To święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.
Wybór 11 listopada uzasadnione jest zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej, 10 listopada, przybył do Warszawy Józef Piłsudski. Nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj
Ostatniego dnia w szkole, przed wprowadzeniem nauczania zdalnego, uczniowie klas I d oraz III a odśpiewali wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego". Niech to nagranie zastąpi nam tradycyjne śpiewanie hymnu narodowego w murach szkoły.
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Pocztówka - moja Niepodległa" został rozstrzygnięty.
Wśród 374 uczestników byli też uczniowie naszej szkoły.
Wyróżnienie otrzymali: Laskowski Bartosz kl. III a, Peryt Szymon kl. III a.
Laureatami zostali: Jakub Jankowski kl. II b, Olaf Stachowicz kl. II b.
Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Na stronie Muzeum Regionalnego w zakładce" wystawy i imprezy" można obejrzeć galerie prac.
Od dnia 9 listopada dla wszystkich klas obowiązują takie same godziny rozpoczynania lekcji
od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).
Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
W dniu 20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach nauczyciel historii z naszej Szkoły, Pani Anna Charczuk, została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Doceniono w ten sposób jej zaangażowanie i wieloletnią pracę w krzewieniu wiedzy historycznej wśród młodzieży oraz przygotowanie wielu laureatów do konkursów z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Gratulujemy.
Opieka w świetlicach szkolnych
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Prosimy śledzić na bieżąco komunikaty i zarządzenia na stronie szkoły i Dzienniku Librus.
Dla tych
którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne
u góry
Dla nich
harcerskie warty
i chorągiewek
gromada,
i dla nich ten dzień -
pierwszy dzień listopada.
Gellnerowa Danuta
Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na fotografię reklamującą książkę. Zdjęcia wykonane przez uczniów metodą sleeveface zachęcają w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania wybranej przez nich lektury.
Celem konkursu była szeroko pojęta promocja książki, zachęcenie do korzystania z zasobów biblioteki, rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz wyobraźni i kreatywności.
Uczniowie klas VII i VIII wykazali się pomysłowością, w oryginalny i interesujący sposób zaprezentowali ulubione powieści.
Za najlepsze prace uznano:
Na wyróżnienie zasługują zdjęcia: „Dziewczyny z powstania” – Zofii Dmowskiej, „Ania z Zielonego Wzgórza” - Natalii Grochowskiej i Mai Lange oraz „Błahostka i Kamyk” – Antoniny Jankowskiej.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć.
Informujemy, że dzień 2 listopada 2020 roku jest dniem wolnym od nauki szkolnej‼️
Jednocześnie informujemy, że dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w naszej szkole to
4,5 stycznia 2021 roku
25,26,27 maja 2021 roku
28 maja 2021 roku
4 czerwca 2021 roku
Każdy rodzic na swoim koncie w Librusie ma możliwość zmiany hasła dostępowego do konta Librus swojego dziecka.
Przypominamy, że do łączenia na lekcje najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowana darmowa aplikacja Teams, natomiast do obsługi Office 365 zalecane są przeglądarki Chrome oraz Edge (przy użyciu innych przeglądarek aplikacje działają niepoprawnie).
W miesiącu listopadzie 2020 roku:
Wpłaty dokonujemy przelewem na konto bankowe:
Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
Adres odbiorcy: ul. Sekulska 10, 08-110 Siedlce
ING Bank Śląski S.A. o/Siedlce
Numer konta: 53 1050 1953 1000 0023 5335 3853
Wpłat dokonujemy do dnia 25 października 2020 r.
W tytule wpłaty wpisujemy: imię i nazwisko dziecka, klasa, miesiąc 11/2020.
Jeżeli Rodzice przewidują, że w miesiącu listopadzie dziecko w danym dniu nie przyjdzie do szkoły, mogą odliczyć ten dzień, ale konieczne jest wpisanie w tytule należności: Wpłata na obiady za miesiąc listopad bez dnia 1,2.
UWAGA!
Prosimy o dokonywanie wpłat w podanym terminie, gdyż czas potrzebny na przepływ gotówki pomiędzy bankami uniemożliwia planowanie odpowiedniej ilości obiadów na pierwsze dni miesiąca.
W przypadku odwołania obiadów prosimy o telefon – do intendenta 25 794 34 35, najpóźniej do godziny 9.00. Nie zgłoszenie rezygnacji z obiadu danego dnia skutkuje brakiem możliwości odliczenia.
W tym roku w konkursie udział wzięło 9 uczestników.
Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskał Franciszek Radzikowski z klasy 2c, zajmując 7. miejsce w województwie oraz 14. w kraju. Jako nagrodę otrzymał bezpłatny udział w kolejnym XI konkursie Maks Matematyczny
Drugim nagrodzonym uczestnikiem jest Mikołaj Lech z klasy 2b, który zajął 20. miejsce w województwie, a w nagrodę czasopismo Logi – Mix.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcamy do treningu swoich umiejętności na stronie https://mogalo.pl/zadania
13 października 2020 r. odbyło się pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów naszej szkoły.
Dzieci zaprezentowały krótkie występy artystyczne, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie i tym samym zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3.
Bogata galeria zdjęć zapraszamy