W dniu 21 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu każdy przyszedł do szkoły ubrany z elementami żółtego koloru. Pierwszy raz uruchomiliśmy nasze Pudełeczko Życzliwości i Pozdrowień, które cieszyło się dużym powodzeniem.
W dniach 14-18 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Księżopolskiej, Magdaleny Aleksiuk - Głuszczak i Agnieszki Majewskiej wzięli udział w Obozie Językowym Szkoła Liderów „Euroweek” w Międzygórzu. W ramach warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z Wietnamu, Filipin, Meksyku, Ukrainy i Dominikany uczniowie poznawali kulturę i historię tych krajów, wykonywali różnorodne projekty, dzięki którym rozwijali swoje kompetencje w dziedzinach Kierowania i Przewodnictwa w grupie. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się ogromną kreatywnością i przedsiębiorczością. Dzięki konieczności ciągłego posługiwania się językiem angielskim uczestnicy nabrali wiary we własne umiejętności oraz odwagi i pewności siebie w porozumiewaniu się językiem angielskim. Poza udziałem w warsztatach udało nam się zwiedzić ciekawe miejsca, takie jak Wrocław , Zamek Książ, Kaplicę Czaszek w Czermnej, oraz wzięliśmy udział w objeździe po Kotlinie Kłodzkiej. Był to dla wszystkich czas intensywnego rozwoju, przełamywania swoich słabości i kompleksów i zawierania nowych przyjaźni. Już marzymy o powrocie do Międzygórza i o udziale w kolejnych warsztatach. Więcej zdjęć>>>
Jesienna aura zadomowiła się na dobre. Nawet jednak najbardziej pochmurne dni nie będą smutne, gdy można poczytać ciekawą książkę. Stąd pomysł na zajęcia biblioteczne „Jesień w literaturze i sztuce”, których celem było promowanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie klasy IV b, którzy wzięli udział w zajęciach mogli posłuchać utworów literackich i muzycznych o tematyce jesiennej oraz obejrzeć obrazy namalowane przez artystów zakochanych w tej porze roku. Samodzielnie wykonali tez jesienną kompozycję z wykorzystaniem liści i farb plakatowych.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas wysyłania kartek świątecznych. Przygotowaliśmy dla Was zabawę - drzewko życzeń. Mamy nadzieję, że zechcecie dołączyć do wspólnej zabawy. Serdeczności możecie umieszczać za pomocą kolorowych ozdób choinkowych i zawieszać je na „Drzewku Życzeń”, które będzie przy sali nr 18.
Mamy również nadzieję, że uszanujecie naszą piękną polską mowę i nie będziecie używać wulgarnych zwrotów. Niecenzuralne życzenia będą natychmiast zdejmowane.
Życzymy Miłej zabawy
Redakcja szkolnej gazetki „Trójka”.
Właśnie ukazał się nowy numer szkolnej gazetki „Trójka”. Zachęcamy do czytania. Tekst znajduje się na internetowej stronie szkoły. Kilkanaście egzemplarzy gazetki drukiem znalazło się w rękach naszych kolegów i koleżanek.
W gazetce można przeczytać wywiad z Bartkiem, który interesuje się sportem i trenuje lekkoatletykę. Można dowiedzieć się także, jakimi cechami nasi uczniowie obdarzają idealnego nauczyciela. Zapoznać się z artykułem Julii o siatkarskich mistrzostwa świata.
Jeśli chcecie sprawdzić, co trenuje Kacper, kto nosi imię Zela, zajrzyjcie do gazetki.
Na kartach naszej nowej gazetki ciekawie i z humorem zaprezentowały się klasy VII b i IV b.
Ci, którzy z Was nie wiedzą, co to takiego epilepsja, niech przeczytają tekst na ten temat napisany przez naszą redakcyjną uczennicę - Owieczkę.
Mamy nadzieję, że tymi artykułami zyskamy nowych czytelników.
