało. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ciekawych zajęć i pozdrawiamy wszystkich naszych szkolnych Logopedów! Ostatni tydzień marca upłynął nam, rzecz jasna, pod hasłem „Wielkanoc”. W Świetlicy zaroiło się od pięknych, kolorowych pisanek, kurczaczków i wielkanocnych zajączków. Tym miłym akcentem kończąc, składamy wszystkim najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.  Do zobaczenia w kwietniu. 😊

  • Harcerze na przedświątecznej służbie

    Tradycją naszej drużyny stały się charytatywne akcje, w których wzięliśmy udział również przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego. W dniu 16 marca przedstawiciele 106. WPDH „Błękitna Szóstka” zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących osób w naszym regionie. W okresie przedświątecznym udaliśmy się również do biura Fundacji Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci, gdzie przekazaliśmy podopiecznym własnoręcznie wykonane przez zuchy i harcerzy kartki z życzeniami oraz świąteczne stroiki. Odwiedziliśmy również mieszkańców Mieszkań wspieranych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, którym złożyliśmy życzenia świąteczne oraz wręczyliśmy symboliczne upominki. Dziękujemy naszym zuchom, harcerzom oraz ich rodzicom za ich służbę. Czuj! Czuwaj!

  • DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE ZAWODY W PŁYWANIU SIEDLCE 2024

    DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE ZAWODY W PŁYWANIU SIEDLCE 2024

    Dnia 20.03 reprezentacja szkoły wzięła udział w zawodach pływackich. Oto nasi medaliści:

    • Matylda Niedziółka – zdobyła 3 złote medale – 50m stylem dowolnym, klasycznym oraz grzbietowym
    • Magdalena Sandurska  - 2 srebrne medale – 25m stylem dowolnym i grzbietowym
    • Maja Kulikowska – brązowy medal – 50m stylem grzbietowym i IVm 50m stylem dowolnym
    • Bartłomiej Niedziółka  - IV m – 25m stylem grzbietowym
    • Sztafeta młodzieżowa dziewcząt wywalczyła brązowy medal startują w składzie:  Matylda Niedziółka, Maja Kulikowska, Aleksandra Maciołek, Gabriela Szewczak, Paulina Zdunek, Julia Osica.
      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!!!
      Opiekunami byli: p. Andrzej Matwiejczuk, p. Paweł Michalak, p. Arkadiusz Nowosielski, p. Maciej Miatkowski
  • Zespół "Cool Dance" z klasy 1a

    Z wielką przyjemnością prezentujemy zespół "Cool Dance" z klasy 1a, który miał swój wielki debiut zarówno przed Rodzicami jaki społecznością szkolną. Tancerze mocno przeżywali, występ związany z projektem szkolnym, ponieważ ciężko pracowali przez ponad pół roku, mimo wszystko spisali się na medal!!!

  • ZWYCIĘSTWO SIATKARZY W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

    Reprezentacja szkoły piłki siatkowej chłopców klas VII -VIII rozegrała zawody, w których zwyciężyli pokonując drużyny innych szkół. Do zwycięstwa poprowadził chłopców p. Paweł Michalak. Złoci medaliści to : Filip Artwicht, Igor Bartoszewicz, Aleks Biernacki, Dawid Chromiński, Gabriel Dobrowolski, Aleksander Głuchowski, Maksym Kordys, Michał Ostas, Mateusz Reczko, Szymon Wrzosek, Igor Żurawski, Szymon Żurawski.
    Gratulujemy drużynie awansu do kolejnego etapu zawodów!

  • 21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.

    Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3. chromosomu bądź jego fragmentu w 21. parze chromosomów. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary”. Dziękujemy Wychowawcom klas jak i uczniom za zaangażowanie.

  • Pierwszy Dzień Wiosny w SP3

  • Warsztaty w Muzeum Regionalnym

    W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach pisankarskich w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. W czasie warsztatów poznaliśmy najstarszą technikę w tworzeniu pisanek, czyli metodę batikową polegająca na dekorowaniu jajek za pomocą wosku pszczelego a następnie farbowanie ich w barwniku. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjne i wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój.

  • Mamy MISTRZÓW SUDOKU!!!

    Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „MISTRZ SUDOKU” .

    Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

    • Pola Tchórzewska klasa 3a- I miejsce w kategorii klasy 3-4, 
    • Alicja Biernacka klasa 3a - II miejsce w kategorii klas 3-4, 
    • Hania Biernacka klasa 7a- I miejsce w kategorii klas 7-8

    Uczestnicy mieli do rozwiązania kilka diagramów sudoku (klasyczne, diagonalne, nieregularne), które wymagały od nich nie tylko logicznego myślenia, ale także skupienia i szybkości. Podsumowanie konkursu odbyło się w formie zajęć w dniu 19 marca 2024r. Zostali na nie zaproszeni uczestnicy z najlepszymi wynikami wraz z opiekunami. Zajęcia te miały na celu nie tylko nagrodzenie uczestników, ale także zapoznanie z innymi rodzajami łamigłówek logicznych. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i logiczne. Wyniki konkursu uczniowie poznali dopiero po wykonaniu wszystkich zadań, co wywołało wiele emocji. Praca wszystkich zespołów pozwoliła ułożyć puzzle, z których dowiedzieli się, jakie były wyniki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz rozwijania umiejętności analitycznego myślenia i integracji i współpracy w grupie.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Projekt „Wielcy Polacy” – recytacje

    18 marca w bibliotece uczniowie klas I-IV  zaprezentowali wiersze Aleksandra Fredry i Jana Brzechwy, przygotowane na projekt „Wielcy Polacy”. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, dlatego recytacje wzbogacone były rekwizytami, kostiumami, a nawet elementami scenografii.
    W finale projektu wystąpią uczennice z klasy 3c - Kornelia Kuzyńska, Zofia Zdunek, Joanna Witkowska i Lena Wróblewska oraz uczeń klasy 1d - Marcel Chruściel.
    Na wyróżnienie zasługują także uczniowie z klasy 2c: Hanna Jakoniuk, Gabriel Boruta, Tymon Miałkowski, z klasy 2a: Julian Ignaciuk, Filip Bujalski, Cezary Soczewka i z klasy 3a Lena Łuba.

  • Zdobywczyni wyróżnienia Maja Mika z klasy IVD

    Dnia 19.03.2024 w Sali Podlasie  odbył się finał konkursu plastycznego: ”Wielkanocne Tradycje 2024”. Naszą szkołę reprezentowała zdobywczyni wyróżnienia w kategorii: ”szkoły podstawowe klasy IV-VIII”, uczennica klasy IVd Maja Mika. W towarzystwie pozostałych nagrodzonych jako jedna z pierwszych mogła podziwiać galerię docenionych prac prezentowaną w Małej Galerii Sztuki MOK. 
    Wystawa otwarta jest do 10.04.2024 a wśród dzieł młodych artystów znajdują się także warte uwagi piękne ilustracje Gabrieli Dąbrowskiej oraz Poli Kołtuniak z klasy IIId. Gratulacje!
    Marta Mazur-Mańko

  • Warsztaty klasy 2B w Planecie Kreatywności

    W dniu 14 marca klasa 2b uczestniczyła w warsztatach odbywających się w Planecie Kreatywności w Siedlcach. W niezwykle przyjaznej atmosferze i współpracy uczniowie wykonali artystyczne breloczki, które zabrali do swoich domów. Świetnie bawili się także w sali zabaw robotami, zabawkami edukacyjnymi i różnego rodzaju klockami. To był niezapomniany czas, pełen atrakcji i dobrej zabawy.

  • Życzymy

  • Warsztaty kreatywne z długopisami 3D 

    Z niezwykłą przyjemnością dzielimy się wrażeniami z wyjątkowych warsztatów przeprowadzonych w klasie 7d. Zajęcia wzbogaciły się o fascynującą technologię - długopisy 3D, które otworzyły przed uczniami nowe możliwości wyrazu artystycznego. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu ażurowych ozdób oraz innych, wymyślonych przez siebie, trójwymiarowych figur. Zapał i kreatywność młodych artystów zaowocowały powstaniem niezwykłych dzieł sztuki. Zajęcia nie tylko pozwoliły uczniom na rozwijanie swoich umiejętności artystycznych, ale także pokazały, jak nowoczesne technologie mogą wspierać edukację i kreatywność. Kulminacyjnym punktem zajęć było ożywienie niektórych trójwymiarowych figur za pomocą specjalnej aplikacji. Dziękujemy za inspirujące doświadczenie i czekamy na więcej! #eisystem #banach3d #EdukacjaPrzyszłości #Długopisy3D #KreatywnośćWNauczaniu

  • Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet

  • 6 marca - Europejski Dzień Logopedy

    Z tej okazji w szkole, w obu świetlicach logopedki Malwina Szupłak oraz Marzena Tymińska zorganizowały zajęcia logopedyczne. Dzieci brały udział w zabawach logorytmicznych, rozwijały słownictwo, ćwiczyły artykulację i pamięć. Pod kierunkiem pani Pauliny Walesiak przygotowały piękne prace plastyczne o tematyce logopedycznej, które można podziwiać na gazetce przy sekretariacie.

  • Imieninowy biwak „Nocnych Orłów”

    Raz na cztery lata w kalendarzu pojawia się dodatkowy dzień, 29 lutego. To dzień wyjątkowy, który w ZHP obchodzony jest w sposób szczególny, jako święto najmłodszych członków Organizacji, pod nazwą „Imieniny Zucha”. Zuchy z naszej 106. WPDH „Błękitna Szóstka” świętowały ten dzień wspólnie z zuchami z 67. WPDH „Ogniki” w Zespole Oświatowym w Krześlinie w dniach 1-2 marca 2024 roku. Dla niektórych zuchów był to pierwszy biwak poza murami naszej szkoły, co jeszcze bardziej uczyniło ten dzień wyjątkowym. Stałe elementy biwaku, jak mundurowy apel, świeczowisko, poranna zaprawa czy gra terenowa na łonie budzącej się do życia przyrody były przeplatane imieninowymi niespodziankami. Pierwszą z nich był krótki filmik nagrany przez naszych harcerzy z życzeniami dla zuchów. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również smacznego tortu, którego główną dekoracją był znaczek zucha wiernie odzwierciedlający jego harcerską symbolikę. Każdy zuch wyjechał z biwaku z drobnym imieninowym upominkiem oraz głową pełną radosnych i niezapomnianych wspomnień. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji biwaku, w szczególności pani Katarzynie Drabarek. Czuj! Czuwaj!

  • Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna.

    Przez zimowe miesiące uczniowie w świetlicy szkolnej wykonywali wiele kreatywnych i twórczych prac. Świetlicową galerię ozdobiły prace plastyczne o tematyce zimowej. W lutym obchodziliśmy również Dzień Kota i Dzień Dinozaura. 14 lutego obchodziliśmy Walentynki - święto zakochanych, któremu towarzyszy wiele emocji. W Tłusty Czwartek każdy marzył o pączkach. Świetliczaki postanowiły samodzielnie wykonać te smakołyki. Co prawda, nasze ciastka nie nadawały się do zjedzenia, gdyż zostały zrobione z papieru, jednak dostarczyły dzieciom wiele radości. W ramach Dnia Niedźwiedzia Polarnego najmłodsi poznawali zwyczaje i środowisko życia tych zwierząt, wykonywali prace plastyczne oraz oglądali filmiki edukacyjne. Kreatywnym zabawom nie było końca – zabawy sensoryczne, lepienie z ciastoliny, układanie klocków LEGO to tylko niektóre aktywności, które dzieci robią po zajęciach lekcyjnych. Dzieci miały  również możliwość rozwijania logicznego myślenia dzięki grom planszowym i karcianym, które cieszą się dużym powodzeniem. Podczas pobytu w świetlicy skorzystaliśmy również z pięknej pogody i uczestniczyliśmy w zabawach na świeżym powietrzu.

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.
    Święto zostało wprowadzone uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2001 roku. W uchwale uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Z tej okazji na stronie Polskiego Radio możemy znaleźć wiele informacji na ten temat-historie i sylwetki żołnierzy. Szczególnie godne uwagi są autentyczne nagrania procesów pokazowych. >>>Polskie Radio Jak co roku Siedlce również oddadzą hołd poległym żołnierzom: >>>Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych | Oficjalny portal miasta Siedlce
    Grafika: Miasto Siedlce, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć