• II Turniej Szachowy "Szachy w mazowieckiej szkole" - sukces naszych uczniów!!!

    22.10.2021 roku w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach już po raz drugi odbył się turniej szachowy dla uczniów w ramach projektu " Szachy w mazowieckiej szkole." Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Ostaszewska Anna, Miałkowski Antoni, Wojtkowski Dominik, Popek Maria, Krasuski Krzysztof. Turniej zakończył się dużym sukcesem!!!  W klasyfikacji klas czwartych Krzysztof Krasuski zajął I miejsce, a w klasyfikacji klas drugich Antoni Miałkowski III miejsce. Pozostali uczniowie spisali się również bardzo dobrze zajmując miejsca tuż za podium w swoich kategoriach wiekowych. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk.
     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

  • Zbieramy makulaturę

    Z inicjatywy samorządu uczniowskiego w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka makulatury.
    Celem akcji jest praktyczna edukacja ekologiczna, zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów. Przez cały miesiąc gromadzimy makulaturę w domu, a wyznaczonym dniu przynosimy do szkoły i wrzucamy do podstawionego kontenera,
    Bardzo prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o włączenie się w tę akcję.

  • Kosmiczne wyzwania klasy 3a

    Kosmiczne wyzwania klasy 3a

    W ramach PROJEKTU Lem 2021 przypomnieliśmy sobie planety Układu Słonecznego, rodzaje ciał niebieskich, poznaliśmy sposoby planowania misji kosmicznych NASA oraz przyrządów pomiarowych w kosmosie. Mogliśmy poznać codzienne życie kosmonautów w przestrzeni kosmicznej, astronautów chodzących po Księżycu, obejrzeliśmy start rakiety oraz lądowanie kosmonautów na Ziemi. Dzięki astronautom, takim jak Mirosław Hermaszewski i polskim naukowcom, np. Artur B. Chmielewski – syn rysownika Henryka Chmielewskiego („Papcia Chmiela”) autora serii komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, wybraliśmy się w misje pozaziemskie. Pan A. Chmielewski pracował w NASA m.in. przy projektach marsjańskiego łazika elektrycznego, przy wielu misjach sond kosmicznych, np. Galileo, Ulysses, itp.

    Poznaliśmy też pojęcie grawitacji, a także obserwowaliśmy, jak zmienia się wygląd nocnego nieba w czasie różnych pór roku. Wykonaliśmy gwiazdozbiory, rakiety kosmiczne, prace plastyczne dotyczące kosmosu. Każdy z nas przebrał się w strój kosmonauty.

    W oparciu o materiały z Biura Edukacji Kosmicznej ESERO, powstałego z inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA, przeprowadziliśmy ćwiczenia:  

    1)     Jak daleko możesz skoczyć?  

    Wykonaliśmy odpowiednie pomiary i ćwiczenia fizyczne, podczas których dowiedzieliśmy się, że wkładając w skok taką samą ilość energii na Ziemi skoczylibyśmy 1 metr, na Księżycu przeskoczylibyśmy 6 m, natomiast na Słońcu zaledwie 3 m.

    2)     Spadające gwiazdy.

     Dowiedzieliśmy się o pochodzeniu meteorytów i śladów ich obecności na Ziemi, obejrzeliśmy filmy o spadających meteorach i powstałych po nich kraterach. Wykonaliśmy eksperymenty, które pokazały nam zależność wielkości krateru od wielkości, masy i prędkości tworzącego go obiektu.

    Zachęceni do eksploracji kosmosu postanowiliśmy wziąć udział w następnej ekspedycji na Marsa. Dzięki NASA otrzymaliśmy bilety na lot na Marsa. Wszyscy uczniowie klasy 3a razem z naszymi paniami - p. Mariolą Zatorską i p. Magdaleną Korytowską - polecą w roku 2026 z misją NASA na Marsa.
     

  • Podsumowanie szkolnego projektu interdyscyplinarnego „Wielcy Polacy – za Ojczyznę orężem i słowem” oraz akademia z okazji rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej

    14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona podsumowaniu szkolnego projektu interdyscyplinarnego „Wielcy Polacy – za Ojczyznę orężem i słowem” oraz rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. W pierwszej części zaprezentowano montaż słowno-muzyczny poświęcony sylwetkom wybitnych Polaków, podczas którego wystąpili laureaci projektu. Wysłuchaliśmy przemówienia, dzięki któremu uświadomiliśmy sobie, jak wielką rolę w życiu narodu odgrywają nieprzeciętne jednostki, takie jak Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński czy Stanisław Lem. Wiele emocji dostarczyły wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Gorącymi brawami został nagrodzony "Taniec robotów" w wykonaniu zespołu Cool Dance. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia, podziękował im za poświęcenie, czas i cierpliwość, za ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i gorące serca oraz zaprosił do wysłuchania koncertu instrumentalno-wokalnego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na zakończenie Pan Dyrektor Dariusz Kupiński wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom.

  • Kosmiczni reprezentanci klas

  • "Taniec robotów" klasa 2a w podsumowaniu szkolnego projektu interdyscyplinarnego „Wielcy Polacy – za Ojczyznę orężem i słowem”

  • Pasowanie na ucznia klasa 1a

  • Pasowanie na ucznia recytacje uczniów klasy 1c i 1d

  • Taniec angielski w wykonaniu klasy 1a

  • Pasowanie na ucznia recytują uczniowie klas 1c i 1d

  • Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej

    W czwartek 14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To niezwykła uroczystość w szkolnym kalendarzu imprez. W apelu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Doniosły moment pasowania poprzedziły znakomite występy uczniów, podczas których pierwszoklasiści udowodnili, że są już gotowi, by podołać obowiązkom szkolnym. Symbolicznego aktu przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów szkoły dokonał Dyrektor Dariusz Kupiński. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce!

  • IV miejsce Michała Skolimowskiego w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym

    W dniach 25-26.09.2021 odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Węgrów 2021. Michał Skolimowski uczeń klasy 4b zajął IV miejsce w swojej kategorii wiekowej do lat 13! Gratulacje dla Michała do szkoły przesłał Prezes Klubu Szachowego "Skoczek" Siedlce Tomasz Sikorski. Michał odnosi wiele sukcesów na zawodach szachowych.  Ostatnie osiągnięcia to II miejsce w turnieju rozgrywanym w Międzyrzecu Podlaskim. Jesteśmy dumni z młodego szachisty.

  • Najserdeczniejsze życzenia

  • Robotyka Lego w klasie 7d

    W tym semestrze klasa 7d na zajęciach rozwijających kreatywność poznaje tajniki programowania i podstaw projektowania inżynieryjnego korzystając z zestawów Lego Boost. Aktualnie budujemy robota Verniego, który od pierwszych chwil stał się ulubieńcem uczniów. Z ciekawością rozbudowujemy go o kolejne elementy i sprawdzamy jak zareaguje na polecenia wydawane w specjalnej aplikacji na tablecie. Zajęcia prowadzą p. A. Księżopolska i p. A. Majewska. 

  • Euroweek dzień 4 i 5

    Piątek był ostatnim dniem warsztatów i naszego pobytu w Międzygórzu. Był to dzień pełen kreatywnych zadań grupowych, wspaniałych prezentacji oraz dobrej zabawy. Mimo, napiętego harmonogramu znaleźliśmy czas na spacer podczas którego odkrywaliśmy kolejne urokliwe zakątki Międzygórza, między innymi Kościół pod wezwaniem Św. Krzyża, znajdujący się na wzgórzu z którego rozciąga się przepiękny widok na Masyw Śnieżnika, dolinę Wilczki i centrum miejscowości.
    W sobotę wyruszyliśmy do Zamku Książ, jednego z zamków tworzących Szlak Zamków Piastowskich, trzeciego co do wielkości zamku w Polsce. Poznaliśmy jego historię, legendy, tajemnice z nim związane oraz obejrzeliśmy wystawę starych fotografii. Około południa wyruszyliśmy w drogę powrotną do Siedlec. 
    Euroweek na długo pozostanie w naszej pamięci, już myślimy nad kolejnym wyjazdem.

  • Drodzy Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły!

    Drodzy Nauczyciele i Uczniowie naszej szkoły!

