„Możecie na nas liczyć przy następnej akcji tego typu” taką informację otrzymaliśmy od pracowników siedleckiego Media Markt. Kontener jest wypełniony po brzegi, co jest zasługą wszystkich, którzy włączyli się w akcję. Jutro podamy wagę zebranej makulatury i kwotę jaką udało nam się uzyskać. Dziękujemy
Uczniowie klasy 5B pod opieką p. Agaty Michalak i p. Magdaleny Chojeckiej wzięli udział w wyjątkowej akcji zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach.
Nasi uczniowie wraz z prawie 900 innych uczestników ustanowili rekord Polski w jednoczesnym komunikowaniu się językiem Makaton. System gestów i znaków Makaton został sporządzony do kontaktów z osobami mającymi trudność z porozumiewaniem się.
Uczennica klasy 8c
została
konkursu literackiego “Fantastyczny XXI wiek”, rekomendowanego
przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Zadanie polegało na stworzeniu ilustrowanego opowiadania, którego akcja osadzona jest w realiach XXI wieku, a bohaterami są zarówno współcześni, zwykli ludzie, jak i postaci typowe dla literatury fantasy.
Opiekunem uczennicy była p. Barbara Biarda GRATULACJE!
W dniu 2.04 na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Zapraszamy naszą szkolną społeczność do włączenia się w obchody:
Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w zaplanowane działania.
Ewa Wasążnik
Miłośnicy recytacji z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach miejskich XV Edycji Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów pt. „Między wierszami”. Konkurs odbył się 26 marca 2019 roku. W Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Kalinowska z kl. 3c, Wiktoria Kubaj z kl. 3f oraz Bartosz Piekarski z kl. 7a. Uczestnicy konkursu zaprezentowali jeden wiersz i jeden fragment prozy. Podziwiano technikę wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. ZUZANNA KALINOWSKA, uczennica klasy 3c przygotowywana przez p. Dorotę Gajewską zdobyła WYRÓŻNIENIE. Pozostali uczniowie z naszej szkoły byli przygotowywani przez panią Beatę Krzyszczak i panią Barbarę Biardę. Opiekunem podczas konkursu była pani Mariola Zatorska
O godzinie 12:00 przy pomniku Wielkiego Polaka, odbędą się oficjalne obchody. Zachęcamy wszystkich do wspólnego uczczenia pamięć Papieża Polaka, Honorowego Obywatela Miasta Siedlce.
My też tam będziemy☺️
zdjęcie Ryszard Porzynski z Pixabay
23 marca uczeń naszej szkoły
wywalczył
Zawody odbyły się w Olszynie.
Bartek startował w kategorii U-18 (do lat 18) na dystansie 5 km.
Gratulujemy Bartek zdobycia miejsca na podium
i życzymy dalszych sukcesów!
Mińsk Mazowiecki gościł 26 marca na swojej pływalni sportowców z całego regionu. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p.A.Matwiejczuka i p.P.Michalaka przywiozła jeden medal oraz punktowane miejsca do klasyfikacji.
Najlepsze miejsce wywalczył
Janek Pawlak z klasy 5a,
który był II na dystansie 25m stylem dowolnym.
Sztafeta chłopców 6x25m - w składzie - Kacper Krupa, Michał Kluczek, Max Brejer, Krzysztof Księżopolski, Kamil Orzyłowski, Mateusz Fiodorow wywalczyli IV miejsce.
Sztafeta dziewcząt 6x25m - w składzie - Emilka Grzesiewicz, Ada Wiewiórka, Ola Jówko, Wiktoria Krasuska, Weronika Arciuch, Ola Król uplasowały się na V miejscu.
Należy również VI m Emilki Grzesiewicz na dystansie 50m stylem klasyczny i grzbietowym.