Redakcja szkolnej gazetki „Trójka”
Ma na imię „Henryk”, ku czci twórcy Legionów Polskich we Włoszech - Henrykowi Dąbrowskiemu i patronowi Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach - Henrykowi Sienkiewiczowi.
19 listopada został wkopany przez harcerzy Błękitnej Szóstki przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.
Rośnij nam zdrowo "Henryku".🌳
Czuwaj!
Kreatorzy polskiej niepodległości - pod takim tytułem odbył się konkurs historyczny, którego organizatorem był NSZZ Solidarność Region Mazowsze oraz Panie Ewa Wyczółkowska, Aldona Rosa i Alicja Szyszkowska. W finale rejonowym wzięło udział 8 trzyosobowych drużyn, w tym 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3. Rywalizacja między zespołami była bardzo duża. Dodatkowo potęgował ją wyznaczony czas na każde pytanie.
Komisja konkursowa w składzie: p. Joanna Matysek z SCDiDN. p. Sławomir Kordaczuk z Muzeum Regionalnego oraz p. Ewa Wyczółkowska wyłoniła zwycięzców - I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły - Łukasz Skiba, Błażej Michalak, Wojtek Górczyński oraz III miejsce - Ada Gnat, Kuba Gajkowski, Maciek Leszczyński.
Wszyscy uczestnicy, nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi tabliczkami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które ufundowali - NSZZ Solidarność Region Mazowsze, ODMET Siedlce, Gmina Siedlce, PEC Siedlce, ARCHE oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach.
Gratulujemy uczniom naszej szkoły oraz Paniom, które zorganizowały konkurs!
9 listopada w naszej bibliotece odbyły się warsztaty czerpania papieru, w których wzięli udział uczniowie klasy IV c. Dzieci mogły zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru i samodzielnie wykonać arkusz papieru czerpanego, zdobiąc go według własnego pomysłu np. suszonymi listkami czy roślinkami.
Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa i uświadomienie uczniom, jak ważną rolę w dobie Internetu odgrywa papier.
Harcerze Błękitnej Szóstki wraz z drużynową serdecznie dziękują 😘Pani Marlenie Wojdak i Jakubowi z klasy 4b, 😘Pani Katarzynie Celmer z Bartoszem Laskowskim z kl.1a, 😘Miłoszowi Wójciukowi z 4d i 😘Magdzie Skulimowskiej z 3f za udział w konkursie na niepodległościową piosenkę marszową.
Tekst miał zawierać słowa klucze: Polska, harcerz, maszerują, dziś, stulecie. Wszystkie powyższe utwory spełniły warunek i zostaną nagrodzone. Pozwolą naszej szkolnej drużynie na zdobycie zaszczytnego tytułu „Drużyna Niepodległości” w projekcie opracowanym przez Główną Kwaterę ZHP. Będą także towarzyszyły Błękitnym w harcerskich rajdach, biwakach i zlotach. Dwie z nich przeszły już „chrzest bojowy” podczas Marszu Niepodległości.
Dziękujemy.
Z harcerskim pozdrowieniem – drużynowa 106 WPDH Błękitna Szóstka – Anna Miłobędzka
Harcerze Błękitnej Szóstki uczcili Stulecie Niepodległości, biorąc udział w lokalnych obchodach. Tuż po Mszy w kościele św. Józefa, Błękitna rozpoczęła Marsz Niepodległości, niosąc długą na 30 m biało-czerwoną flagę polską.️
Podczas pochodu harcerze przećwiczyli piosenki marszowe nadesłane do konkursu. Po uroczystościach na Placu Wolności, Błękitni wzięli udział w niepodległościowej grze miejskiej zorganizowanej przez Drużynę Wędrowniczą Ambulo.Podczas gry Błękitna, z mapą miasta w ręku, miała stawić się w siedmiu związanych z odzyskaniem niepodległości miejscach i wykonać w ciemnościach siedem zadań.
Dzień Niepodległości Błękitna Szóstka zakończyła na Skwerze Niepodległości. Przy pomniku poświęconym Józefowi Piłsudskiemu, harcerz Jakub Jastrzębski złożył Przyrzeczenie Harcerskie, na znak czego otrzymał krzyż harcerski.