    Od 1 października bieżącego roku, z inicjatywy uczniów klasy VIIIA na terenie Szkoły, prowadzona będzie akcja charytatywna – Zbiórka plastikowych nakrętek i puszek po napojach na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i leków dla podopiecznych Hospicjum.

    Zbieramy nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

    • napojach do picia
    • chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.),
    • nakrętki po kawie

    Nakrętki i puszki można zostawiać w pudłach wystawionych przy głównym wejściu do szkoły.

    Pamiętajmy! - Robiąc tak niewiele, możemy pomagać…

  • MIĘDZYPOWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    Dnia 8 października przy siedleckim Zalewie odbył się kolejny etap biegów przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły w liczbie 7 osób zdobyła 4 miejsca premiowane awansem do Mazowieckich  Igrzysk.  Są to:

    • I miejsce  - Mikołaj Wielogórski
    • IV miejsce – Matylda Niedziółka
    • V miejsce  - Szymon Marciniak
    • VII miejsce  - Dawid Chromiński.

    Gratulujemy zawodnikom oraz życzymy sukcesów na kolejnym etapie!
     

  • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole nie dzień, a cały tydzień Tabliczki Mnożenie. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
    Starsi uczniowie na lekcjach matematyki powtarzając tabliczkę mnożenia zmierzyli się z wieloma ciekawymi zadaniami, zabawami i grami. Natomiast trzecioklasiści przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, oczywiście z tabliczki mnożenia. W skład komisji egzaminacyjnej weszli uczniowie z klasy 5a . Egzamin przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczniowie ukończyli go z pozytywnym wynikiem i doskonale się przy tym bawili.

  • Świetlicowe zabawy najmłodszych

    W naszej świetlicy jest bardzo ciekawie i kreatywnie. Bawimy się, tworzymy ciekawe prace plastyczne, czytamy i odrabiamy prace domowe. 
    We wrześniu wypominaliśmy wakacyjne wędrówki. Wspólnie się poznawaliśmy, bawiliśmy się w wiele gier integracyjnych. Stworzyliśmy nasze zasady zachowania na świetlicy. Z naszych dłoni powstało nasze drzewo świetlicowe. Poznawaliśmy jak bezpiecznie poruszać się po szkole i w drodze do niej. 
    Robiąc wybuchające wulkany, rozpoczęliśmy  cykl zajęć edukacyjnych i eksperymentalnych. Sprawiło nam to wiele radości. 
    Świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy otrzymali piękne krawaty dla super chłopaków. Wykonaliśmy świąteczną dekorację i ramkę do zdjęć.  
    Powstało wiele pięknych prac plastycznych, wykonaliśmy je w różnych technikach, wykorzystując naturalne materiały. 
    W świetlicy towarzyszy naszym działaniom piękna muzyka. Często czytamy lub słuchamy utworów literatury dziecięcej związanych z aktualna tematyką. 
    Każdego dnia mamy dużą dawkę ruchu na świeżym powietrzu, bawimy się w różne gry sportowe, czy z chustą Clanza. 
    Zadbaliśmy o piękny wystój świetlicy, wykonaliśmy jesienne dekoracje i kolorowe pudełka.

  • Dzień Chłopaka w klasie 1d

    W dniu 6 października w ramach obchodów „Dnia Chłopaka” klasa 1d wybrała się na warsztaty kulinarne „Moro” prowadzone przez Kulinarne Poddasze. Najpierw zdobyliśmy wiedzę na temat żołnierzy oraz poznaliśmy ciekawostki o ich pracy. W trakcie robienia własnoręcznie wykonanych pizz w kształcie czołgów włączyliśmy nasze zmysły rozpoznawaliśmy składniki naszych potraw i dowiedzieliśmy się o nich dużo ciekawych rzeczy. Oczywiście wszystkie produkty były zdrowe, a każdy z nich ma dobry wpływ na nasz organizm.  Przekonaliśmy się, że gotowanie może być proste, przysporzyć wiele zabawy, a przede wszystkim stworzyć smaczne potrawy. To była świetna wspólna zabawa! A na dodatek każdy zabrał do domu przygotowany przez siebie deser, by delektować się z najbliższymi smakołykami.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki
    ul. Sekulska 10
    08-110 Siedlce,
  • +48 25 794 34 31;
    +48 25 794 34 30;

Galeria zdjęć