• Złota polska jesień!

    Złota polska jesień!

    W tym klimacie przeżywaliśmy październik w świetlicy szkolnej. Piękne kolorowe drzewa utuliły smutek wywołany odejściem lata. W słoneczne dni spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Inspirując się otaczającym krajobrazem, powstało wiele pięknych prac plastycznych. Tematykę październikowych zajęć dyktowała w dużej mierze pora roku, ale także ważne święta takie jak: Międzynarodowy Dzień Zwierząt, Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego oraz Dzień Edukacji Narodowej. W świetlicy szkolnej dużym powodzeniem cieszyły się również zajęcia konstrukcyjne z klocków, piłkarzyki, cymbergaj oraz różnorodne gry planszowe. W tym miesiącu zostały również rozstrzygnięte dwa konkursy „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” oraz „Kreatywny latawiec”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom. 30 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka. Za nim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli wykazać się odwagą, i przejść wiele prób m.in. wygimnastykowania języka, wiedzy, test na znajomość naszej szkoły oraz próbę zasad. Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania i złożyli uroczystą przysięgę. Po uroczystym ślubowaniu na dowód przyjęcia do gromady świetlicowej, każdy pierwszak został pasowany przez Pana Dyrektora na Radosnego Świetliczaka. Na pamiątkę uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali dyplom oraz słodki upominek. Wychowawcy świetlicy życzą nowym Świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym. 😊

  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej

    „My uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach Ślubujemy:
    Starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
    Swoim zachowaniem dbać o dobre imię klasy i szkoły.
    Uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować.
    Być dobrymi Polakami i dbać o honor swojej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej.”
    Oto tekst ślubowania jaki wypowiedziały dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej. 12 października odbyła się najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów. W tym dniu nastąpiło ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Dyrektor szkoły p. Dariusz Kupiński szczególnie gorąco przywitał bohaterów uroczystości - uczniów klasy Ia, Ib, Ic, Id oraz ich rodziców. W trakcie części artystycznej pierwszaki udowodniły, że posiadają wszelkie umiejętności, by stać się dobrymi uczniami. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Swoją postawą uczniowie dowiedli, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja Szkoły: p. Dariusz Kupiński, p. Beata Górska, p. Marzenna Skup dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

  • Pamiętamy

    W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie kl. 8a udali się w miejsce upamiętniające bohaterską śmierć kolejarzy w czasie II wojny światowej. Zapalili znicze pod płytą umieszczoną na budynku dworca PKP. Miejsce to jest poświęcone prezydentowi Siedlec – Stanisławowi Zdanowskiemu, który był inicjatorem akcji ratowania dzieci wywiezionych z Zamojszczyzny. Siedlczanie wykazali się męstwem w czasie akcji wysiedleńczych 1942 i 1943, ratując starców i dzieci z transportów. 3 lutego 1943 r. wielotysięczny tłum mieszkańców naszego miasta  pożegnał zmarłych w transportach z Zamojszczyzny, co przerodziło się w manifestację o charakterze patriotycznym.  Stanisław Zdanowski za kierowanie akcją ratowania dzieci i zorganizowaniem pogrzebu zostal zesłany do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. 

  • 1 listopada

     

    Stojąc przy grobach bliskich,

    ważnych dla nas osób pomyślmy,

    o potędze życia, 

    o tym, że każdy z nas tworzy swoją historię

    i pozostawia po sobie ślad.

    Zapalmy świeczkę dla tych, 

    których nie ma już wśród nas,

    podziękujmy im za to że byli.

     

  • Medale Komisji Edukacji Narodowej

    25 października w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach  odbyła się uroczystość z Okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie której dyrektorom szkół i placówek, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi  wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 
    Wśród nagrodzonych Medalami Komisji Edukacji Narodowej nie zabrakło nauczycieli naszej Szkoły. Z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Medale KEN otrzymali: p. Monika Kwiatkowska, p. Agnieszka Majewska oraz p. Maciej Miatkowski. Serdecznie gratulujemy!

  • Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce

    12 października w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w ramach której zostały wręczone dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Nagrody z rąk Prezydenta Andrzeja Sitnika oraz Zastępcy Prezydenta Roberta Szczepanika z naszej szkoły otrzymały p. Mariola Woźniak oraz p. Agnieszka Majewska. Gratulujemy!

    zdjęcia: https://siedlce.pl/aktualnosci/2023/aktualnosci-10-2023/dzien-edukacji-narodowej

  • Wpłaty za obiady -  miesiąc LISTOPAD 2023r

    Wpłaty za obiady -  miesiąc LISTOPAD 2023r
    • uczniowie 21 x 5 zł = 105zł
    • nauczyciele 21 dni x 10 zł = 210 zł

    Wpłaty ZA MIESIĄC LISTOPAD należy dokonać DO 03.11.2023r.

