Zajęcia Koła Design odbywają się w poniedziałki w godzinach 14:20-15:10
Na zajęciach uczymy się filcowania, ale też szyjemy na maszynie maskotki, woreczki gimnastyczne i pacynki. Zrobimy ozdoby choinkowe i drobne prezenty pod choinkę.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwinąć swoje talenty rękodzielnicze oraz tych którzy chcą dopiero odkryć je w sobie w poniedziałki do salki rehabilitacyjnej.
Ewa Wasążnik
Salka rehabilitacyjna, która jest zawsze pełna ciekawych zajęć może poszczycić się bardzo interesującą budowlą. Dziewczęta z klasy 3g - Justyna Rechnio i Dominika Królikowska zbudowały z deseczek wieżę, którą można obejrzeć na zdjęciach.
Gratulujemy dziewczętom inwencji twórczej oraz czekamy na inne pomysły.
Upcykling, czyli powtórne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy jest popularne na świecie. Warto zmienić swój styl życia na bardziej świadomy i poprzez własną pomysłowość ograniczyć rosnące w naszych domach sterty niepotrzebnych rzeczy.
W imieniu osób uczęszczających na Koło Rękodzieła zapraszam całą społeczność szkolną do wspólnego twórczego działania. Zanim wyrzucimy do kosza rzeczy, które wydają się nam nieprzydatne warto uruchomić wyobraźnię. Krótka relacja fotograficzna z tworzenia relaksacyjnego siedziska.
Pufa z "odzysku" - praca wspólna uczniów, rodziców i pracowników PG3.
Sznurek z koszulek wytworzyli:
Szydełkiem dziergali pufę:
oraz Panie:
oraz pomysłodawczyni upcyklingowego zamieszania pani Ewa Wasążnik.
W dniu 4.10.2012 obchodziliśmy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Międzynarodowy Dzień Filcu. Tematem zaproponowanym przez Międzynarodową Organizację Filcarzy był Ogień. O pomoc w opracowaniu projektu poprosiłam Natalię z klasy 3g. Natalia zgodnie z moimi sugestiami naszkicowała nam obraz w czterech częściach. Było to nie lada wyzwanie, gdyż mimo kilku lat pracy z wełną po raz pierwszy realizowałam taki projekt. W zasadzie powinnam napisać, że zrealizowali go uczniowie, pani Edyta Burska oraz mama Patrycji Pachuty pani Maria. Ja służyłam radą i pomocą. Mimo obaw o to, że poszczególne części nie będą do siebie pasowały, wszystko udało się wyśmienicie. W końcówce pracy wsparła nas autorka obrazu, która poprawiła rysy twarzy.
Oprócz obrazu uczniowie i nauczyciele tworzyli kwiaty, kulki, dredy. Chłopcom najbardziej podobała się gręplarka, którą z dużą pieczołowitością czesali wełnę i tworzyli jej nowe kolory. Mam nadzieję, że takie spotkania w przyjaznej, twórczej atmosferze uda nam się zorganizować niejednokrotnie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę przy projekcie.
Ewa Wasążnik opiekun Koła Rękodzieła Artystycznego
Światowy Dzień Przędzenia w Miejscach Publicznych (www.spininpublic.com) został zapoczątkowany w 2009 roku w Ameryce przez grupkę osób zajmujących się przędzeniem. Postanowili swoim hobby podzielić się z innymi ludźmi, pokazać jak można wspólnie w spędzić wolny czas. W tym roku również w naszej szkole dołączyliśmy do światowej sieci prządek. Spotkałyśmy się 15.09.2012 w świetlicy szkolnej, co prawda w małym, ale jakże sympatycznym gronie. Były dwie uczennice ze swoimi mamami oraz organizatorka pani Ewa Wasążnik. Przy różanej herbatce i domowym cieście i dźwiękach polskich przyśpiewek próbowałyśmy uprząść na wrzecionach jak najdłuższe nitki. Początki zawsze są trudne, ale złapałyśmy bakcyla i będziemy spotykały się przy innych działaniach wywodzących się z polskiej tradycji.