Wydarzenia roku szkolnego 2019/2020

 

Smacznie i zrowo… Klasa 1a z wizytą w Kulinarnym Poddaszu

4 marca 2020r. klasa 1a pod opieką p. Marioli Zatorskiej i p. Magdaleny Korytowskiej wybrała się na warsztaty kulinarne. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać krótką historię bakalii i przypraw, ale również mogli poczuć ich smak i zapach. Samodzielnie dobierając składniki, przygotowali zdrowe batoniki zbożowo-bakaliowe, które potem starannie opakowali. Zgodnie ze wskazówkami kucharza przyrządzili sos winegret i skomponowali własną sałatkę warzywną, którą potem mogli skosztować razem z tostami w kształcie serca. Każdy uczestnik zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym narzędziem kuchennym, np. wałkiem do ciasta, sitkiem lub deską do krojenia. Otrzymał też nagrodę niespodziankę oraz certyfikat kulinarny za wykazanie się kreatywnoącią i talentem podczas warsztatów.
 

Podsumowanie Projektu Interdyscyplinarnego “Cud nad Wisłą”

W dniu 05.02.2020r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła sie uroczysta gala będąca podsumowaniem Projektu Interdyscyplinarnego “Cud nad Wisłą”. Hasło projektu nawiązywało do setnej rocznicy bitwy warszawskiej, którą obchodzimy w tym roku w Polsce.
W ramach projektu uczniowie przygotowali plansze i prace plastyczne tematycznie związane z tym wydarzeniem historycznym. Wzięli również udział w konkursie przemówień oraz w konkursie poezji i piosenki patriotycznej. 
Uroczystość rozpoczęło przemówienie pani wicedyrektor, Beaty Górskiej a następnie zaprezentowali się laureaci poszczególnych kategorii. Obok uczniów klas IV-VIII wystąpili również uczniowie z klas I-III. Gala zakończyła się polonezem w wykonaniu uczniów z klasy VIII b.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Iza Szostek , p. Dorota Gajewska, p. Barbara Biarda, scenografię przygotował p. Tadeusz Kośmider, układ taneczny- p. Katarzyna Todorska - Romańska. Podziękowania należą się nauczycielom pracującym w komisjach konkursowych i przygotowujących uczniów do występu oraz wychowawcom klas.
Punktowe podsumowanie projektu:
W kategorii klas I-III laureatami zostali: kl. 2 c, 3 a, 3 c
Wśród klas IV-VI laureaci to: kl. 5 b, 5 a, 5 c
Laureatem wśród klas VII-VIII zostały klasy: VIII a i VIII b
Konkurs przemówień - Adam Koper - kl. VIII a 
Konkursu poezji patriotycznej - Jakub Kiryluk - kl. I d, Michał Skolimowski - kl.II b, Jan Suchodolski - kl. V d, 
Natalia Niesteruk - kl. VI a, Bartosz Piekarski - kl. VIIIa, 
Mateusz Grzymała - kl. VIIIb.
Konkurs piosenki patriotycznej -klasa I d, klasa 3 a, klasa 5 b, klasa 5 a, Emilia Nasiłowska - kl. 5 d, Alicja Soszyńska - kl. VIII b.

Bal klas VIII i VII

W dniu 6.02.2020r. klasy VIII i VII SP nr 3 w Siedlcach bawiły się na wspólnym balu zorganizowanym z inicjatywy rodziców we współpracy z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami. Uroczystość zaingurowała ciepłymi słowami pani dyrektor M. Skup, która przywitała zgromadzoną młodzież, rodziców oraz kadrę pedagogiczną szkoły. Następnie uczniowie pięknie zaprezentowali się w narodowym tańcu- polonezie, którym rozpoczęli bal szkolny. Nie zabrakło także miłych słów i wyrazów radości że strony rodziców, którzy oprócz przemówienia zadbali też o poczęstunek, by wszystkim wystarczyło energii na dobrą zabawę przy skocznej muzyce. W blasku kolorowych świateł młodzież aktywnie spędziła czas na parkiecie dobrze się bawiąc. Dziękujemy wszystkim za miły wieczór, a uczniom życzymy "połamania piór" podczas egzaminów w kwietniu.

Witamy na naszym blogu!

Trudny czas odosobnienia w domach, daleko od przyjaciówł kolegów kolezanek oraz szkoły. Mozna jednak znaleźć sposób na wspólne sprawy i prezentowanie swojego trudnego teraz życia. A oto przykład takiej incjatywy :) 

Taki wpis znaleźliśmy an jednym z blogów:

Jesteśmy uczniami klasy IIIb Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Nasza klasa liczy 18 osob: 11 dziewczynek oraz 7 chłopcow.  Opiekują się nami dwie wspaniałe wychowawczynie: pani Wiola i pani Kinga (co dwie głowy to nie jedna smile). Zapraszamy do bliższego poznania naszej klasy!

Macie chęć poznać ich bliżej? Zapraszamy :)

Blog TROPICIELI >>>>

Klasa 2a wspiera pracowników medycznych. 

Swoją wdzięczność za ich poświęcenie wyrazili biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "KARTKA DLA MEDYKA". W ten sposób podziękowali lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim pracownikom służby zdrowia.

6 lutego przebiegł w naszej szkole pod hasłem "Karnawał".

Od rana, na korytarzu oraz sali gimnastycznej można było spotkać bohaterów bajek, herosów, gwiazdy filmowe, księżniczki, czarownice, kowbojów i indian. Przy dźwiękach muzyki oraz w rytm zabaw prowadzonych przez DJ-a w pierwszej części imprezy bawili się uczniowie klas 1-3 a w kolejnej 4-6 wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami. W organizację włączyli się także Rodzice, którzy przygotowali poczęstunek dla swoich pociech. Zabawa była wspaniała. Chociaż tegoroczny karnawał się nie skończył, z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny bal.

Kartki Wielkanocne - pomysł na naukę i wolny czas

Aby w tym trudnym czasie poczuć klimat Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 3c i 3d na języku angielskim oraz klasy 6b na zajęciach kształtujących kreatywność wykonywali kartki świąteczne w języku polskim i angielskim. Była to świetna okazja do rozmowy o zwyczajach wielkanocnych w Polsce i w Anglii a także do rozwijania swojej kreatywności.

Bal karnawałowy klas 1 -3 

6 lutego dla klas 1-3 zorganizowany został bal karnawałowy. O dobry nastrój uczestników i ich aktywny udział w zabawach troszczył się wodzirej oraz nauczycielki. Dzieci miały na sobie fantastyczne przebrania. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych przekąsek.

Turniej sportowy w ramach VII Międzyszkolnej Korneliady

W poniedziałek 3 lutego drużyna sportowa reprezentująca klasy 1-3 wzięła udział w turnieju sportowym w ramach VII Międzyszkolnej Korneliady. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Nikola i Maksym z klasy 1 c, Maja i Dawid z klasy 3 c oraz Wiktoria i Paweł z klasy 3 d. Rywalizowali oni z uczniami z ośmiu siedleckich szkół. Nie znaleźli się na podium, ale walczyli do końca i dali z siebie wszystko. 
Wielkie brawa dla nich za sportową postawę!

Apel o bezpieczeństwie w czasie ferii

7 lutego 2020 r. odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, który przygotowali uczniowie klasy 3 b pod kierunkiem Pani Wioletty Bogdańskiej oraz Pani Kingi Kosieradzkiej. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zagrożenia jakie mogą płynąc z ich nieprzestrzegania. Po apelu zostały rozdane uczniom dyplomy za udział w szkolnych konkursach w ramach Interdyscyplinarnego Projektu "Cud nad Wisłą".

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Uczniowie z klasy Vd wzięli udział w spotkaniu z Marcinem Koziołem,  autorem książek dla dzieci i młodzieży. 
Pan Kozioł jest niezwykle  barwna postacią. Mając 16 lat, otrzymał stypendium United World Colleges  Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School, dzięki czemu liceum ukończył w Szkocji – w szkole Gordonstoun. Na tej szkole wzorowała się autorka Harry`ego Pottera. Pierwszą książkę opublikował w 1993 roku, w wieku 16 lat. Na co dzień jest ekspertem mediów elektronicznych i marketingu.  Ponadto Pan Marcin to kolekcjoner starych komputerów i  zapalony podróżnik.
Podczas multimedialnej prezentacji, uczniowie poznali bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach”, a także postać Nikoli Tesli, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów książek. 
Pan Marcin  z pomocą uczniów przeprowadził eksperyment wykorzystując kulę plazmową Tesli.
Po spotkaniu można było kupić ulubione książki z dedykacją  autora.

Dawniej i dziś… Klasa 1a na tropie historii

W klasie 1a odbyła się niezwykła lekcja historii. Poprowadził ją pan Adam Krzeski, znany siedlecki kolekcjoner, wydawca pocztówek i zeszytów „Z dziejów ziemi najbliższej” oraz pracownik Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu, a prywatnie dziadek uczennicy Aleksandry Krzeskiej. Ten wspaniały gość, wyróżniony honorową odznaką za zasługi dla Oddziału PTTK Podlasie w Siedlcach, podzielił się z młodymi słuchaczami nie tylko rozległą wiedzą na temat naszego mista, ale także przyniósł wiele ciekawych, zabytkowych pamiątek. Znalazły się wśród nich: dzwonek, telefon, waga, moździerz, zabytkowe żelazka i niezwykłe fotografie autorstwa, m.in.: Adolfa Ganiewskiego (Gancwola) oraz wiele innych interesujących przedmiotów. Oglądając piękne pocztówki Siedlec, uczniowie cofnęli się w przeszłość. Za poświęcony czas i przybliżenie historii miasta, dzieci nagrodziły pana Adama gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Pana na kolejną, wspaniałą przygodę z historią. To niezwykłe wydarzenie na zawsze zapisze się w naszej pamięci.
 

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych pt: „Komputerowy ćpun". 
Krzysztof  Piersa  na spotkaniu promował wśród młodych ludzi  bezpieczne korzystanie z Internetu. Opowiadał jak nie zatracić się w wirtualnym świecie, jak uniknąć uzależnienia od komputera i gier. Zwracał  uwagę na problem hejtu w Internecie i konsekwencje prawne jakie to za sobą pociąga. 
Jako coach i pasjonat życia tłumaczył, w jaki sposób realizować swoje marzenia oraz  przedstawiał proste mechanizmy zarządzania czasem. 
 

Lekcja szacunku, tolerancji i wrażliwości


Gościem naszej szkoły był siedlecki poeta -  Sebastian Baran, towarzyszył mu tata, pan Zdzisław Baran. Twórczość pana Sebastiana porusza ważne tematy takie jak: tolerancja, zrozumienie, współczucie. Uwrażliwia na drugiego człowieka i  uczy szacunku, pokazuje że człowiek jest kruchy ale jeśli chce może pokonać bariery. Jego twórczość jest wyrazem buntu przeciwko własnej niepełnosprawności oraz niesprawiedliwości świata. 
Podczas spotkania uczniowie wysłuchali wierszy czytanych przez kolegów oraz przez samego autora.

Świadek  Powstania  Warszawskiego 


W ostatnim czasie klasa 5a miała wyjątkową okazję  gościć  na swojej lekcji  uczestnika Powstania Warszawskiego –  Panią Stanisławę Chlebowicz -  prababcię jednego z uczniów -  Mikołaja.
Nasz Gość podzielił się z nami  wspomnieniami z  czasów  swojego dzieciństwa, które przypadały na trudne lata II  wojny światowej.  Pani Stanisława  mieszkała w tym czasie w Warszawie i miała 8 lat, gdy rozpoczęło się  Powstanie Warszawskie  przeciwko  okupującym Warszawę wojskom niemieckim.  Sierpień 1944 roku to czas, w którym  wraz ze swoimi bliskimi przeżyła tragiczne dni bombardowania  naszej stolicy przez wojska niemieckie.  Relacja naszego Gościa, pomimo wielu lat  od tych dramatycznych przeżyć, była pełna wielu szczegółów. Pani  Stanisława  w niezwykle  ujmujący  sposób  przekazała nam jak oczami dziecka  patrzyła na okrucieństwo wojny.  Na słuchaczach bardzo silne wrażenie wywarły przywołane przez Panią Stanisławę dramatyczne  warunki życia, brak wody i jedzenia, choroby i ciągłe życie w strachu, ucieczka przed bombardowaniami.  Czas okupacji, huk bomb, widok  wielu ofiar  i ruin  miasta Warszawy zostawiły  w pamięci naszego  gościa  bardzo bolesne wspomnienia.     
Wszyscy uczestnicy spotkania w ogromnym skupieniu   wysłuchali tej relacji, zadawali pytania i okazali zainteresowanie losami Pani Stanisławy, która obecnie mieszka w Siedlcach.  Dziękujemy za obecność wśród nas. 

Klasa 5a z wychowawcą

Pierwszy turniej sportowy klas III

W środę 29 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy turniej sportowy klas III pod hasłem "Sport jest dla wszystkich". Zorganizowali go nauczyciele w-f: Maciej Miatkowski, Paweł Michalak, Alicja Szyszkowska i Robert Malon a wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas trzecich. Dzieci z zapałem i zaangażowaniem wykonywały zadania sportowe, motywowały i dopingowały się nawzajem. Było wesoło i panowała prawdziwa sportowa atmosfera! 
Mamy nadzieję, że takie spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz szkoły. 

W naszej "Trójce” odbyło się spotkanie Klubu Miłośników Kotów z p. Mariolą Zaczyńską


Pani Mariola Zaczyńska miłośniczka zwierząt i wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt AMICUS odpowiedziała na pytania: Czemu koty są potrzebne w mieście? Jak im pomóc? Gdzie szukać pomocy, gdy widzimy chore zwierzęta?  Opiekunki klubu Ewa Misiak i Ewa Wasążnik zadbały nawet, aby nie zabrakło ciasteczek w kształcie kocich pyszczków.

Z wizytą w "Domu nad Stawami"

W dniu 22 stycznia uczniowie klasy 5d pod opieką p. A. Księżopolskiej i p. A. Majewskiej odwiedzili "Domu nad Stawami". 
Z okazji dnia babci i dziadka zanieśliśmy pyszne ciasto, rogaliki i słodycze, aby umilić czas mieszkającym tam Seniorom. 🍪🍩🥧
Serdecznie dziękujemy😘 rodzicom za przygotowanie ciast w dniach 21 i 22 stycznia.

"GÓRA GROSZA"

W dniach 25 listopada 2019r. – 2 stycznia 2020r. Samorząd Uczniowski przeprowadził  zbiórkę monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.
Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. 
Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się nam zebrać w sumie około 30 kg monet, na kwotę 500 zł. 19 gr.
Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Wspólne kolędowanie wklasie 1d

Z życia klasy 5B – I semestr - fotorelacja

  1. W rocznicę napaści ZSRR uczciliśmy pamięć Poległych w walce z sowietami i hitlerowcami.
  2. Dzień Chłopaka to seans w kinie, gra terenowa TRINO – Kolory jesieni oraz zabawa w Aleksandrii.
  3. Wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach na wystawę edukacyjną "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia".
  4. Klasowy projekt – Bogowie olimpijscy – lekcje z lekturą nie muszą być nudne.
  5. BohaterON – włącz historię – wyślij kartkę do Powstańca.
  6. Sukces Konstancji – I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Wojskowej.
  7. Warsztaty kulinarne w pizzerii – klasowe mikołajki
  8. Janek w akcji – lekcja historii.
  9. Zaradne kobietki z 5b. Dekorujemy pierniczki.
  10. Chór anielski.
  11. Klasowe spotkanie opłatkowe.

Mecz koszykówki uczniowie kontra nauczyciele

W dniu 18 grudnia o godz. 14.30 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się mecz koszykówki uczniowie kontra nauczyciele. Z inicjatywy Adama Czarkowskiego ucznia 7A oraz przy pomocy pana pedagoga Damiana Wierzbickiego udało się zorganizować składy dla obu drużyn. W meczu wzięli udział Adam Wyrębek i Władysław Stańczuk z 8B oraz Adam Czarkowski, Gabriel Gozdecki, Vadym Kozińsky i Wenesa Bareja z 7A. Grono nauczycieli godnie reprezentowali pedagog Damian Wierzbicki oraz nauczyciele wychowania fizycznego Maciej Miatkowski i Arkadiusz Nowosielski. Walka była zaciekła a zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji uczniów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłu na aktywne spędzenie czasu oraz wygranej  :)

Bożonarodzeniowe jasełka

1.12.2019r. uczniowie klas 5a i 5b mieli przyjemność zaprosić uczniów, nauczycieli i rodziców na bożonarodzeniowe jasełka. Na sali gimnastycznej występujący przypomnieli widowni, że Święta Bożego Narodzenia to wielki dar dla wszystkich ludzi, to czas, gdy obowiązuje miłość, życzliwość i dobroć. Czas, kiedy uczniowie decydowali, przedstawiali scenki z życia świętej rodziny, śpiewali kolędy, tańczyli upłynął bardzo szybko. Uczniowie występujący zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Przedstawienie przygotowywały panie: Edyta Burska, Anna Miłobędzka, Marzena Tymińska. Za piękne zimowe dekoracje zadbał pan Tadeusz Kośmider.

