Ze względu na obecną sytuację bezwzględnie przestrzegamy ustalonych zasad sanitarnych i bhp: uczniowie na egzamin przychodzą na 10 minut przed rozpoczęciem egzaminu, w maseczkach, dezynfekują ręce, wchodzą tylko głównym wejściem oraz przynoszą własne przybory.
Od 15.03 do 26.03. 2021 uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym.
Od 15.03 do 19.03.2021 r. na zajęcia w formie zdalnej przechodzą klasy: 1b, 1c, 2a, 2c, 3b.
Pozostałe klasy 1-3 pracują stacjonarnie w szkole.
Pomoc PPP udzielana jest uczniom w/g ustaleń z dyrektorem, specjalistami, wychowawcami klas.
Świetlica oraz obiady dla dzieci uczących się stacjonarnie w szkole funkcjonuje normalnie.
Uczniowie klas 4-8 uczą się nadal zdalnie.
Obecny czas sprzyja nadmiernemu korzystaniu ze smartfonów.
Bądźmy czujni, kontrolujmy czas spędzany przed ekranami telefonów i komputerów. Dbajmy o swoje relacje.
Niżej problemowe używanie smartfonów oraz sposoby codziennych rozwiązań.
W klasach drugich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które są realizowane w ramach projektu "Pierwsza pomoc dla każdego". Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli wzywanie służb ratunkowych (pod jaki numer trzeba zadzwonić i co powiedzieć), pomoc tonącym oraz co należy zrobić gdy pod kimś załamie się lód. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni.
W ubiegłym tygodniu w klasie 2c odbył się Tydzień Muzyki, podczas którego uczniowie słuchali muzyki z różnych epok, poznali zawody związane z muzyką oraz wykazali się dużą kreatywnością.
Dzieci z tej okazji miały możliwość poznać oraz stworzyć własne instrumenty, które powstały przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom, jak bardzo wartościowa jest zarówno muzyka, jak i ochrona środowiska.
Jednak z największym uznaniem spotkał się poniedziałkowy koncert. Dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne przy użyciu stworzonych przez siebie instrumentów. Chłopcy przygotowali małą niespodziankę i zagrali specjalnie dla dziewczyn z okazji Dnia Kobiet.
Zapraszam do obejrzenia galerii.
W dniu dzisiejszym w świetlicy szkolnej odbyła się pełna niespodzianek lekcja otwarta. Sala świetlicowa zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Wszystko za sprawą zajęć „Eksperymenty z efektem WOW!!!”. Na pokazowym stole nie zabrakło nie tylko talerzy, słoików, strzykawek, papieru czy cylindrów miarowych, ale także chemicznych „odczynników” – octu, sody oczyszczonej a nawet... soku z cytryny. Zajęcia były pełne magii – uczniowie obserwowali balonik, który sam się nadmuchał; świeczkę, która – ni stąd, ni zowąd – sama gaśnie; powstałą lampę, która przypominała wyglądem lawę; uciekający pieprz; szklankę wody do góry dnem; tęczowe obrazki z cukierków; suchą gazetę w misce z wodą; znikający atrament; niewidzialne pismo oraz wulkan z piany. Uczestnicy chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Dużą atrakcją było to, że niemal wszystkie eksperymenty uczniowie mogli wykonać samodzielnie, a dzięki temu, że do ich przeprowadzenia wykorzystano substancje, które można kupić w każdym sklepie, mogą je powtórzyć w domu i poznawać kolejne tajniki chemii, która – jak zgodnie przyznali uczestnicy – jest bardzo ciekawa i zaskakująca.
Zapraszamy do galerii zdjęć!!! 😊
3 marca uczniowie klasy 3a gościli Dorę wraz z jej panią. Dowiedzieli się wiele o psach, co lubią, a czego nie oraz jak się przy nich zachowywać. Na koniec dzieci odkodowały rysunek z psem.
W związku z obchodzonym 9 lutego 2021 Dniem Bezpiecznego Internetu i udziałem naszej szkoły w kampani społecznej serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane prace.
Wśród uczniów klas I-III wyróżniliśmy prace: Jakuba Ignaciuk 1A, Franciszka Radzikowskiego 3C, Michała Chernik 1D.
Wśród uczniów klas IV-VIII wyróżniliśmy prace: Pauliny Ornowskiej 7B, Jagody Koziestańskiej 4D, Martyny Kokoszkiewicz 4B.
Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy.
Odbiór nagród i dyplomów będzie zorganizowany poprzez kontakt na platformie Librus.
W miesiącu styczniu i lutym br. uczniowie klasy 2 a realizowali projekty z zakresu edukacji społecznej i edukacji przyrodniczej. Finałem obu przedsięwzięć było m.in. wykonanie prac plastyczno-technicznych m.in. „Drzewa genealogicznego swojej rodziny” oraz lapbooka w kształcie pingwina dotyczącego ciekawostek z życia tych wyjątkowych zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia galerii uczniowskich prac klasy 2a.
W dniu 3 marca 2021 uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach pt. "Ja wiem jak obchodzić się z psem". Spotkanie poprowadziły Justyna Goławska i Beata Dumała oraz Dora. Dzieci dowiedziały się jakich zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z psem trzeba przestrzegać, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji a także jakie zachowania mogą do nich doprowadzić. Nagrodą za aktywny udział była możliwość podania psu smaczka.
Marzysz o szóstce z historii? Masz ciekawą historię swojej rodziny?
Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza do udziału w Konkursie edukacyjnym „Z rodzinnej szuflady”.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną lub multimedialną pracy ilustrującej lub dokumentującej historię rodziny.
Prace należy dostarczyć do 7 maja 2021 roku na adres: Archiwum Państwowe w Siedlcach, ul. T. Kościuszki 7, 08 –110 Siedlce.
Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż pokonkursowej wystawy nastąpi na przełomie maja i czerwca 2021 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Siedlcach
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Archiwum Państwowego w Siedlcach na stronie >>>Storna archiwum<<<<
Link do formularza zgłoszeniowego>>> Formularz zgłoszeniowy<<<
Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela p. Beata Troć, tel. 256322574, email: kwerendy@siedlce.ap.gov.pl
Nauczyciele historii:
Anna Charczuk
Magdalena Andrzejczyk
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - projektu „Rycerze i zamki” we współpracy z biblioteką szkolną pani Anna Charczuk z klasą IV d wykonała makiety zamków natomiast pod kierunkiem p. Magdaleny Andrzejczyk uczniowie wykonali interesujące prezentacje multimedialne dotyczące pasowania na rycerza, kodeksu honorowego rycerza oraz turniejów rycerskich".
Oto efekty pracy uczniów
1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony upamiętnieniu żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego.
Święto zostało wprowadzone uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2001 roku. W uchwale uznano zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość. Było to pierwsze tej rangi uhonorowanie żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
Z tej okazji na stronie Polskiego Radio możemy znaleźć wiele informacji na ten temat-historie i sylwetki żołnierzy. Szczególnie godne uwagi są autentyczne nagrania procesów pokazowych.
>>>>Polskie Radio<<<<
Nauczyciele historii-
Magdalena Andrzejczyk
Anna Charczuk
Bez świetlicy szkolnej większość z nas nie wyobraża sobie zaplanowania czasu swoich dzieci w ciągu tygodnia pracy. Faktycznie, trudno pogodzić obowiązki zawodowe z lekcjami dzieci, które często kończą się wczesnym popołudniem lub nie zaczynają o godzinie ósmej. Czy to oznacza, że powinniśmy mieć wyrzuty sumienia lub martwić się, że nie zapewniamy naszemu dziecku odpowiedniej opieki? Absolutnie nie! Przekonajmy się, że czas spędzony przez uczniów na świetlicy może być wypełniony interesującymi zajęciami i przede wszystkim bezpieczny. Zapraszamy do galerii zdjęć!!! 😊
Z okazji obchodów brytyjskiego odpowiednika Tłustego Czwartku, czyli Pancake Day zorganizowany został konkurs z języka angielskiego, którego celem było poszerzanie zakresu słownictwa z języka angielskiego, wiedzy o kulturze krajów angielskojęzycznych, jak również odkrywanie oraz prezentacja własnych talentów.
Wszystkie otrzymane prace są godne podziwu i zasługują na pochwały.
Wśród uczniów klas 1-3 pragniemy wyjątkowo wyróżnić pomysł i wykonanie prac:
Karoliny Duchnowskiej z kl 1d, Zosi Pacheckiej z kl 2b oraz Damiana Żurawskiego z kl 1a
Wśród uczniów klas 4-8 z uwagi na różnorodną technikę prac wyróżniliśmy: Gabrysię Szewczak z kl 4a i Pawła Matłacza z kl 4d
Uczniowie popisali się wieloma umiejętnościami tworząc prace plastyczne, prezentacje multimedialne a nawet nagrywając filmy z przepisami na pyszne naleśniki.