28.03.2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Cydejko Szymon, Czapla Kacper, Orzełowski Tomasz, Orzełowski Piotr, Górczyński Wojtek, Soćko Konrad. Turniej zakończył się sukcesem!!! W klasyfikacji uczniów klas VII-VIII i Gimnazja III miejsce zajął Piotr Orzełowski . Na wyróżnienie zasługuje również Tomasz Orzełowski, który zajął IV miejsce w kategorii klas IV-VI. Pozostali uczniowie spisali się również bardzo dobrze zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej. Ich opiekunem był p.Michał Hryciuk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Więcej zdjęć >>>>
W dniach 4-5.04 organizujemy po raz drugi zbiórkę makulatury na cele charytatywne. Na szkolnym parkingu stanie potężny kontener, który mamy nadzieję zapełnić papierem. Zróbcie wiosenne porządki, makulatura to uratowane drzewa i dodatkowo środki na pomoc chorym dzieciom ☺️😀 zaproście znajomych‼️😘
Nauczycielem przygotowującym była p. Marzenna Skup
Nauczycielem przygotowującym była p.Ewa Chamera
Nauczycielem przygotowującym była p.Agata Głuchowska
Nauczycielem przygotowującym była p.Ewa Chamera
Nauczycielem przygotowującym była p. Barbara Biarda
Nauczycielem przygotowującym była p. Jolanta Szabłowska
“Drużyna Niepodległości” to propozycja, dzięki której jednostki Związku Harcerstwa Polskiego w całej Polsce miały okazję uczcić 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego.
Zadaniem drużyn była realizacja w okresie od 01.05.2018 r. do 11.11.2018r. podanych przez władze ZHP zadań w kategoriach : “Zdobądź wiedzę”, “Odkryj swoją okolicę”, “Działaj”. Ponadto, obowiązkiem każdej drużyny był udział w uroczystościach 11 listopada 2018 r.. Po realizacji, należało przesłać raport z wykonania zadań do Głównej Kwatery ZHP z siedzibą w Warszawie.
26. stycznia dowiedzieliśmy się, że po sprawdzeniu naszego raportu z realizacji zadań w czterech kategoriach, otrzymaliśmy tytuł Drużyny Niepodległości! Tylko dwie drużyny w naszym Hufcu zostały wyróżnione.
26. marca 2019 r. „Błękitna Szóstka” otrzymała Certyfikat oraz pamiątkowe przypinki dla każdego harcerza biorącego udział w projekcie.
Razem z innymi drużynami i gromadami z całej Polski umieszczeni zostaliśmy na liście, którą znaleźć można na stronie >>>>>>znamy gromady niepodległości
Propozycja miała zainspirować do realizacji w drużynie programu, który rozbudzał ciekawość otaczającego świata, umacniał postawy patriotyczne, podnosił świadomość obywatelską , uświadamiał potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o wolną, niepodległą Ojczyznę i umacniał szacunek do symboli i tradycji narodowych. Ponadto dzięki realizacji propozycji harcerze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą historii odzyskania niepodległości przez Polskę, historii Związku Harcerstwa Polskiego, a także twórczo zaangażować się w życie społeczności lokalnej.
21 marca 2019r. klasy VIIb, VIIIb i IIIa gimnazjum wybrały się na specjalne jubileuszowe spotkanie z przedstawicielami Wydziału Nauk Ścisłych. W ramach Dnia Wagarowicza uczniowie mogli wziąć udział w interdyscyplinarnych wykładach i pokazach z zakresu nauk ścisłych: chemii, fizyki, matematyki oraz informatyki. Mieli okazję sptawdzić swoją wiedzę odpowiadając m.in. na takie pytania, jak: Co łączy matematykę z Napoleonem Bonaparte?, Który uczony urodził się w dzień liczy Pi (14 marca)?, Kto wymyślił współczesną ruletkę zwaną królową kasyn? Poprawne odpowiedzi były nagradzane ciekawymi upominkami.
Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowy certyfikat wagarowicza, honorowany podpisem Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych, dr hab. Wiesławy Barszczewskiej.Opiekę podczas wycieczki sprawowały panie: Magdalena Korytowska, Katarzyna Teodorska-Romańska, Ewa Chamera i Mariola Zatorska.
🍎🍏🍓🍊🍋🍇🍍🥦🥑🍆🍅🥕🥔🍠🥐
Miło nam poinformować, iż nasza świetlica w Ogólnopolskim Projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem" prowadzonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy zajęła 🏆34 miejsce na 700 szkół z całej Polski. Opiekunami projektu były p.Olga Dębska, p.Lidia Michalczuk i p.Joanna Tokarewicz.
W dniach 18-20 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się przesiewowe badania słuchu dla uczniów klas pierwszych, organizowane przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu z Kajetan k/Warszawy. Pierwszaki spotkały się z lekarzem laryngologiem, a następnie czynnie brały udział w badaniu audiometrii tonalnej. Wyniki badań w najbliższym czasie zostaną przekazane rodzicom uczniów, biorących udział w projekcie.