    (do piątku)

    Wpłaty dokonujemy wyłącznie przelewem na konto bankowe:

    Nazwa odbiorcy:  Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

    Adres odbiorcy:  ul. Sekulska 10, 08-110 Siedlce

    Numer konta:   53 1050 1953 1000 0023 5335 3853 ING Bank Śląski S.A. o/Siedlce

    W tytule wpłaty wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, klasa, za miesiąc listopad 2023r

    Uwaga:
    Szanowni Państwo i Szanowni rodzice

    Można pomniejszyć kwotę wpłaty o niewykorzystane dni we wrześniu (oczywiście jeśli były zgłoszone u intendenta). Proszę opisać to w tytule przelewu wraz z innymi informacjami.

    W przypadku nieobecności odwołanie obiadów jest możliwe wyłącznie do godziny 9.00 danego dnia. Oczywiście można odwołać posiłek na kilka dni naprzód (nigdy wstecz) wykonując jeden telefon, ponieważ dziecko choruje, wyjeżdża lub zdarzają się sytuacje losowe niezależne od nas(nie ma konieczności dzwonienia codziennie). Zgłaszanie po godzinie 9.00 będzie skutkować brakiem odpisu, a jest to związane ze sprawami organizacyjnymi.

    Telefon do intendenta: 25 794 3440

  • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „MISTRZ CZYTANIA “ 

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „MISTRZ CZYTANIA “ 

    Cele konkursu: 

    • Promocja czytelnictwa. 
    • Kształtowanie umiejętności pięknego czytania. 
    • Wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. 
    • Popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży. 

    Zasady i przebieg konkursu  

    • Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej 30 października o godzinie 10.35 
    • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.  
    • Nauczyciel wybiera dwie najlepiej czytające osoby ze swojej klasy i zgłasza je do biblioteki w terminie do 27 października. 
    • Uczestnik konkursu czyta 2 fragmenty utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy (czas prezentacji – do 2 minut), oraz wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję (czas zapoznania się z tekstem i zastanowienia się nad interpretacją – do 4 minut. 

    Jury oceniać będzie:  

    • technikę czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo czytania, intonację), 
    • środki artystycznego wyrazu (modulacja głosu, natężenie głosu, akcent zdaniowy, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą). 

    Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.  

    ZAPRASZAM

  • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

    W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który przypada na dzień 10 października. Wiedzę zdobytą podczas zajęć z wychowawcami uczniowie mieli okazję utrwalić, wykonując autorskie plakaty "Jak mogę zadbać o swoje zdrowie psychiczne?". Pomysłowe dzieła wykonane przez klasy ozdobiły szkolne korytarze. Na parterze pojawił się także słoik "dobrych myśli", a każdy członek szkolnej społeczności miał okazję wylosować coś dla siebie. Mamy nadzieję, że wszystko, czego uczniowie dowiedzieli się na lekcjach, o tym jak ważne jest zdrowie psychiczne i jak mogą o nie zadbać na co dzień, będą potrafili wykorzystać w praktyce. Uczniowie wiedzą również, że w przypadku trudności i wątpliwości pomoc i wsparcie zawsze otrzymają od wychowawcy, psychologa i pedagoga szkolnego.

  • Świętowaliśmy !

    Dnia 12 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana z młodzieżą przez p. Ewę Goś, p. Elżbietę Chachaj i p. Tadeusza Kośmidra. Uczniowie klasy 7a zaprezentowali różne typy nauczycieli. Zobaczyliśmy: nauczyciela-anioła, nauczyciela-luzaka, nauczyciela-aktywistę, nauczyciela-służbistę i nauczyciela-sceptyka. Wszystko, oczywiście, z przymrużeniem oka. Następnie uczniowie klas 4b i 5c poetyckim słowem podziękowali pedagogom za ich trud i pracę. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła jej przewodnicząca, p. Agnieszka Łukasiak. Pan dyrektor Dariusz Kupiński podziękował nauczycielom za ich codzienny trud i wielu z nich uhonorował Nagrodą Dyrektora. Poinformował też zebranych, że panie Agnieszka Majewska i Mariola Woźniak otrzymały Nagrodę Prezydenta. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Życzenia

  • Mamy to!

    Miło jest nam poinformować, że w akcji "Szkoły Pełne Talentów" przekroczyliśmy już 1000 punktów Kupony zbieramy do 05.11.2023r. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na dalszą współpracę 

  • Spacerkiem po miejscach pamięci narodowej

    We wrześniu czcimy pamięć tych, którzy oddali życie za naszą wolność. Na lekcjach języka polskiego poznajemy literaturę, która przybliża nam czasy II wojny światowej. Po omówieniu tekstów literackich uczniowie klasy 8a wybrali się w miejsca upamiętniające walkę narodu polskiego w Siedlcach. Odwiedzili miejsca pamięci siedlczan, w tym pamięć poległych nauczycieli z naszego powiatu. Byli przy kościele św. Stanisława, aby oddać hołd m.in. pomordowanym w Katyniu, zesłanym na Syberię. Uczcili śmierć zakatowanych w obecnym budynku poczty, gdzie mieściła się Katownia UB. Udali się w miejsce uświęcone krwią Polaków rozstrzelanych w Siedlcach 17 grudnia 1943 r. Dla ósmoklasistów była to żywa lekcja historii. 

  • MIĘDZYNARODOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

    MIĘDZYNARODOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

    8 września na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
    Miejsca medalowe wywalczyli:

    • I miejsce Dawid Chromiński – w biegu na 2000m
    • I miejsce Alicja Biernacka – w biegu na 600m
    • II miejsce Michał Chernik – w skoku w dal
    • II miejsce Aleks Biernacki – w pchnięciu kulą
    • II miejsce Nataniel Sosnowski – w biegu na 300m.
    • III miejsce Paulina Zdunek -w biegu na 100m

    Punktowane miejsca do klasyfikacji drużynowej zajęli:

    • IV miejsce – Marysia Popek – w biegu na 300m
    • IV miejsce Oliwia Czarnocka – w biegu na 1000m
    • VI miejsce  Marysia Jakoniuk – w biegu na 600m
    • VI miejsce Jan Suliński – w rzucie p. palantową
    • VI miejsce – Jakub Filipiuk – w biegu na 600m
    • VII miejsce – Aleksander Głuchowski -  w biegu na 300m
    • VII miejsce – Tomasz Czarnocki – w biegu na 1000m
    • VIII miejsce  - Filip Artwicht – w biegu na 1000m
    • VIII miejsce Filip Zabadała  - w biegu na 600m. 

    Gratulujemy wszystkim lekkoatletom!

    Opiekunowie:
    p. Andrzej Matwiejczuk
    p. Paweł Michalak
    p. Arkadiusz Nowowsielski.
     

  • Kazimierz Dolny 5 października 2023r.

    5 października uczniowie z klas 8a, 7a,7c,7d pod opieką p. Beaty Popek, p. Katarzyny Teodorskiej- Romańskiej, p. Lidii Michalczuk, p. Kingi Kosieradzkiej, p. Małgorzaty Popek oraz p. Michała Hryciuka uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego – klimatycznego miejsca nad Wisłą, które uważane jest za miasto malarzy. Zobaczyli tam najpiękniejsze kazimierskie spichlerze, podziwiali styl budowli charakterystyczny dla okolicy, a następnie wybrali się na spacer wąwozem Korzeniowy Dół. Jego nazwa nawiązuje do wijących się ze ścian jaru korzeni, które tworzą fascynujący obraz. Następną miejscową atrakcją było wejście na Górę Trzech Krzyży, z której uczniowie mogli podziwiać całą panoramę miasteczka. Widok był niesamowity, podobnie jak i na zamku, gdzie zwiedzono nawet najmniejszy jego zakamarek w poszukiwaniu pająków:)) Dobrze, że nie było wśród naszych uczniów łobuziaków, bo na takich na dziedzińcu zamku czekałyby dyby:))) Najbardziej podobała się wycieczkowiczom gra miejska, dzięki której dobrze poznali Kazimierz Dolny, rozwijali kreatywność, a także umiejętność podejmowania decyzji i myślenie. Różnorodność zadań do wykonania sprawiła, że nie można było się nudzić. Był też czas na pamiątki i zakup kazimierzowskich kogutów, które nierozerwalnie związane są z historią miasteczka, a także na spacer promenadą nadwiślańską. To był miło i pożytecznie spędzony czas.

  • Samorząd wybrany

    Samorząd wybrany

    25 września 2023 r. odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego.

    W roku szkolnym 2023/2023 funkcję przewodniczącej będzie pełniła Julia Reczko z klasy 7a.
    Podczas zebrania przewodniczących klas IV- VIII został wybrany zarząd samorządu szkolnego.
    Zastępcą przewodniczącej zostały: Alicja Twardzak i Gabriela Szewczak
    Funkcję sekretarza pełnić będzie Szymon Wrona, a skarbnika Martyna Soćko.
    Członkami zarządu samorządu szkolnego zostali: Barbara Krzeska, Joanna Frankowska, Zuzanna Dudek, Paulina Zdunek, Ewa Szczygieł, Aleksandra Maciołek, Łucja Rutkowska, Hanna Kowalczyk, Karolina Kurowska, Oliwia Łuka, Izabela Dziewulak, Gabriela Małycha, Aleksander Kluczek, Krzysztof Krasuski, Wiktor Kurek, Norbert Pniewski, Gabriel Dobrowolski, Szymon Żurawski, Mateusz Reczko, Szymon Wrzosek.

    Opiekunem samorządu jest pani Izabela Szostak

    Główne zadania samorządu uczniowskiego

    • Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
    • Integracja środowiska szkolnego
    • Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
    • Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
  • Mamy wspaniałe uczennice

    Miło nam poinformować, że w dniu 27 sierpnia 2023 roku uczennica naszej szkoły, Alicja Wereda z klasy drugiej B w Biegu Jacka zajęła I miejsce w kategorii 300 m dziewczynki 7-8 lat.

  • Po wakacyjnej przerwie znowu w naszej świetlicy zagościł gwar i zabawa!

    Po wakacyjnej przerwie znowu w naszej świetlicy zagościł gwar i zabawa!

    We wrześniu do naszej świetlicowej gromadki dołączyły dzieci z klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Dlatego w pierwszych tygodniach otoczono je szczególną uwagą. Nasze działania skierowane były na pomoc w zaadaptowaniu się w grupie świetlicowej. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zasadami, obowiązującymi w świetlicy szkolnej. Organizowano zabawy sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zaprezentowano różne formy spędzania czasu w świetlicy.Wiele wrześniowych zajęć dotyczyło bezpieczeństwa, nie tylko w sali świetlicowej i na placu zabaw, ale również na drodze. Poznawaliśmy zasady ruchu drogowego, dzieci wykonały makietę ulicy z zaznaczonym przejściem dla pieszych i wszystkimi związanymi z bezpieczeństwem na drodze oznaczeniami – wykonana makieta posłużyła do wesołej zabawy. W tym miesiącu zapoczątkowaliśmy swój udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Kreatywne Dni Nietypowe.” 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Wspólnie bawiliśmy się z kropką. Z kropek powstały piękne kropeczkowe obrazki, które zawisły w Galerii Naszych Prac. Tego dnia wszyscy mieliśmy na sobie ubrania wypełnione kolorowymi kropkami. 23 września powitaliśmy także w świetlicy Panią Jesień – na podstawie częstych zabaw na powietrzu i obserwacji przyrody dzieci wykonały pierwsze jesienne prace plastyczne, które prezentujemy w galerii. 28 września to „Dzień Jabłka” – zapoznaliśmy się z wartościami odżywczymi tego owocu, poznaliśmy przepisy na bardzo smaczne dania z jabłkiem w roli głównej, a także stworzyliśmy piękne portrety jabłuszek wielorodnymi technikami plastycznymi. Wiele radości sprawiały świetlikom zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem tradycyjnych klocków oraz klocków lego. Miłą rozrywkę stanowiły również gry planszowe, smartfloor oraz wspólne zabawy w grupie.To będzie na pewno kreatywny, pełen działania rok! 😊Zapraszamy do galerii zdjęć!!!

  • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024

    28 września w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach odbyła się inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 zorganizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. Była to również okazja do podsumowania współzawodnictwa sportowego w poprzednim roku szkolnym, w którym nasza szkoła zajęła 9. miejsce w klasyfikacji szkół z regionu siedleckiego (na 118 szkół) oraz 5. miejsce w klasyfikacji siedleckich szkół podstawowych. Pamiątkowy puchar odebrał Dyrektor naszej placówki, pan Dariusz Kupiński. Wręczono również nagrody indywidualne za największe sukcesy w poprzednim roku szkolnym, które otrzymali Matylda Niedziółka z kl 7c za zdobycie srebrnego medalu podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu oraz pan Paweł Michalak za przygotowanie uczennicy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w bieżącym roku szkolnym!

  • Europejski Dzień Języków Obcych

    Europejski Dzień Języków Obcych został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo językowe w Europie, a jego głównym założeniem jest promowanie wśród młodych ludzi zalet różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wykorzystać znajomość języka angielskiego i niemieckiego w praktyce, grając w różnorodne gry - planszówki, kalambury, scrabble i wiele innych. Przypomnieli sobie, że nauka języków obcych to nie tylko oceny, egzaminy i Instaling, ale również duża dawka uśmiechu i dobrej zabawy. Urozmaiceniem lekcji był językowy kiermasz ciast, który łączył porcję słodyczy z porcją wiedzy i ciekawostek dotyczących języków obcych.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć