W sobotę 3 października na boisku szkolnym odbyły się zawody w piłce nożnej, które zorganizował p. Andrzej Matwiejczuk. Rywalizowały reprezentacje chłopców klas 4 - 6.
Zwyciężyła drużyna klasy 6A występująca w składzie: Marcel Postrzygacz, Krystian Troć, Mikołaj Wielogórski, Piotr Kozieł, Patryk Brzozowski, Jakub Michalak, Dawid Karczmarczyk, Jakub Sulej.
II miejsce zajęła klasa 5A - Jakub Duszczyk, Nataniel Sosonowski, Turpal – Ali Ibragimov, Szymon Wrona, Mateusz Łupiński, Jakub Prochenka, Mikołaj Chełmniak, Daniel Prochenka.
III miejsce - 4CDA – Dawid Chromiński, Igor Bartoszewicz, Aleksander Głuchowski, Filip Artwicht, Mikołaj Staniszewski, Igor Żero, Szymon Wrzosek, Mateusz Reczko, Sebastian Aleksejew, Paweł Matłacz, Paweł Chojecki.
IV miejsce- 6C – Bartosz Rychlik, Aleksander Ostaszewski, Marcel Brodacki, Mateusz Piechowicz, Miłosz Kowalczyk, Eryk Marciniak.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!
2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w ciekawy, niebanalny sposób. Nauczyciele podczas lekcji matematyki organizowali konkursy i zabawy z mnożenia. Na tarasie odbył się egzamin z tabliczki mnożenia. W role egzaminatorów wcielili się uczniowie z klas 4, którzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród trzecioklasistów. Za pomyślnie zdany egzamin każdy uczeń otrzymał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
25 września odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Najwięcej głosów zdobyła Maja Sosnowska z klasy 8b i w tym roku to ona będzie pełniła funkcję przewodniczącej szkoły.
Na zebraniu przedstawicieli klas w głosowaniu jawnym wybrano zarząd samorządu.
Zastępcą przewodniczącej zostali: Wiktoria Krasuska z kl. 8a i Nikodem Bareja z kl.4d. Na sekretarza wybrano Amelię Bejnarowicz z 6c a na skarbnika Jagodę Markowską z 8a.
Członkami zarządu samorządu szkolnego zostali: Róża Raczyńska - 8b, Zuzanna Krasuska – 8b, Grzegorz Księżpolski z 7c i Jan Pawlak – 7a, Igor Godziewski – 7a Aleksandra Romańska – 6b, Nataniel Sosnowski - 5a
Główne zadania samorządu uczniowskiego
• Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
• Integracja środowiska szkolnego
• Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
• Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
• Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów
Uczniowie klasy 1d biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „MegaMisja z fundacją Orange”.
Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat, rozwijać pasje. Często bardzo sprawnie posługują się tabletem, smartfonem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z internetu.
Pierwszaki poznawały różne źródła informacji, jednak wiele z nich podały samodzielnie. Podkreśliliśmy, że zdobyte informacje warto sprawdzać w różnych źródłach, aby sprawdzić ich autentyczność. Dzieci wykazały się inwencją twórczą podczas malowania odpowiedzi na pytania zawarte na plakacie. Dużą radość sprawiło im odrysowywanie rówieśników na arkuszu. Czekają na kolejne przygody z bliźniakami Julką i Kubą.
Uczniowie z klasy 2c na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej tworzyli lapbooki, w których umieszczali pliki w postaci informacji dotyczących lektury "Brzydkie kaczątko". Znalazły się tam: metryczka lektury, plan wydarzeń, synonimy słowa smutne, przepięknie namalowane sceny z baśni, puzzle...i wiele innych ciekawostek. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma omawiania lektury. Już myślimy o kolejnym lapbooku, tylko tym razem może o tematyce matematycznej...
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci stęskniły się za sobą nawzajem, radośnie witały się również z Paniami ze świetlicy. Po wakacjach pozostały jedynie wspomnienia. Dzieliliśmy się nimi podczas pierwszych dni września. Ciekawym opowieściom nie było końca...
We wrześniu na świetlicy wiele się działo. Kilka chwil udało się nam uwiecznić na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia :)
W dniu Waszego święta życzymy Wam zabawy pod dostatkiem.
Aby troski i kłopoty, odpłynęły gdzieś ukradkiem.
Słońce niech Wam zawsze świeci, a na twarzy uśmiech gości.
I by nigdy Wam nie brakło marzeń i radości
24 września na stadionie ARMS odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Henryka Jakimiaka. Wśród uczestników byli także uczniowie naszej szkoły. Medalowe miejsca wywalczyli – I miejsce Wiktor Artych z klasy 7a – w pchnięciu kulą – rocznik 2007, II miejsce Janek Pawlak z klasy 7a – w pchnięciu kula - rocznik 2008. Na uwagę zasługuje również rezultat Janka Suchodolskiego z klasy 6d i 4 miejsce w biegu na 300m.
Gratulujemy chłopakom!!!!
Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.
Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.
Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród bibliotekarzy, aktorów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów, rodziców a nawet polityków, którzy chętnie angażują się w ten projekt.
Zapoznajcie się z programami kandydatów, gdyż przewodniczący może być tylko jeden. Wybory zostaną przeprowadzone w piątek w trakcie 3 lekcji.
Klasa 2a spędziała ten dzień bardzo kreatywnie. Przy pomocy farb i własnych pomysłów uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne pełne kolorowych kropek. Zobaczcie, jakie dzieła powstały. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
W miesiącu październiku 2020 roku:
Wpłaty dokonujemy przelewem na konto bankowe:
!UWAGA!
Jego ideą jest promowanie recyklingu, nauka właściwej segregacji odpadów. Co miesiąc nasi uczniowie będą rozwiązywać nowe zadania konkursowe. Cały projekt zakończy się w marcu 2021.
Już dziś przedstawiamy pierwsze zadanie. Go wygrania gadżety o wartości 140 zł każdy. Regulamin konkursu znajduje się na stronie dzialajzimpetem.pl
Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym spacerze do wnętrza śmieciarki Mieci.- mieciazimpetem.pl
Po odbytym spacerze należy przejść do strony konkursowej. Naszym zadaniem jest wymyślenie hasła zachęcającego do odwiedzenia Mieci.
Zachęcam wszystkich uczniów , rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie. Hasła należy zgłaszać do p. Katarzyny Teodorskiej- Romańskiej do 28 września 2020 roku.
Symboliczną minutą ciszy oraz zapaleniem białych i czerwonych zniczy uczniowie klasy 6B uczcili pamięć Bohaterów V i VI Brygady Wileńskiej oraz wszystkich, którzy walczyli z sowieckim agresorem.
„Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”
George Santayana
17 września 1939 r. na rozkaz Józefa Stalina Armia Czerwona zaatakowała Polskę. Na Kreml wezwano polskiego ambasadora w Moskwie Wacława Grzybowskiego. Poinformowano go, że polskie państwo przestało istnieć. Skutkiem czego układ o nieagresji z 1932 r. (obowiązujący do 1945 r,) także przestał obowiązywać, a ZSRR bierze pod swoją opiekę ludność zachodniej Ukrainy i zachodniej Białorusi.
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Klasa 4d także przyłączyła się do tego święta.
Przedstawiamy galerię “kropkowych” prac klasy 4d.
Dziś podczas zajęć w świetlicy szkolnej wspólnie celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki miały okazję poznać historię związaną z tym świętem oraz wspólnie wykonać kropkową foto ramkę.
Nasza szkoła włączyła się w realizację projektu - „Narodowe Czytanie”.Tegoroczną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.W poniedziałek 7 września uczniowie klasy 6 c na zajęciach kreatywnych zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom wybrane fragmenty dramatu. Odegrali krótkie scenki, wcielając się w najważniejsze postacie utworu. Aby przybliżyć świat przedstawiony dramatu, przygotowali scenografię oraz wystąpili w kostiumach „z epoki”. Klasa VII c czytała „Balladynę” w plenerze, a inne klasy na lekcjach języka polskiego. Akcja ta była doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i poznania klasyki literatury polskiej.