Życzenia od klas 3b i 1d

Coraz bardziej czuć już zbliżające się święta... Jakby to było, gdyby zabrakło w nich szczerych życzeń?
Uczniowie klas 3b i 1d, wraz ze swoimi nauczycielami, własnoręcznie stworzyli niepowtarzalne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich rodzin. Kartki te mają znaleźć się pod choinką w domu każdego z nich.
Tradycją pisania kartek świątecznych i składania życzeń chcemy się podzielić z każdym, kto będzie czytał ten tekstߘꮠNiech te nadchodzące Święta będą dla Państwa i Waszych rodzin nie tylko czasem radości z Narodzenia Bożego Dzieciątka, ale też oddechem od codziennego zabiegania, pędzących za szybko godzin, kiedy wydaje się, że na nic nie ma czasu... Spokoju, życzliwości, obecności tych wszystkich, których chce się w swoim życiu, a przede wszystkim umiejętności cieszenia się ze zwykłych, codziennych spraw. Wszystkiego dobrego.

Wigilia w klasie 1d


W czwartek w klasie 1d odbyła się uroczysta Wigilia. Najpierw uczniowie wysłuchali opowieści o Bożym Narodzeniu, później łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i zasiedli do uroczystej wieczerzy☺️. Był też i film świąteczny o dzielnym osiołku, który na swoim grzebiecie wiózł Maryję z Dzieciątkiem Jezus.
Uczniowie klasy 1d, wraz z nauczycielami, życzą wszystkim świątecznej radości, energii, szczęścia z każdej chwili życia, optymizmu i... przede wszystkim zdrowia, które jest najważniejsze dla każdego z nas. Błogosławionych Świąt.

Świąteczny prezent od 1d dla ptaków.

Z okazji zbliżających się świąt, uczniowie klasy 1d i ich rodzice postanowili zrobić prezent dla... ptaków. Przed naszą szkołą, na drzewie, powieszony został przepiękny karmnik. Radości było co nie miara. Uczniowie bili brawo, machali, cieszyli się, że i ptaki będą miały prezent od Mikołaja. Serdecznie dziękujemy tacie Hani i Alka za powieszenie karmnika.

Warsztaty "Bursztynowa bombka"


W poniedziałek i wtorek uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych warsztatach dotyczących bursztynu. Poznali sposób jego powstawania, zastosowanie, sami szlifowali jego kształt. Następnie nasi tropiciele wykonali bursztynowe obrazki i bombki, które zabrali do domów, aby powiesić na świątecznej choince❄️

Podsumowanie dni języków obcych


W dniach 18-22 listopada po raz drugi odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali ciekawy program mający na celu prezentacje talentów i umiejętności uczniów oraz promocję korzyści wynikających ze znajomości języków obcych.

1.    Spotkanie z rezydentem biura podróży p. Aleksandrą Wymiatał. 
Pani Ola przybliżyła uczniom tajniki pracy rezydenta, zaprezentowała zdjęcia i ciekawostki z miejsc, które miała okazję odwiedzić, uświadomiła uczniom, że znajomość języków obcych jest bramą na świat. Spotkanie zorganizowała p. A. Księżopolska.

2.    Językowy wieczór filmowy.
Uczniowie klas 5 i 6 pod opieką p. A. Michalak i p. A. Księżopolskiej spotkali się w piątkowy wieczór w szkole, by wspólnie spędzić czas i obejrzeć film „The Golden Compass” w wersji anglojęzycznej. Był to miły czas relaksu i integracji, połączony z nauką języka angielskiego.

3.    Podsumowanie projektów klas I-III.
Uczniowie klas I-III przygotowywali plakaty dotyczące wybranego kraju europejskiego. Wyszukiwali informacje dotyczące symboli i ciekawostek związanych z danym miejscem, a następnie przy pomocy różnych technik plastycznych tworzyli piękne plansze. Wyniki ich starań można było podziwiać na tablicy przy wejściu do szkoły.

4.    Podsumowanie projektów klas IV-VIII.
W ramach Dni Języków każdy uczeń klas IV-VIII miał za do wykonania jedno z zadań promujących oraz prezentujących jego talenty. W efekcie otrzymaliśmy wiele przepięknych prac plastycznych , które można było podziwiać w szkole:
wystawa makiet zabytków europejskich (korytarz przy stołówce)
wystawa prac plastycznych „IDIOM...ink” (wejście do szkoły)

5.    Prezentacja projektów multimedialnych.
Oprócz projektów plastycznych uczniowie mogli również zaprezentować swoje talenty, wykonując projekty multimedialne takie jak: zaprojektowanie zabytku europejskiego w Minecraft, stworzenie quizu językowego na Kahoot lub Quizizz, nagranie teledysku wokalnego. 

Film 1
Film 2

Film 3

Film 4

6.    Konkurs „QR Europe Quiz”
Konkurs polegał na odnalezieniu kodów QR ukrytych w różnych miejscach w szkole oraz dopasowaniu odczytanych miejsc do właściwego kraju europejskiego. Konkurs odbywał się w języku angielskim, o wygranej decydował czas i poprawność wykonania zadania. Wyniki:
I miejsce – Szymon Marciniak 6B
II miejsce – Kuba Sokołowski 8B
III miejsce – Mikołaj Mościcki 8B 

7. Międzynarodowa kawiarenka
Przez dwa dni działała w naszej szkole międzynarodowa kawiarenka, w której można było skosztować smakowitych słodkich przysmaków popularnych w krajach europejskich. Jak przystało na międzynarodową kawiarenkę, zamówienia należało składać w języku angielskim lub niemieckim. Smakowite ciasta przygotowali oraz sprzedażą zajmowali się uczniowie klas 5d, 6b i 8a pod opieką wychowawców, przy wsparciu Samorządu Szkolnego.

8. Bajki dla świetliczaków i zajęcia językowe na świetlicy
Świetlica szkolna również tętniła życiem podczas Dni Języków. Uczniowie przebywający na świetlicy mieli możliwość wziąć udział w zajęciach plastyczno-językowych i tym sposobem zdobyć wiedzę dotyczącą symboli krajów anglojęzycznych (p. Parol i p. Lichograj). Uczniowie klas ósmych odwiedzili świetlicę aby poczytać młodszym kolegom bajki po angielsku i niemiecku. Bajki w j. niemieckim czytali uczniowie klasy 8a pod opieką p. Aleksiuk-Głuszczak, językiem angielskim zajęli się uczniowie klasy 8b pod opieką p. Michalak.

9. Projekt eTwinning i Ozoboty

W czasie trwania Dni Języków został podsumowany pierwszy etap projektu eTwinning "Penpals" prowadzonego przez p. Księżopolską przy wsparciu p. Michalak. W ramach projektu uczniowie wybranych klas 5 i 6 wymieniają się korespondencją z kolegami z Polski, Grecji i Ukrainy. 
Uczniowie klas 4 i 5 mieli również okazję obejrzeć finał pierwszego projektu "Storytelling z Ozobotem", który wykonuje klasa 6b podczas zajęć kształtujących kreatywność. Projekty powstają w ramach innowacji pedagogicznej p. Michalak.

Film 5

10. Zajęcia tematyczne i kulturoznawcze
Przez cały okres trwania Dni Języków Obcych nauczyciele j. angielskiego i niemieckiego prowadzili lekcje kulturoznawcze z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz aplikacji do nauki języków obcych. Znalazło się również miejsce na gry i zabawy językowe.


Drodzy uczniowie, dziękujemy Wam za zaangażowanie, serce i głowy pełne pomysłów. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom pokochacie języki obce tak, jak my! :)


Nauczyciele języków obcych

  •  

Konkurs dla klas 1-3 na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim

Konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim został zorganizowany w ramach projektu eTwinning "Christmas Cards exchange" do którego przystąpiła p. A. Michalak. W ramach projektu nasza szkoła oraz szkoła w Hiszpanii zorganizowały konkursy na najpiękniejszą kartkę świąteczną. 5 najpiękniejszych kartek z każdej szkoły zostało wysłanych do szkół partnerskich.
Autorzy pięciu kartek wysłanych do Hiszpanii to:

  • Zuzanna Kolczak 3c - I miejsce
  • Miłosz Kujawiak 1a - II miejsce
  • Maja Kulikowska 3c - III miejsce
  • Małgorzata Wiechetek 3b - wyróżnienie
  • Szymon Piątkowski 2a - wyróżnienie

Autorzy najpiękniejszych kartek otrzymają dyplomy, drobne upominki, a co najważniejsze piękną własnoręcznie wykonaną kartkę prosto z Hiszpanii.
Galerię prac pozostałych uczniów można podziwiać przy sali 26.
 

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim

Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. W tym roku skupiliśmy się na wykonaniu tradycyjnych, własnoręcznie ozdobionych różnymi technikami kart świątecznych, w których zamieściliśmy życzenia płynące prosto z serca. Nasza  szkoła wzięła również udział w projekcie, podczas którego nastąpiła wymiana korespondencji świątecznej w języku niemieckim między uczniami i ich opiekunami z całej Polski. 

Z tej okazji został zorganizowany Szkolny Konkurs Na Najpiękniejszą i Najoryginalniejszą Kartę Bożonarodzeniową w j. niemieckim.  

Uczniowie rozwijali umiejętności w zakresie posługiwania się językiem niemieckim, kształtowali postawę szacunku do tradycji, pogłębiali wiedzę na temat symboliki bożonarodzeniowej oraz rozwijali wrażliwość plastyczną i artystyczną. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. 

Laureatami konkursu zostali: 

 

  • I m-ce: Adam Koper 8a, Karina Okuń 8a,  Matylda Barabasz 8b
  • II m-ce: Jakub Jastrzębski 8b, Igor Kieszek 7a 
  • III m-ce : Piotr Bogatek 7a, Martyna Czwarnog 8b 
  • wyróżnienia: Jagoda Markowska 7a, Wenesa Bareja 7a, Bartosz Wysokiński 2b 

 

p. M. Aleksiuk-Głuszczak

 

 

Coraz bliżej święta... 

To magiczny dla każdego czas pełen życzliwości i dobra, dlatego też uczniowie klasy 3b, 3d i 1d postanowili tym dobrem podzielić się z innymi. Wypisali oni kartki świąteczne i wysłali chorym dzieciom ze szpitala onkologicznego fundacji ,,Gdy liczy się czas,,. Tym pięknym gestem wywołają nie tylko uśmiech na małych buziach pełnych cierpienia, ale także, staną się Świętym Mikołajem obdarowującym innych cząstką dobrego serca ♥️

6 grudnia dla klasy 1d był wyjątkowy.

Zaczęło się od uczczenia 7-mych urodzin Hani, następnie odwiedził nas Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. Dzieci z wielką chęcią porozmawiały z Mikołajem i zaśpiewały piosenkę. A na zakończenie dnia wybraliśmy się na warsztaty kulinarne. Robiliśmy pierniki a następnie pięknie je ozdobiliśmy aby zabrać je do domu i skosztować wspólnie z rodzicami

Mikołajkowe warsztaty klasy 3b

Dzień Świętego Mikołaja spędziliśmy niecodziennie, na warsztatach w "Kulinarnym Poddaszu". Bawiliśmy się wspaniale... Najpierw pakowaliśmy pachnące worki mikołajowe. Później zdobilismy pierniczki, ćwicząc tym samym naszą kreatywność i wyobraźnię. Na końcu tworzyliśmy jadalną czapkę Mikołaja, która smakowała tak bardzo, że niektórzy zjedliby dokładkę. Był to magiczny dla nas czas, bo zbliżające się Święta Bożego Narodzenia mogliśmy poczuć każdym zmysłem...

Mikołajki w SP3

6 grudnia w szkole panował szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja i jego elfy. Uczniowie specjalnie na jego przyjazd ubrali choinkę.

Mikołaj obdarowywał dzieci  prezentami i słodkościami. Wszyscy byli grzeczni i nikt nie dostał rózgi.

II Festiwal konstrukcji

9.12 odbył się w naszej szkole II Festiwal konstrukcji. Tym razem wzięły w nim udział klasy pierwsze. Uczniowie świetnie się bawili budując wieże i mosty. Było mnóstwo pozytywnych emocji. Po raz kolejny przekonałyśmy się, że nauka przez doświadczanie i zabawę jest tym co dzieci lubią najbardziej. Pomysłowość,zaangażowanie, współpraca to umiejętności niezwykle ważne w całym naszym życiu. Dziękujemy pierwsza kom oraz ich wychowawczyniom za wspaniałą zabawę.

Terapeuci: Ewa Wasążnik , Joanna Węglarska-Struczko

Mikołajkowa matematyka w klasie 5c

Uczniowie klasy 5c stanęli przed nie lada wyzwaniem‼️Podczas lekcji matematyki wytrwale pracując w grupach rozwiązywali zadania z wykorzystaniem wiadomości na temat mnożenia ułamków zwykłych odkodowując ukryty mikołajkowy rysunek. Po rozkodowaniu obrazka, każdy uczeń otrzymał słodki prezent ߎ妬t;/p>

Andrzejkowe wróżby na swietlicy

W dniu 29.11.2019r wychowankowie świetlicy szkolnej brali udział w zabawie Andrzejkowej.

Dzień teatralny w klasie 1b

Uczniowie z klasy 1b zrobili na lekcji plastyki kukiełki. Laleczki zostały wykonane z drewnianych łyżek oklejonych różnorodnymi materiałami. Każda z nich wyglądała profesjonalnie. Następnie odbyło się przedstawienie, w którym wszyscy byli aktorami - i uczniowie, i stworzone przez nich kukiełki. To był magiczny dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Warsztaty filcowania w świetlicy szkolnej

W piątek w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty filcowania prowadzone przez Panią Ewę Wasążnik. Uczniowie poznali różne techniki tworzenia prac z filcu. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom, a ich efektem były piękne i kolorowe zakładki do książek.
 

Tropiciele z 2b tym razem przeobrazili się w Harcowników Króla Jana.

Poznali ciekawostki z czasów Polski szlacheckiej,  spotkali się z prawdziwymi husarzami, wzięli udział w turnieju harcowników. Jako doświadczone już Zuchy złożyły Obietnicę Zuchową.

Warsztaty „Z językami przez świat”

W dniu 21.11.2019r. w związku z obchodami Dni Języków w naszej szkole odbyły się warsztaty „Z językami przez świat”, które poprowadziła Pani Aleksandra Wymiatał- rezydent i pilot biura podróży. Pani Ola opowiedział o swojej pracy i podróżach, oraz o tym jak ważną i przydatną rzeczą w dzisiejszym świecie jest znajomość języka angielskiego i innych języków obcych. Zaprezentowała zdjęcia ze swoich podróży, opowiedziała wiele ciekawych anegdot, przybliżyła realia życia w innych, bardzo egzotycznych dla nas krajach jak Panama, Sri Lanka, Gruzja, Katar i inne. Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek związanych z geografią, kulturą, sztuką, architekturą i życiem codziennym w innych krajach. Serdecznie dziękujemy Pani Oli za to, że przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się swoimi doświadczeniami.

Rozwijamy kreatywność i poznajemy dzieje naszego miasta

Klasa 8a podczas warsztatów artystycznych  pt. „ Siedlce w XX-leciu międzywojennym” w Galerii Kultura w Siedlcach. 

Kreatywne zwiedzanie stolicy

W jesiennej aurze zabytkowej Warszawy kl. 8a, 8b i 5a zwiedziły Muzeum Geologiczne. Mieliśmy okazję podziwiać wystawy tematyczne oraz wysłuchać ciekawych prezentacji przewodników dotyczących różnych dziedzin geologii.
Urzekło nas również Muzeum Warszawy, gdzie wzięliśmy udział w kreatywnych Warsztatach Varsavianistycznych. Uczniowie interpretowali ślady przeszłości, które widniały w przestrzeniach oraz na fasadach kamienic oraz poznawali ważne momenty historii Warszawy i codzienne życie jej mieszkańców.
Po udanym i pełnym wrażeń dniu obejrzeliśmy musical „Metro” w Teatrze Buffo, który zrobił na nas oszałamiające wrażenie. Grupa młodych artystów poprzez  piosenkę i taniec opowiedziała o miłości i  marzeniach, dodając nam entuzjazmu i motywując do realizacji swoich pasji.
 

101. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę


11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Tego dnia czciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju. Z okazji tych wydarzeń w piątek 8 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy 1 c i 2a dla swoich kolegów z klas 1-3 zaprezentowali krótkie przedstawienie pt.: „Dzieci z Wrześni”, przypominające burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z tysiącami uczniów w całej Polsce punktualnie o 11:11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.  Następnie odbyła się uroczysta akademia dla klas 4-8, podczas której zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Na przedstawienie złożyły się scenki teatralne, recytacje oraz występy wokalne. Ta akademia została przygotowana przez p. Barbarę Biardę, p. Annę Miłobędzką, zaś dekoracja przez p. Tadeusza Kośmidra.

Kto powiedział, że lekcja w bibliotece musi być nudna?

Nie musi! I wcale taka nie była!W zeszłą środę klasa 2 c była w Bibliotece Miejskiej. W przyjaznej atmosferze uczniowie wysłuchali informacji na temat Biblioteki, korzystania z jej księgozbioru oraz zasad poszanowania książek. Nie obyło się bez zagadek, zwiedzania i oczywiście oglądania książek! Dzieci miały nawet okazję zobaczyć książki napisane pismem Braille'a. Pod koniec wizyty klasa 2 c mogła wysluchać piosenki odtworzonej przez najprawdziwszy gramofon!ߘ갟芰ߎ氟lt;/p>

Ślubowanie pierwszoklasistów

25 października b.r. w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny oraz nauki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kupiński dokonał uroczystego aktu pasowania na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słowniki z rąk wychowawców: p. Marioli Zatorskiej, p.Moniki Szczęch, p. Moniki Czaplickiej, p. Heleny Pawlik oraz nauczycieli wspomagających: p. Magdaleny Korytowskiej, p. Iwony Michalskiej, p. Martyny Księżopolskiej i p. Kingi Kosieradzkiej.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowali Rodzice. Kochanym  Pierwszakom Dyrekcja Szkoły, wychowawcy życzyli wielu sukcesów w nauce. 

Śpiewające aniołki z kółka wokalnego


23 października b.r. uczennice śpiewające w kółku wokalnym prowadzonym przez p. Magdalenę Korytowską i p. Mariolę Zatorską wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej "Cantate Deo". Zespół w składzie Gabriela Małycha (kl. 1a), Justyna Dołęga (kl.1d), Karolina Kurowska (1d), Martyna Soćko (kl.1d) zaprezentował "Pioseneczkę"  autorstwa Magdy Anioł. Występ uczennic zdobył sobie uznanie publiczności, a jury nagrodziło dziewczynki dyplomami oraz słodkimi upominkami. Całemu zespołowi życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich wokalnych pasji.

Święto Edukacji Narodowej

Dnia 18.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Na program artystyczny złożyły się recytacje, utwory muzyczne i scenki teatralne. Uczniowie w żartobliwy sposób zaprezentowali „typy nauczycielskie”, a podczas pokazu mody oświatowej przedstawili pedagogom najnowsze światowe trendy.
Na szczególną uwagę zasługuje oprawa muzyczna uroczystości w wykonaniu utalentowanych uczennic klasy VIII b – Mileny Garwolińskiej i Marty Jastrzębskiej.
Uroczystość została przygotowana przez p. Dorotę Gajewską i uczniów klasy VII b przy współpracy z wychowawczynią p. Martą Pawlak.
 

„Nauka łączy pokolenia…” Klasa 1a z wizytą na Uniwersytecie

Klasa 1a wzięła udział w XXI Festiwalu Nauki i Sztuki, który został zorganizowany przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć jak wygladają preparaty do przygotowania mydła, ale mogli samodzielnie je wykonać. Wśród wielu kształtów foremek oraz różnorodności zapachów i barwników nie zabrało też dobrej zabawy. Zwieńczeniem wszystkich zmagań były warsztaty sorobanu, podczas których dzieci poznały historię liczydła japońskiego. Samodzielnie wykonywały proste obliczenia matematyczne.
 

Europejski tydzień kodowania zakończony.


Uczniowie klas trzecich należący do koła "Juniorzy programowania" po raz drugi wzięli udział w tej społecznej inicjatywie, wspierającej rozwój analitycznego i logicznego myślenia. Zadaniem małych programistów było odkodowanie zaszyfrowanej grafiki oraz sprawdzenie kodu QR poprawności wykonanego zadania.

EuroWeek 2019


W dniach 1.10-5.10 grupa uczniów z klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Głównym celem był udział w Warsztatach Językowych EuroWeek w Międzygórzu. EuroWeek Szkoła Liderów to niezwykle kreatywne warsztaty w języku angielskim prowadzone przez wolontariuszy z całego świata między innymi Meksyku, Tajlandii, Filipin. Podczas warsztatów poznawaliśmy kulturę i obyczaje tych krajów, jak również braliśmy udział w dyskusjach, kreatywnych zajęciach,  podczas których wykonywaliśmy różne zadania. Odbył się również pokaz talentów, gdzie każdy mógł zaprezentować , coś w czym jest dobry. Były piosenki, występy taneczne, pokazy sztuczek magicznych i żonglerki.  Mimo napiętego programu znaleźliśmy czas również na inne przyjemności. Pierwszego dnia udało nam się zwiedzić Wrocławskie ZOO i fantastycznego Afrykanarium, które się tam znajduje.  Drugiego dnia wybraliśmy się na spacer po przepięknie położonej w dolinie u podnóża Śnieżnika miejscowości Międzygórze, gdzie odbywały się warsztaty. Podczas spaceru dotarliśmy do Wodospadu Wilczki, który wywarł na wszystkich wielkie wrażenie. Trzeciego dnia pobytu wybraliśmy się na wycieczkę  do Parku Narodowego Gór Stołowych, aby zobaczyć Błędne Skały. Jest to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy, np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Wszyscy świetnie się bawili, przeciskając się między ogromnymi głazami. Czwartego dnia w przerwie warsztatów wybraliśmy się na kolejny spacer, tym razem do okolicznej tamy. Widoki były zapierające dech w piersiach. W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy zabytkową kopalnię w Złotym Stoku. Niezwykle charyzmatyczni przewodnicy w zabawny sposób przybliżyli nam historię miejscowości, związane z kopalnią legendy i pokazali, jak wyglądała praca w kopalni złota. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń w sobotni wieczór wróciliśmy do Siedlec. 

Zuchy Tropiciele jako Aktorzy.

Aby zdobyć sprawność dowiedzieliśmy się skąd wziął się teatr, poznaliśmy tajemnice teatru starożytnego, przygotowaliśmy własną sztukę teatralną z okazji Dnia Nauczyciela. 

Pasowanie na Świetliczaka!

