Wydarzenia roku szkolnego 2019/2020

Pasowanie na Świetliczaka!

16.10.2019r. w naszej świetlicy odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszaki pomyślnie przeszły test gotowości świetlicowej i świetnie dały sobie radę z konkurencjami. Wszystkim nowo przybyłym uczniom życzymy wielu sukcesów w życiu szkolnym a także radosnych chwil spędzonych na nauce i zabawie.😉

Poznaj grzyby  - Klasa 1 c na grzybobraniu.

We wtorek uczniowie klasy 1c wybrali się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach na wystawę edukacyjną "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia".  Zapoznali się tam z podstawowymi zasadami bezpiecznego grzybobrania oraz mieli okazję obejrzeć różne okazy grzybów zarówno jadalnych, jak i trujących. Była to dla nich bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Zuchy Tropiciele z klasy 2b!

Energicznie i z uśmiechem zdobyliśmy sprawności Żołnierz i Mały Powstaniec. Poznaliśmy pracę żołnierzy, zdobywaliśmy stopnie wojskowe, budowaliśmy urządzenia komunikacyjne oraz szyfrowaliśmy tajne wiadomości.

Klasa 2a chce pomagać‼️

W ubiegłym tygodniu rodzice i nauczyciele uczniów naszej klasy, brali udział w jednej z licytacji poświęconej zbiórce środków finansowych na pomoc dla Patryka ucznia naszej szkoły i jego siostry Martynki. Udało się wylicytować wspaniałe warsztaty matematyczne z nauczycielem placówki Matematyka MathRiders Siedlce​. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zajęcia i akcję pomagania. Dziękujemy ߘ蠐ani Annie S. za przeprowadzenie wspaniałej lekcji.

4 października obchodzony jest IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji uczniowie klas trzecich przygotowali plakaty a p. Monika Czaplicka zorganizowała turniej ze znajomości tabliczki mnożenia. W przedsięwzięcie zaangażowani byli koledzy i koleżanki z klasy 6 a i 6 b, którzy wspaniale sprawdzili się w roli egzaminatorów. Nasi uczniowie chętnie przystąpili do rozwiązywania działań i prawidłowo podawali wyniki. Wszyscy uczestnicy potwierdzili swoje umiejętności i bardziej uwierzyli w siebie.

Organizatorom dziękujemy za stworzenie przyjaznej atmosfery, w której każde dziecko mogło spróbować swoich sił!

Trzecioklasistom gratulujemy!

3d z wizytą w Palnetarium

W czwartek 3 października klasa 3 d odwiedziła Planetarium znajdujące się w LO I im. Bolesława Prusa. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiadomości oraz prezentacji pana Sławomira Miernickiego. Wszyscy wyszliśmy zachwyceni! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomysł zorganizowania tego wyjścia!

Paulina Wysocka

Samorząd wybrany!

24 września odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Najwięcej głosów zdobył Jakub Jastrzębski z klasy 8 b i w tym roku to on będzie pełnił funkcje przewodniczącego szkoły.
Na zebraniu przedstawicieli klas w głosowaniu jawnym wybrano zarząd samorządu.

• Zastępcą przewodniczącego zostali: Gabriela Gałecka z 7b, Mikołaj Mościcki z 8b i Tomasz Orzełowski z klasy 6a.
  • Na sekretarza wybrano  Dagmarę Zalewską z klasy 7a, skarbnikiem samorządu została Maja Sosnowska  z klasy 7b.
  • Członkami zarządu  samorządu szkolnego zostały: Matylda Barabasz, Martyna Czwarnog, Marta Skwarek, Wanesa Bareja, Aleksandra Kornacka i  Aleksandra Romańska

Główne zadania samorządu uczniowskiego

• Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
  • Integracja środowiska szkolnego
  • Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
  • Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
  • Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów

"Odlotowa kuchnia"

Uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIc wzięli udział w warsztatach kuchni molekularnej zorganizowanych przez p. Agnieszkę Szostek. Młodzi kucharze mieli okazję zobaczyć jak powstaje zdrowa i atrakcyjna żywność. Próbowali chipsów z bazylii, które powstały przy użyciu ciekłego azotu. Tworzyli i kosztowali slime jadalny, czyli makaron z napoku Kubuś Play. Na deser wszystkim zaserwowano owocowe lody  azotowe mrożone na miejscu oraz dymiące soczki z dodatkiem suchego lodu. Ponadto młodzi adepci sztuki kulinarnej eksperymentowali z ciekłym azotem i suchym lodem tworząc mgłę, pianę i bańki mydlane. Radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, a tym czasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień Kropki

A tak swiętowaliśmy w klasach 1c, 1d, 2b oraz 2c

Nowy rok szkolny już rozpoczęty

2 września 2019r. uroczyście rozpoczął się rok szkolny. To  ważny dzień szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - uczniów klas pierwszych. W Szkole Podstawowej nr 3 powitali ich serdecznie wychowawcy, nauczyciele wspierający,  a na uroczystej akademii w sali gimnastycznej p. Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kupiński i Wicedyrektor p. Marzena Skup, uczniowie klasy 2c, którzy pod kierownictwem p. Joanny Tokarewicz zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze oraz uczniowie z klasy 5a pod czujnym okiem p. Edyty Burskiej razem z zespołem wokalnym, którzy zaprezentowali swoją  część artystyczną na powitanie nowych uczniów. O dekorację sali zadbał p. Tadeusz Kośmider. Na zakończenie uroczystości p. Jarosław Grudziński robił wszystkim nowo przybyłym klasom pamiątkowe zdjęcia.

• Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10