Czuwaj! Drużynowa Anna Miłobędzka
W naszej szkole w czasie wakacji nastąpiło wiele zmian.
Pojawiło się nowe zadaszenie, wiele pomocy dydaktycznych oraz tablice interaktywne.
Dyrekcja, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły są już gotowi do pracy.
Podczas spotkań z wychowawcami na twarzach dzieci gościła i niepewność, i uśmiech. Jutro czekamy na kolejnych uczniów.
Zapraszamy do obejrzenia
Programu Jarosława Skrobeciego a w nim rozmowy z Małgorzatą Mazurek z KMP Siedlce
na temat bezpiecznych wakacji.
16 czerwca uroczystym polonezem uczniowie klas 3 naszego gimnazjum rozpoczęli bal.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Jeszcze raz wspominamy zieloną szkołę klas 4.
Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w galerii.
Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły Marcin Krzymowski z klasy 2a i Dawid Siekierka z klasy 2b wzięli udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Abeon. Głównym obszarem działania organizacji jest prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z siedleckich gimnazjów. Zakres działalności obejmuje zajęcia ogólnorozwojowe kształtujące umiejętności społeczne i twórcze oraz zajęcia specjalistyczne rozwijające zainteresowania.
W dniach 16, 17 i 18 maja 2018 r. odbyła się wycieczka na Mazury. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy 7b oraz gimnazjaliści z 2a, 2c, 2f, 3b i 3g.
Wyjazd rozpoczął się od rejsu po Jeziorze Nidzkim, podczas którego wszyscy mogli podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Następną atrakcją była Galindia, pradawna osada plemienia Galindów, które w XIII w. zamieszkiwało Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Po przyjeździe do Rynu, zakwaterowaniu i obiadokolacji, przyszedł czas na zajęcia animacyjne, podczas których uczniowie mogli się wykazać kreatywnością i pomysłowością.
Kolejnego dnia zwiedzanie zaczęło się od „Wilczego Szańca”, pozostałości po kwaterze głównej Adolfa Hitlera, gdzie w lipcu 1944 r. dokonano nieudanego zamachu na wodza III Rzeszy. Następnie uczniowie zostali przewiezieni wozem sztabowym do „Mazurolandii”, parku atrakcji. Mogli tam podziwiać miniatury najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego oraz strefę militariów, gdzie można było nie tylko obejrzeć, ale i wziąć do ręki broń, przymierzyć mundury z czasów II wojny, zobaczyć czołgi, motory, samochody. Wieczorem zostało zorganizowane ognisko, podczas którego uczennice z klasy 3b i 3g zaprezentowały szantę o Mazurach.
Trzeciego dnia wycieczki ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku opowiedzieli o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą, a także pokazali sprzęt ratowniczy. Uczestnicy wyprawy zobaczyli również obrotowy most w Giżycku, który jest najstarszym dziełem tego typu w Europie. Odwiedzili też Twierdzę Boyen, XIX-wieczny obiekt militarny położony na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami, strzegący niegdyś wschodniej granicy Prus. Ostatnim punktem programu była Leśniczówka Pranie, gdzie znajduje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniowie mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę na temat słynnego poety, ale i zagrać w plenerową grę planszową "Kup Pan Muzeum".
Podczas pobytu na Mazurach o bezpieczeństwo dbały panie Małgorzata Jakubowska, Magdalena Korytowska, Katarzyna Teodorska-Romańska i Mariola Zatorska.
W dniu 4 czerwca 2018r. w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród uczniom biorącym udział w II Międzyszkolnym Dyktandzie Siedleckich Szkół Podstawowych (oddziały gimnazjalne) w języku niemieckim i angielskim.
Mistrzem Ortografii Niemieckiej został uczeń klasy 3c, Adam Chomiuk, który zajął 1. miejsce w kategorii język niemiecki (opiekun p. Mariola Woźniak). 3. miejsce w tej samej kategorii zajęła uczennica klasy 3d, Agata Kryń (opiekun p. Mariola Woźniak). W kategorii język angielski 3. miejsce przypadło uczennicy klasy 3d, Joannie Irzykiewicz (opiekun p. Katarzyna Lichograj)
Reprezentacja lekkoatletów naszej szkoły, której opiekunem był p. Andrzej Matwiejczuk wzięła udział dnia 6 czerwca w zawodach w Płocku. Do etapu wojewódzkiego awansowała sztafeta chłopców starszych, krótkodystansowcy oraz długodystansowiec. I to właśnie oni zdobyli miejsca na podium oraz premiowane duża ilością punktów.
