8 września 2018 r. Błękitna Szóstka odwiedziła miejski park Aleksandria. Wspólnie z Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Podlasie Panią Barbarą Mileszczyk nadaliśmy imiona pięciu parkowym lipom, tym samym objęliśmy je patronatem. Propozycje zostały zgłoszone do konkursu przez naszą drużynę podczas Gry Miejskiej w 2017 roku. Drzewa otrzymały imiona: Ola, Ela, Ula, Lila, Zula. Harcerze dowiedzieli się, jaki pożytek mamy z lip.
Błękitna szóstka włączyła w akcję uczestników XVI Rajdu Nadliwczańnskiego w Mokobodach.
Przypominamy o zwrocie wypisanych kartek do koordynatora szkolnej akcji drużynowej Błękitnej Szóstki - dh Anny Miłobędzkiej.
Dzisiaj drugoklasiści mieli za zadanie zakodować trasę dla Ozobota w taki sposób, aby zwiedzając Polskę odkrywał zaszyfrowane litery.
Po prawidłowym zakodowaniu trasy, uczniowie odczytali napis NIEPODLEGŁA. ️Na koniec odbył się mały wyścig Ozobotów.
Tak, tak, to już za chwileczkę, już za momencik! Cóż za wielkie wydarzenie! Chcesz je uczcić, a nie wiesz jak?
Nauczyciele historii mają dla Ciebie propozycję
Jeżeli interesujesz się historią, możesz uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę poprzez udział w szkolnym konkursie, który organizują właśnie z tej okazji nauczyciele historii.
Kiedy i gdzie?
Nie wahaj się, tylko już dziś zgłoś się do swojego nauczyciela historii
Serdecznie zapraszamy!
Magdalena Andrzejczyk,
Anna Charczuk,
Ewa Wyczółkowska
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK. Wydarzenie to jest organizowane na terenie całej Europy. Ta wspaniała inicjatywa jest skierowana do uczniów naszej szkoły i ma za zadanie promować naukę kodowania oraz rozwijać umiejętności myślenia komputacyjnego.
4 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”. Udział w tym wydarzeniu wzięły dzieci z klas pierwszych, uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Uczniowie zostali poddani kilku testom, aby następnie złożyć ślubowanie i zostać przyjętymi do gromady świetlicowej. Życzymy nowym Świetliczakom dużo sukcesów w życiu szkolnym i świetlicowym!
Mnóstwo wrażeń, nowych umiejętności i wiadomości w niespełna 3 dni.
Jak co roku, drużyny Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach spotkały się w Mokobodach na zlocie. Głównym punktem zlotowego programu był Rajd Pieszy, w którym nasz Błękitny Patrol zajął w swojej kategorii I miejsce.
9.10 - wtorek klasy -5c dziewczęta/4c dziewczęta/4a dziewczęta
10.10 - środa klasy - 4b dziewczęta/4d dziewczęta
11.10 - czwartek klasy - 5b dziewczęta/5a dziewczęta
16.10 - wtorek klasy - 5c chłopcy/4c chłopcy/4a chłopcy
17. 10 - środa klasy - 4b chłopcy/4d chłopcy
18.10 - czwartek klasy - 5b chłopcy/5a chłopcy
Na pływalnię zabieramy - kostium (najlepiej jednoczęściowy w przypadku dziewcząt), klapki, czepek, ręcznik, ewentualnie okulary. Wyjazd spod szkoły o 11.35, powrót ok. 13.40.
22 września 2018 r. w Bełchatowie, Bartosz Żuk - uczeń klasy 3b zdobył brązowy medal 🥉w biegu ma 2000m w kategorii U16.
GRATULUJEMY BARTKOWI I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Wspaniały sukces osiągnęli chłopcy naszej szkoły, którzy wywalczyli I miejsce w biegach sztafetowych na dystansie 10x1000m i tym samym awans do rejonu.
Zawody odbyły się 3.10.2018 r. nad Zalewem. Reprezentacja chłopców pod opieką p. A. Matwiejczuka i p. P.Michalaka wystąpiła w składzie: Bartosz Żuk, Szymon Cydejko, Maciej Kanecki, Kacper Czapla, Filip Skrobecki, Jakub Jastrzębski, Bartłomiej Kochan, Kacper Skwierczyński, Krzysztof Gójski, Mateusz Sadłowski, Władek Stańczuk.
Brawo !!!
We wtorek, 2 października, uczniowie klasy IIb i IId brali udział w wycieczce do Warszawy. Tam zwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Drugim punktem ich wyprawy było Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści MuBaBao w Konstancinie.
W Centrum Nauki Kopernik dzieci zostały zaproszone do świata samodzielnego eksperymentowania. Kierowały się one własną ciekawością, tym, co je interesowało i zwracało uwagę. Mogły też odkrywać swoje pasje, dotykać eksponatów, sprawdzać, przekręcać, testować... Po zwiedzaniu Centrum był czas na zakup pamiątek i smaczny obiad.
Później, w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, dzieci podejmowaly różne działania edukacyjne - wspomagające rozwój wyobraźni, kreatywności, kształtujące umiejętność posługiwania się słowem, występów publicznych i sztuki oracji. Uczniowie opowiadali bajkowe historie razem z kustoszem muzeum, uczestniczyli w zajęciach tworzenia swoich własnych teatrzyków, konstruowanie budowli z klocków i bajkowego opowiadania o nich, a także bawili się w wyjątkowej i pełnej kolorów Krainie Bajkostworów.
Cały dzień był dla naszych wycieczkowiczów czasem niesamowitym, pełnym wrażeń i fantastycznej zabawy.
Uczniowie klasy IIb w ramach zajęć edukacyjnych eksperymentowali z... solą. Dwa tygodnie temu odstawili w ciepłe miejsce słoiczki ze słoną wodą. Dzisiaj podziwiali efekty swojego doświadczenia: na sznurkach i słoiczkach osadziła się sól tworząc przepiękne kryształki. Za pomocą tego eksperymentu uczniowie zrozumieli, że krystalizacja i rozpuszczanie to procesy odwracalne. Przez odparowanie wody z roztworu zaczynają wytrącać się kryształy. Im dłużej będzie przebiegał proces parowania i krystalizacji, tym większe będą kryształy soli.
Uczniowie klasy 1a z dużym zaangażowaniem wykonują nowe zadania. Piszą, liczą, kodują, ćwiczą, muzykują...