24 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas czwartych i siódmych. Temat przewodni tegorocznej zabawy to "Egzotyczne SP3”.
Samorząd szkolny przygotował wiele ciekawych konkurencji. Na początku uczestnicy musieli zaprezentować swoje plemiona.
Na tę wyjątkowa uroczystość przybyli:
Plemiona przeszły trudny test ze znajomości państw świata, musiały schwytać na lasso rozwścieczonego byka, wiele radości przyniosła uczestnikom zabawa w gorące krzesła, sprawdzono też czy potrafią posługiwać się telefonem, Ostatnią konkurencją było wypicie kwaśnej lemoniady. Wszystkie klasy spisały się wspaniale.
Otrzęsiny zostały zakończone wspólnym tańcem,
Najwięcej punktów zdobyła klasa 4d, drugie miejsce zajęła klasa 4c, a trzecie 7b.
"Nie można odzyskać czasu,
ale można przestać go tracić."
Javier Gonzalez
Już jest! Udało się!
Przedstawiamy najnowszy numer naszej gazetki.
Czytajcie i dołączajcie do nas :)
Do pobrania >>>pazdziernik_2018.pdf
Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie prac plastycznych
"ZŁOTA POLSKA JESIEŃ".
Technika wykonania prac dowolna, płaska (malarstwao, rysunek, witraż, wydzieranka, kolaż itp.) Format prac: A3 lub A4. Prace plastyczne powinny być opatrzone metryką.
Osoby chętne zapraszamy do zgłoszenia się do WYCHOWAWCY ŚWIETLICY po odpowiednie druki metryki niezbędne do udziału w konkursie.
KONKURS TRWA DO 19 LISTOPADA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski to kreatorzy polskiej niepodległości. Wyżej wymienieni mężczyźni byli tematem konkursu, który odbył się 29 października w szkole i miał być upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do etapu szkolnego zgłosiło się 19 uczniów. Spośród biorących udział 6 awansowało do etapu rejonowego, który odbędzie się 16 listopada. Są to:
Organizatorem były p. Ewa Wyczółkowska, p. Aldona Rosa i p. Alicja Szyszkowska.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole konkurs historyczny w kategoriach wiekowych:
A oto wyniki:
KLASY 4-5
1 MIEJCE – Jakub Bułakowski kl. 5 A
2 MIEJSCE – Olgierd Kryński kl. 4 C
3 MIEJSCE – Kamil Drozd 5 C
KLASY 7-8 i 3 KLASA GIMNAZJUM
1 MIEJCE – Wojciech Górczyński kl. 8 C i Błażej Michalak kl. 3 F
2 MIEJSCE – Łukasz Skiba kl. 3 F
3 MIEJSCE – Maciej Leszczyński kl. 3 F
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi na Akademii poświęconej 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nauczyciele historii:
Anna Charczuk, Magdalena Andrzejczyk i Ewa Wyczółkowska
Począwszy od roku szkolnego 2017/2018 nauczyciele języków obcych korzystają w pracy z uczniami z aplikacji do nauki słownictwa Insta.ling. Aplikacja Insta.ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę.
Zamiast wielogodzinnych zrywów tuż przed sprawdzianem, uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej kilkuminutowej sesji powtarzania materiału. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy, a dzięki formie quizu nauka staje się przyjemnością. Za systematyczną pracę z aplikacją w IX i X edycji programu nasza szkoła została odznaczona Certyfikatem dla szkół, na nauczyciele języków obcych imiennymi Certyfikatami dla nauczyciela.
W piątek 26 października w Naszej Szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej.
Tego dnia uczniowie: śpiewając, grając, tańcząc oraz odgrywając inscenizację teatralną zaprezentowali swoje wszechstronne talenty.
Dzieci otrzymały piękne prezenty na pamiątkę tego radosnego wydarzenia!
A po oficjalnej części uroczystości odbył się poczęstunek zorganizowany przez rodziców uczniów.
Przeżyjmy to jeszcze raz! 😊
W dniu 25 października w SCDIDN w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w międzyszkolnym konkursie plastycznym dla uczniów z SPE: Letnia przygoda.
Uczniowie naszej szkoły w kategorii klas 1-3 zajęli czołowe miejsca: 🏆1m - Krystian Zegardło kl.2a, 🥈2m - Ignacy Gocał kl. 2a, wyróżnienia: 🏅Szymon Piątkowski kl. 1a i 🏅Hubert Konasiuk kl. 2a. Opiekunowie: K. Roguska i A. Kamieńska-Ławecka.
W dniu 16 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, którą zorganizowały p. Katarzyna Lichograj, p. Kinga Parol i p. Mariola Woźniak.
Głównym punktem programu był spektakl na podstawie sztuki George’a Bernarda Shaw pt. „Pygmalion” wystawiany na deskach teatru Studio Buffo, zagrany w całości w języku angielskim, co było dla naszych uczniów znakomitą szansą na sprawdzenie swojej znajomości tego języka.
Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie – Jeziornej. Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość samodzielnie wyprodukować kartkę papieru, niejedną.... zwykłą lub ozdobioną suszonymi płatkami kwiatów.
Biblioteka to nie jest miejsce, które ostatnio często odwiedza młodzież. Książka nie wzbudza już takiego zainteresowania jak kiedyś. Mimo to, uczniowie klasy 3g pod opieką p. Ewy Misiak i p. Edyty Burskiej oraz uczniowie klasy 7b pod opieką p. Katarzyny Teodorskiej – Romańskiej odwiedzili takie miejsce. W piękny październikowy dzień w dwóch grupach udali się do Publicznej Biblioteki Miejskiej w Siedlcach. Najpierw odwiedzili dział zbiorów specjalnych. Niektórzy pierwszy raz mogli zobaczyć kasety magnetofonowe, książki brajlowskie, usłyszeli z płyty winylowej piosenki ABBY. Poznali ofertę działu: albumy, przewodniki, płyty winylowe, płyty CD, e-booki. Z ciekawością wchodzili w regały z półkami, aby dotknąć książek. Zadawali pytania, na które pracownicy biblioteki odpowiadali z wielką cierpliwością. Uczniowie zajrzeli również do działu książek dla dzieci i młodzieży. Nie mogli uwierzyć, że w dziale tym znajduje się aż 33 tysiące książek. Byli w Informatorium, zasiedli do komputerów i uczyli się korzystania z księgozbiorów biblioteki. W czytelni regionalnej wysłuchali ciekawej opowieści o naszym mieście
Z zainteresowaniem obejrzeli pokaz slajdów o historii Siedlec. Mogli także zobaczyć magazyny biblioteki, gdzie przechowuje się czasopisma. Dotknęli starych wydań gazet, które ukazywały się w Siedlcach. Z niedowierzaniem czytali teksty o społeczności naszego miasta z połowy XX wieku.
Mamy nadzieję, że choć kilku z naszych wycieczkowiczów zasili szeregi czytelników biblioteki „Pod Jackiem”.
p. Ewa Misiak
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach ukończyła tydzień kodowania z Code Week, ale nie z kodowaniem...
Zadania wykonywali uczniowie z klas pierwszych i drugich. Było radośnie i kreatywnie!
Reprezentacja szkolna piłki nożnej pod opieką p. Andrzeja Matwiejczuka zakończyła rozgrywki miejskie w "6-tkach piłkarskich". Chłopcy wywalczyli I miejsce pokonując w finale reprezentację piłkarzy z SP9. W normalnym czasie gry był remis 1:1. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę. Zajmując I miejsce piłkarze awansowali do rejonu. Są to: Bartek Kochan, Przemek Sopiński, Kacper Czapla, Kacper Skwierczyński, Beniamin Kurkus, Gabriel Kurkus, Olek Droń, Patryk Rojek, Filip Zieliński, Max Brejer, Kacper Boruc.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
16 października lekkoatleci naszej szkoły startowali w zawodach przełajowych. Był to kolejny etap, który dawał możliwość awansu do MIMS. Bardzo silna rywalizacja nie pozwoliła naszym sportowcom awansować dalej gdyż zajęli 4 miejsce. Jest to jednak duży sukces. Reprezentację SP 3 stanowili: Maciek Kanecki, Bartek Żuk, Szymon Cydejko, Kacper Czapla, Filip Skrobecki, Bartek Kochan, Krzysiek Gójski, Filip Zieliński, Kuba Jastrzębski, Kacper Skwierczyński i rez. Mateusz Sadłowski.
Gratulujemy opiekunom - p.A. Matwiejczukowi i p.P. Michalakowi oraz chłopakom
Olimpus pragnie zaprosić uczniów z klas I-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w sesji zimowej olimpiady Olimpusek. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i zostanie przeprowadzona 07-01-2019 r.
Olimpiada OLIMPUSEK polega na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.
Prosimy o zgłaszanie się do wychowawców do 5.12.2018r.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie informatycznym BÓBR 2018.
🔹Na stronie https://www.bobr.edu.pl/o-archiwum-zadan/ można zapoznać się z zadaniami z poprzedniej edycji.
🔹Zapisy do 30 października 2018r. do p. Moniki Kwiatkowskiej poprzez pocztę Office 365 lub Librus.
11 października nad siedleckim Zalewem odbyły się rejonowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Nasza szkoła pod opieką p. A. Matwiejczuka i p. P. Michalaka była reprezentowana przez 6 osób. Piękna jesienna aura sprzyjała naszym sportowcom.
Do Mazowieckich Igrzysk awans wywalczyli: 🏆Bartosz Żuk, który wywalczył I miejsce🥇, 🏆Szymon Cydejko - IV m oraz 🏆Maciej Kanecki. Z kategorii klas 5 awansował 🏆Szymon Marciniak, który zdobył IV miejsce.
Teraz już walka o medale na MIMS. Będziemy kibicować naszym sportowcom.
Do boju!!!
W dniach 15-26 października harcerze Błękitnej Szóstki będą zbierali znicze. Zapłoną one w Miejscach Pamięci Narodowej oraz na opuszczonych mogiłach. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Prosimy o dołączenie do zniczy imiennej karteczki z klasą. Pamiętajmy! Dh Anna Miłobędzka
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości." – Józef Piłsudski.
W czwartkowe popołudnie nasi goście ze szkoły w Miejszagole na Litwie wspólnie z paniami Małgorzatą Popek, Magdaleną Korytowską i Moniką Kwiatkowską, spędzili mile czas, wykonując samodzielnie kolorowe bransoletki.
Mogli również spróbować swoich sił w programowaniu, dzięki zabawie mBotami oraz Ozobotami pod okiem pani Magdaleny Głuchowskiej i naszego specjalisty od robotów – ucznia Gabriela Ławeckiego z kl. 3f.
W spotkaniu uczestniczyła również drużyna harcerska z naszej szkoły „Błękitna Szóstka” z druhna Anną Miłobędzką. Harcerze zaprezentowali pląsy, które były okazją do świetnej zabawy i integracji. Nie zabrakło również treści patriotycznych. Goście przyłączyli się do akcji BohaterON, obejrzeli filmy związane z powstaniem warszawskim" Miasto ruin" i "Jest takie miasto" oraz mieli szansę wykazać się wiedzą o polskich zabytkach i historii w kahoocie "Polska Błękitnej Szóstki - zabytki". Najlepsi otrzymali pamiątkowe albumy.
W czwartek, 20 września 2018 r. grupa licząca pięciu uczniów pod nadzorem pana Marka Madziara wzięła udział w rajdzie rowerowym. Nie zabrakło tam też dyrektora „trójki”, pana Dariusza Kupińskiego. Zorganizowane przez dyrekcję SP1 z pomocą drogówki wydarzenie miało na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia, jednocześnie dbając o naszą planetę. Organizatorzy mieli również nadzieję, że młodzież będzie się dobrze bawić.