Rywalizacja podczas zawodów była duża. W niektórych wynikach chłopców zabrakło bardzo niewiele do lepszych miejsc. Należy jednak im pogratulować, bo jest to znaczący sukces. Gratulujemy!!!
Dnia 11 czerwca 2018r. w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na wydziale chemii odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fizycznym „Od energii do materii”. Konkurs, którego orgazinatorem było SCDiDN w Siedlcach wygrała uczennica naszej szkoły Maria Romańska z klasy 3c. Opiekunem Marii była pani Marzena Skup. Serdeczne gratulujemy obu paniom sukcesu.
11 czerwca 2018r. w Białej Sali odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Fragmenty powieści były przedstawione w formie mini inscenizacji. W imprezie wziął udział aktor Mateusz Damięcki – odtwórca roli Cezarego Baryki w ekranizacji powieści „Przedwiośnie”.
Nasz szkoła także miała swoją reprezentację. Wiktoria Grochowska z klasy 3g, pani Edyta Burska oraz pani Katarzyna Teodorska-Romańska przeczytały po fragmencie tej powieści.
W dniu 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siedlcach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach, na które zaproszona została dyrekcja obydwu szkół, jury oraz laureaci konkursu.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII oraz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.
Na podsumowanie konkursu przygotowana została wystawa zwycięskich fotografii.
Spośród nadesłanych 23 prac członkowie jury konkursowego złożonego w równej liczbie z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Pani Katarzyna Lichograj - nauczyciel języka angielskiego, Pani Kinga Parol - nauczyciel języka angielskiego, Pan Jarosław Grudziński - nauczyciel języka angielskiego, fotograf) oraz nauczycieli ze szkoły Podstawowej nr 1 (Pani Elwira Markowska - nauczyciel języka angielskiego, Pani Bożena Prachnio - nauczyciel plastyki, Pani Katarzyna Michalak - nauczyciel języka angielskiego), wybrało zwycięzców oraz wyróżniło 3 prace.
Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej oraz mieli okazję zapoznać się z twórczością znanych pisarzy. Oprócz przesłanych zdjęć każdy z zespołów musiał zamieścić tekst w języku angielskim i polskim, opisujący przestawioną scenę i ukazane w niej postaci.
Laureatom konkursu wręczone zostały uroczyście dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Oto nagrodzeni uczniowie:
Wyróżnienia otrzymali:
Pragniemy serdecznie podziękować Pani Magdalenie Olszewskiej-Silnej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach oraz Panu Dariuszowi Kupińskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach za życzliwość i wsparcie finansowe I edycji konkursu „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”.
Członkom jury - Pani Elwirze Markowskiej, Pani Bożenie Prachnio, Pani Katarzynie Michalak oraz Panu Jarosławowi Grudzińskiemu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.
Serdeczne podziękowania składamy również Dyrekcji Kina Helios w Siedlcach za wsparcie i przekazane nagrody dla uczniów.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom!
Organizatorzy: Katarzyna Lichograj i Kinga Parol
W dniu 7 czerwca, uczennice z klas 4c, 2a i 3c pod opieką A. Kamieńskie-Ławeckiej uczestniczyły w Międzyszkolnym plenerze malarskim w 100-letnim parku przy Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Uczestniczki wykonały piękne prace malarskie. Na koniec odbyło się wspólne ognisko oraz wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.
6 czerwca klasa 4b uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Podczas warsztatów, prowadzonych przez przyszłe higienistki stomatologiczne, nasi uczniowie dowiedzieli się jak uchronić się przed próchnicą, dbać o zęby i prawidłowo je szczotkować. Mieli rownież możliwość sprawdzić stan swojego uzębienia na fotelu dentystycznym.
W dniu 6 czerwca, podczas Festiwalu Kultury w Chodowie, wyróżniono pracę naszej uczennicy Marii Ługowskiej z kl.2c.
Gratulujemy sukcesu! W konkursie uczestniczyło ponad 100 uczniów, którzy podczas 3 godzin malowania na żywo wykonali swoje prace.
W dniu 5 czerwca, podczas akademii z okazji Dnia Artystycznego uczestnicy poszczególnych grup zajęć artystycznych zaprezentowali swoje osiągnięcia:
Akademię uświetniły występy wokalne i instrumentalne przygotowane pod kierunkiem p.E.Chachaj i taneczne pod kierunkiem p.M.Tymińskiej.
Dekoracje przygotowali uczniowie z grupy plastycznej pod opieką p. T. Kośmidra i A. Ławeckiej.