„Mam szczerą wolę, całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu” – takie słowa wypowiada każdy, kto chce nosić dumne miano harcerza.
Czuwaj! Drużynowa 106 WPDH Błękitna Szóstka – Anna Miłobędzka
W tym roku przypadła wspaniała rocznica, którą reprezentacja naszej szkoły postanowiła uczcić biorąc udział w zawodach sportowych. Zawody w 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości miały wyjątkowa oprawę i w opiewały ciekawe wydarzenia.
Przed rozpoczęciem zawodów złożono kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Dzieci i rodzice z Miejskiego Przedszkola nr 17 przybyli pod pomnik niosąc długą flagę. Odśpiewano hymn państwowy.
Przed startem każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowa koszulkę w kolorze białym lub czerwonym. Na mecie biegacze byli uhonorowani pamiątkowymi medalami.
Rozpoczęły się zawody w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentacja SP3 startowała w kategoriach wiekowych - klasy 1-3, 4-6 oraz 7,8 i 3 gimnazjum. Opiekunami najmłodszych dzieci z klasy sportowej byli p. M.Miatkowski i p.P.Michalak. Są to: Amelka Kalicka, Ewa Szczygieł, Olek Maciołek, Igor Żero, Dawid Chromiński.
Wśród chłopców, których opiekunem był p.A.Matwiejczuk I miejsce wywalczył Szymon Cydejko, II miejsce Bartek Żuk, V m Maciek Kanecki. W młodszych chłopcach Szymon Marciniak był czwarty.
Drużynowo wśród szkół podstawowych chłopcy wywalczyli najwyższe I miejsce. Byli to: Nataniel Jastrzębski, Adam Kajaniuk, Szymon Cydejko, Bartek Żuk, Maciek Kanecki, Szymon Marciniak, Mikołaj Wielogórski, Krystian Troć, Dawid Kaczmarczyk, Dawid Borkowski, Kuba Michalak, Piotrek Kozioł, Dawid Siekierka, Kacper Czapla, Krzysztof Gójski, Łukasz Skiba, Mateusz Maciejewski, Dawid Tchórzewski, Bartek Dziedzic, Wojtek Górczyński, Miłosz Osik, Bartek Misiak, Wiktor Artych, Oliwier Zadrożniak, Olek Mazurko, Mateusz Piechowicz, Marcel Brodacki, Kuba Zieliński, Adam Gnat, Janej Suchodolski, Bartek Haratynowicz, Miłosz Wójciuk, Kuba Jastrzębski.
Dziewczęta pod opieką p. A.Szyszkowskiej drużynowo wywalczyły II miejsce. Były to:
Karina Okuń, Ala Soszyńska, Natalka Skwarek, Weronika Borkowska, Wiktoria Stasiuk, Magda Chojecka, Ola Mroczyńska, Patrycja Sandurska, Ala Zdanowska, Julia Wysokińska, Zuzia Wawryniuk, Wiktoria Ławecka, Wiktoria Olkowicz, Wiktoria Nalewajko, Karolina Chromińska, Karolina Sienkiewicz, Natalia Siemieńczuk, Marika Janiszewska, Hania Banaszewska.
Gratulujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły w zawodach i uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!
W dniu 13 listopada klasa 1a reprezentowała szkołę w Konkursie Pieśni Patriotycznej PATRIOTA ️zorganizowanym przez Caritas.
Nasi najmłodsi uczniowie za wykonanie piosenki "Niepodległość" uzyskali wyróżnienie. 🏆
Gratulujemy sukcesu!
W dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w wieczorze filmowym w języku angielskim oraz obejrzeć na „wielkim ekranie” filmy w oryginalnej wersji językowej. Oprócz tego, że mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego oraz poszerzenia wiedzy w zakresie słownictwa, mogli również poczuć się jak w prawdziwym kinie i zintegrować z uczniami z innych klas. Wieczór filmowy został zorganizowany przez p. Katarzynę Lichograj oraz p. Kingę Parol i był jednym z wielu działań związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły i harcerze wspólnie z dyrekcją i nauczycielami
wzięli udział w uroczystych obchodach
1️⃣0️⃣️0️⃣️️ rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę️.
Dnia 9.11.2018r uczniowie klasy IId oraz tancerze zespołu " Cool Dance" przygotowali uroczystą akademię z pokazem tanecznym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodleglości. Po jej zakończeniu, wszyscy odśpiewalismy wspólnie hymn Polski. Każda z klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowala się z własnym występem muzycznym (piosenka) aby uczcić ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień.
Zapraszamy do obejrzenia występu Zespół "Cool Dance" w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości Zespół Cool Dance
Zgodnie z ustawą z 7 listopada 2018 r.
o ustanowieniu Święta Narodowego
z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej,
dzień 12 listopada 2018 r. został ustalony dniem wolnym od pracy.
Dwie uczennice klasy 3-ciej gimnazjum Patrycja Sandurska z kl. III b i Aleksandra Iwanowska z kl. III f pod kierunkiem p. Magdaleny Aleksiuk – Głuszczak awansowały do etapu regionalnego II Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen".
Konkurs ma na celu rozbudzanie wśród uczniów chęci czytania tekstów w oryginale, jak również stosowanie w praktyce umiejętności językowych. Reprezentantki naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą z języka niemieckiego, co umożliwiło im awans do kolejnego etapu.
Uczennicom i opiekunowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 06.11.2018r. odbył się Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości-były to jednocześnie szachowe mistrzostwa szkoły. Głównym celem zawodów było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wyłonienie najlepszych szachistów w naszej szkole. W zawodach wzięło udział 29 uczniów. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoje umiejętności i przy okazji mile spędzić czas. Organizatorem turnieju był p.Michał Hryciuk - opiekun koła szachowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
w kategorii klas I-III
w kategorii klas IV-VIII
w kategorii gimnazjum
W dniu 7.11.2018/środa/ na parkingu szkolnym będzie stał kontener.
Prosimy wszystkich, którzy mają zbędne gazety, czasopisma, stare podręczniki o zapełnienie nimi metalowego olbrzyma.
Proszę wszystkich o zaangażowanie się w zbiórkę/rodzina, sąsiedzi też mają pewnie makulaturę/
p.Ewa Wasążnik
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości." – Józef Piłsudski.
Harcerskie podziękowanie dla wszystkich osób, które włączyły się w akcję „Znicz Pamięci”. Wspólnie zebraliśmy około 250 zniczy. Lampki zostały opatrzone naklejką "Pamiętamy – nauczyciele, uczniowie i harcerze z SP3 w Siedlcach".
2 listopada harcerze Błękitnej Szóstki dotarli do Lasku Podsekulskiego, który większości siedlczan kojarzy się z rekreacją: ścieżką przyrodniczą, konwaliami, grzybobraniem, pieszymi wędrówkami lub rowerowymi przejażdżkami, zajęciami survivalowymi „Strzelców” i harcerzy.
Niestety, popularna „Sekuła” skrywa też tragiczną historię. Wśród chaszczy i wiekowych drzew porozrzucane są bezimienne krzyże, poświęcone ofiarom faszyzmu i stalinizmu. Tylko przy jednym z nich znajduje się pamiątkowa tablica. Wiedza o miejscach pochówku przekazywana była ustnie przez okolicznych mieszkańców, byłych żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Opracowanie mapki oraz zebranie informacji w jednym miejscu siedlczanie zawdzięczają porucznikowi AK Edwardowi Bareja ps. Edzio oraz jego synowi Romanowi Bareja, od którego nasza drużyna otrzymała zgodę na publikację (mapki dostępne u drużynowej Błękitnej Szóstki).
Czuwaj!
Drużynowa 106 WPDH Błękitna Szóstka - Anna Miłobędzka