Klasa 8a podczas warsztatów artystycznych pt. „Siedlce w XX-leciu międzywojennym” w Galeria Kultura w Siedlcach.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2 b, 🏆Michał Skolimowski, zajął 🏆2 miejsce w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej do określonego przez organizatora tekstu. 19 listopada przekazaliśmy Michałowi dyplom i nagrodę, która da mu zajęcie na wiele, wiele godzin🙂
W jesiennej aurze zabytkowej Warszawy kl. 8a, 8b i 5a zwiedziły Muzeum Geologiczne. Mieliśmy okazję podziwiać wystawy tematyczne oraz wysłuchać ciekawych prezentacji przewodników dotyczacych różnych dziedzin geologii.
Urzekło nas również Muzeum Warszawy, gdzie wzięliśmy udział w kreatywnych Warsztatach Varsavianistycznych. Uczniowie interpretowali ślady przeszłości, które widniały w przestrzeniach oraz na fasadach kamienic oraz poznawali ważne momenty historii Warszawy i codzienne życie jej mieszkańców.
Po udanym i pełnym wrażeń dniu obejrzeliśmy musical „Metro” w Teatrze Buffo, który zrobił na nas oszałamiające wrażenie. Grupa młodych artystów poprzez piosenkę i taniec opowiedziała o miłości i marzeniach, dodając nam entuzjazmu i motywując do realizacji swoich pasji.
15 listopada reprezentacja SP 3 wzięła udział w Parku Wodnym w zawodach pływackich. Opiekunami byli p. A. Matwiejczuk i p.P.Michalak.Najlepszy rezultat osiągnął 🏆Jan Pawlak, 🏆który na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął🏆 I miejsce oraz VI m w stylu klasycznym.Wśród klas 1-3 🏆Matylda Niedziółka 🏆zajęła 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, a 🎖Maja Puszcz V miejsce 25 m stylem dowolnym.Sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę to:Jakub Jastrzębski, Mikołaj Wielogórski, Max Kozłow, Karol Suliński, Aleks Biernacki , Maksym Kordys, Igor Żero, Filip Artwicht, Igor Żurawski, Aleksander Głuchowski, Szymon Żurawski, Maja Kulikowska, Paulina Zdunek, Amelia Mańkowska, Ewa Szczygieł, Zuzia Kolczak.
Właśnie przeprowadziliśmy z wielkim sukcesem pierwszy etap międzynarodowego projektu eTwinning „Pen Pals”, którego autorką i koordynatorem jest p. Agnieszka Księżopolska przy współpracy z p. Agatą Michalak. Projekt polega na wymianie korespondencji w języku angielskim między uczniami z różnych szkół i krajów. W pierwszym zadaniu ponad 70 uczniów naszej szkoły z klas piątych i szóstych napisało listy o sobie i swoich rodzinach, które trafią w ręce dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kłecku i Szkoły na Ukrainie. Nasi uczniowie już dostali listy z Kłecka, czekamy na odpowiedź z Ukrainy. W następnym etapie dołączy do projektu kolejnych 50 uczniów z Grecji.
11 listopada sportowcy naszej szkoły uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości startując w biegach ulicznych. Reprezentacja chłopców drużynowo wywalczyła I miejsce. Na sukces zespołu zapracowali:
Klasy 1-3
III m – Dawid Chromiński
Aleksander Chromiński, Maksym Wielogórski, Filip Artwicht, Franciszek Radzikowski, Alan Figarski.
Klasy 4-6
II m – Szymon Marciniak
III m – Mikołaj Wielogórski
Oliwier Zadrożniak, Piotr Kozieł, Jan Suchodolski, Aleksander Mazurko, Adam Gnat, Mateusz Piechowicz, Aleksander Ostaszewski, Alan Zabuski, Marcel Brodacki.
Klasy 7-8
III m - Jakub Jastrzębski
Kamil Urban, Paweł Twardziak, Konrad Soćko, Mateusz Postrzygacz, Marcel Wróbel, Mateusz Skiba, Mikołaj Zadrożniak, Artur Prus, Kajetan Redesiuk, Patryk Pobikrowski.
W dniach 18-22 listopada odbywają się w naszej szkole Dni Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali ciekawy program mający na celu prezentacje talentów i umiejętności uczniów oraz promocję korzyści wynikających ze znajomości języków obcych. W programie Dni Języków zaplanowane są:
W dniu 16 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach odbył się etap międzyszkolny VII Dyktanda z Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Sadłowska kl. VIa i Grzegorz Księżopolski kl.VIc. Oboje wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i uplasowali odpowiednio na 4 i 5 miejscu. Opiekunowie uczniów to p. A. Księżopolska i p. J. Grudziński. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 13 listopada 2019r.w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem "Pokaż swój patriotyzm".
Z radością informujemy, iż do uroczystych obchodów
101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości dołącza
sukces Anny Tomczak, uczennicy klasy 3b.
Ania zajęła I miejsce!
Gratulujemy!
Serdecznie przypominamy i zapraszamy do wzięcia udziału w Galerii Sztuki w miesiącu listopad.Czekamy już tylko do końca tygodnia na Wasze prace. Wykonujemy metodą dowolną pracę na wybrany temat: Polska moja Ojczyzna🇵🇱 lub Kolory Jesieni.🍁🍂Jeżeli jest to dla Was trudny temat możecie wykonać do naszej wspólnej Galerii dowolną pracę. Dla osób aktywnych przez cały rok nagrody! Zapraszamy!!
Uczniów klas 1-3 zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym 🌲"Christmas Card". 🎄Uczniowie wykonują bożonarodzeniową kartkę zawierającą życzenia świąteczne w języku angielskim. Liczymy na pomysłowość i wykorzystanie ciekawych technik plastycznych.
Prace należy oddawać nauczycielom języka angielskiego do 🎅3 grudnia.‼️
Najpiękniejsze kartki zostaną wysłane do szkoły w Hiszpanii w ramach projektu międzynarodowego eTwinning.
Już dwukrotnie spotkali się miłośnicy kotów z naszej szkoły. Opowiadaliśmy o swoich ulubieńcach, o tym jak koty znalazły się w naszych domach i co lubią najbardziej. Rysowaliśmy portrety kocich pupili, a niektórzy przynieśli zdjęcia. Wszystkie kocie portrety prezentujemy na tablicy w wejściu do naszej szkoły. Postanowiliśmy, że będziemy spotykać się raz w miesiącu w ramach Koła Miłośników Kotów. Poszukujemy krótkiej nazwy naszego Koła i liczymy na pomoc koleżanek i kolegów :)
Dnia 14.112019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się VI Międzyszkolny konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 oraz 5-8 Z naszej szkoły w kategorii młodszej dziewczynki z klasy 1d zajęły 3 miejsce, a były to Justyna Dołega, Karolina Kurowskai i Martyna Soćko. Natomiast Konstancja Smoczyńska uczennica klasy 5b zajęła miejsce 1 w kategorii klas 5 - 8.
Gratulujemy dziewczynkom.
28 października w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej szkole Festiwal Czytelniczy, na który złożyło się szereg atrakcji.
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki” oraz konkurs na plakat promujący czytelnictwo. Najlepsze prace umieszczono w szkolnej galerii, a ich autorzy otrzymali dyplomy i nagrody.
W bibliotece na uczniów czekały zapakowane w szary papier książki -niespodzianki.
Podczas lekcji języka polskiego oraz w czasie zajęć kreatywnych uczniowie z klas IV – VIII mogli zaprezentować koleżankom i kolegom powieści, które ich zdaniem warto przeczytać. Dzieci młodsze natomiast w tym dniu przyszły przebrane za bohaterów swoich ulubionych utworów. Za najciekawszy strój uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Przez cały dzień można było też delektować się pysznym ciastem w kawiarence literackiej.
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.Tego dnia czciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju. Z okazji tych wydarzeń w piątek 8 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia odbyła się akademia, podczas której uczniowie klasy 1 c i 2a dla swoich kolegów z klas 1-3 zaprezentowali krótkie przedstawienie pt.: „Dzieci z Wrześni”, przypominające burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z tysiącami uczniów w całej Polsce punktualnie o 11:11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie odbyła się uroczysta akademia dla klas 4-8, podczas której zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Na przedstawienie złożyły się scenki teatralne, recytacje oraz występy wokalne. Ta akademia została przygotowana przez p. Barbarę Biardę, p. Annę Miłobędzką, zaś dekoracja przez p. Tadeusza Kośmidra.
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem gazetki zarówno w formie zdjęć jak również w pdf.
Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej z panem Dyrektorem Dariuszem Kupińskim wzięli udział w miejskich obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy naszej szkoły był obecny podczas Mszy Świętej w kościele p.w. św Józefa, a następnie podczas uroczystości pod Pomnikiem Wolności, gdzie delegacja uczniów i nauczycieli złożyła pamiątkowe kwiaty.
Jest w każdym naszym słowie,
a słowa są najprostsze -
chleb, mama, dom gościnny,
i Wisła, i Mazowsze.
I jest w czerwieni maków,
i w białych kwiatach wiśni,
w piosenkach wszystkich ptaków
i w każdej naszej myśli.
W mazurku chopinowskim,
i w czarnym węglu Śląska,
i tu, gdzie serce mówi,
że to jest właśnie Polska.
Wanda Chotomska