16.10.2019r. w naszej świetlicy odbyło się Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszaki pomyślnie przeszły test gotowości świetlicowej i świetnie dały sobie radę z konkurencjami. Wszystkim nowo przybyłym uczniom życzymy wielu sukcesów w życiu szkolnym a także radosnych chwil spędzonych na nauce i zabawie.😉

Poznaj grzyby  - Klasa 1 c na grzybobraniu. 


We wtorek uczniowie klasy 1c wybrali się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach na wystawę edukacyjną "Poznaj grzyby- unikniesz zatrucia".  Zapoznali się tam z podstawowymi zasadami bezpiecznego grzybobrania oraz mieli okazję obejrzeć różne okazy grzybów zarówno jadalnych, jak i trujących. Była to dla nich bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Zuchy Tropiciele z klasy 2b!

Energicznie i z uśmiechem zdobyliśmy sprawności Żołnierz i Mały Powstaniec. Poznaliśmy pracę żołnierzy, zdobywaliśmy stopnie wojskowe, budowaliśmy urządzenia komunikacyjne oraz szyfrowaliśmy tajne wiadomości.

 

Klasa 2a chce pomagać‼️


W ubiegłym tygodniu rodzice i nauczyciele uczniów naszej klasy, brali udział w jednej z licytacji poświęconej zbiórce środków finansowych na pomoc dla Patryka ucznia naszej szkoły i jego siostry Martynki. Udało się wylicytować wspaniałe warsztaty matematyczne z nauczycielem placówki Matematyka MathRiders Siedlce​. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zajęcia i akcję pomagania. Dziękujemy ߘ蠐ani Annie S. za przeprowadzenie wspaniałej lekcji. 
 

4 października obchodzony jest IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji uczniowie klas trzecich przygotowali plakaty a p. Monika Czaplicka zorganizowała turniej ze znajomości tabliczki mnożenia. W przedsięwzięcie zaangażowani byli koledzy i koleżanki z klasy 6 a i 6 b, którzy wspaniale sprawdzili się w roli egzaminatorów. Nasi uczniowie chętnie przystąpili do rozwiązywania działań i prawidłowo podawali wyniki. Wszyscy uczestnicy potwierdzili swoje umiejętności i bardziej uwierzyli w siebie.  

Organizatorom dziękujemy za stworzenie przyjaznej atmosfery, w której każde dziecko mogło spróbować swoich sił!

Trzecioklasistom gratulujemy!

3d z wizytą w Palnetarium

W czwartek 3 października klasa 3 d odwiedziła Planetarium znajdujące się w LO I im. Bolesława Prusa. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiadomości oraz prezentacji pana Sławomira Miernickiego. Wszyscy wyszliśmy zachwyceni! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomysł zorganizowania tego wyjścia!

Paulina Wysocka

Samorząd wybrany!

24 września odbyły się wybory na przewodniczącego samorządu szkolnego. Najwięcej głosów zdobył Jakub Jastrzębski z klasy 8 b i w tym roku to on będzie pełnił funkcje przewodniczącego szkoły. 
Na zebraniu przedstawicieli klas w głosowaniu jawnym wybrano zarząd samorządu.

  • Zastępcą przewodniczącego zostali: Gabriela Gałecka z 7b, Mikołaj Mościcki z 8b i Tomasz Orzełowski z klasy 6a.
  • Na sekretarza wybrano  Dagmarę Zalewską z klasy 7a, skarbnikiem samorządu została Maja Sosnowska  z klasy 7b. 
  • Członkami zarządu  samorządu szkolnego zostały: Matylda Barabasz, Martyna Czwarnog, Marta Skwarek, Wanesa Bareja, Aleksandra Kornacka i  Aleksandra Romańska


Główne zadania samorządu uczniowskiego

  • Rozwijanie samorządności, kreatywności i aktywności wśród uczniów
  • Integracja środowiska szkolnego
  • Dbanie w całokształcie swej działalności o dobre imię szkoły
  • Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej
  • Przedstawienie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów
     

"Odlotowa kuchnia"

Uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIc wzięli udział w warsztatach kuchni molekularnej zorganizowanych przez p. Agnieszkę Szostek. Młodzi kucharze mieli okazję zobaczyć jak powstaje zdrowa i atrakcyjna żywność. Próbowali chipsów z bazylii, które powstały przy użyciu ciekłego azotu. Tworzyli i kosztowali slime jadalny, czyli makaron z napoku Kubuś Play. Na deser wszystkim zaserwowano owocowe lody  azotowe mrożone na miejscu oraz dymiące soczki z dodatkiem suchego lodu. Ponadto młodzi adepci sztuki kulinarnej eksperymentowali z ciekłym azotem i suchym lodem tworząc mgłę, pianę i bańki mydlane. Radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, a tym czasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień Kropki

A tak swiętowaliśmy w klasach 1c, 1d, 2b oraz 2c

Nowy rok szkolny już rozpoczęty

2 września 2019r. uroczyście rozpoczął się rok szkolny. To  ważny dzień szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - uczniów klas pierwszych. W Szkole Podstawowej nr 3 powitali ich serdecznie wychowawcy, nauczyciele wspierający,  a na uroczystej akademii w sali gimnastycznej p. Dyrektor Szkoły p. Dariusz Kupiński i Wicedyrektor p. Marzena Skup, uczniowie klasy 2c, którzy pod kierownictwem p. Joanny Tokarewicz zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze oraz uczniowie z klasy 5a pod czujnym okiem p. Edyty Burskiej razem z zespołem wokalnym, którzy zaprezentowali swoją  część artystyczną na powitanie nowych uczniów. O dekorację sali zadbał p. Tadeusz Kośmider. Na zakończenie uroczystości p. Jarosław Grudziński robił wszystkim nowo przybyłym klasom pamiątkowe zdjęcia.

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć