7 lutego odbyło się szkolne dyktando z języka angielskiego, będące jednocześnie etapem szkolnym Międzyszkolnego Dyktanda z języków obcych. W dyktandzie wzięło udział 10 uczniów. Wyniki:
W etapie międzyszkolnym (28 kwietnia)naszą szkołę reprezentować będą:
Gratulujemy!
W dniu 7 lutego w GOK w Chodowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursach plastycznych: Anioły Gminy Siedlce oraz Mikołajkowe szaleństwo. Wyróżniono pracę uczniów klasy 2a: Szymona Piątkowskiego, Julii Gruszki, Gabrysi Bosek, Ani Jessy i Bartka Laskowskiego. Gratulujemy sukcesu!
Środa 5 lutego 2020 r.‼️
W tym dniu w naszej szkole odbywa się podsumowanie interdyscyplinarnego projektu szkolnego „Cud nad Wisłą”. Uczniów obowiązuje strój galowy. Lekcje odbywają się według planu. W akademii uczestniczą wyznaczone klasy według harmonogramu.
Czwartek 6 lutego 2020 r.‼️
W tym dniu w naszej szkole odbywają się bale:
W klasie 1a odbyła się niezwykła lekcja historii. Poprowadził ją pan Adam Krzeski, znany siedlecki kolekcjoner, wydawca pocztówek i zeszytów „Z dziejów ziemi najbliższej” oraz pracownik Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu, a prywatnie dziadek uczennicy Aleksandry Krzeskiej. Ten wspaniały gość, wyróżniony honorową odznaką za zasługi dla Oddziału PTTK Podlasie w Siedlcach, podzielił się z młodymi słuchaczami nie tylko rozległą wiedzą na temat naszego mista, ale także przyniósł wiele ciekawych, zabytkowych pamiątek. Znalazły się wśród nich: dzwonek, telefon, waga, moździerz, zabytkowe żelazka i niezwykłe fotografie autorstwa, m.in.: Adolfa Ganiewskiego (Gancwola) oraz wiele innych interesujących przedmiotów. Oglądając piękne pocztówki Siedlec, uczniowie cofnęli się w przeszłość. Za poświęcony czas i przybliżenie historii miasta, dzieci nagrodziły pana Adama gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Pana na kolejną, wspaniałą przygodę z historią. To niezwykłe wydarzenie na zawsze zapisze się w naszej pamięci.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych pt: „Komputerowy ćpun".
Krzysztof Piersa na spotkaniu promował wśród młodych ludzi bezpieczne korzystanie z Internetu. Opowiadał jak nie zatracić się w wirtualnym świecie, jak uniknąć uzależnienia od komputera i gier. Zwracał uwagę na problem hejtu w Internecie i konsekwencje prawne jakie to za sobą pociąga.
Jako coach i pasjonat życia tłumaczył, w jaki sposób realizować swoje marzenia oraz przedstawiał proste mechanizmy zarządzania czasem.
Gościem naszej szkoły był siedlecki poeta - Sebastian Baran, towarzyszył mu tata, pan Zdzisław Baran. Twórczość pana Sebastiana porusza ważne tematy takie jak: tolerancja, zrozumienie, współczucie. Uwrażliwia na drugiego człowieka i uczy szacunku, pokazuje że człowiek jest kruchy ale jeśli chce może pokonać bariery. Jego twórczość jest wyrazem buntu przeciwko własnej niepełnosprawności oraz niesprawiedliwości świata.
Podczas spotkania uczniowie wysłuchali wierszy czytanych przez kolegów oraz przez samego autora.
Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym "BE SAFE ONLINE". Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły, od klasy 1 do 8. Celem jest szerzenie wiedzy dotyczącej bezpiecznego korzystania z internetu, bogacenie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz rozbudzanie kreatywności.
Szczegółowych informacji udziela p. Agata Michalak. Zadania i terminy można znaleźć w Ogłoszeniach Librusa oraz na tablicach przy salach językowych.
Zapraszamy!
W ostatnim czasie klasa 5a miała wyjątkową okazję gościć na swojej lekcji świadka Powstania Warszawskiego – Panią Stanisławę Chlebowicz - prababcię jednego z uczniów - Mikołaja.
Nasz Gość podzielił się z nami wspomnieniami z czasów swojego dzieciństwa, które przypadały na trudne lata II wojny światowej. Pani Stanisława mieszkała w tym czasie w Warszawie i miała 8 lat, gdy rozpoczęło się Powstanie Warszawskie przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Sierpień 1944 roku to czas, w którym wraz ze swoimi bliskimi przeżyła tragiczne dni bombardowania naszej stolicy przez wojska niemieckie. Relacja naszego Gościa, pomimo wielu lat od tych dramatycznych przeżyć, była pełna wielu szczegółów. Pani Stanisława w niezwykle ujmujący sposób przekazała nam jak oczami dziecka patrzyła na okrucieństwo wojny. Na słuchaczach bardzo silne wrażenie wywarły przywołane przez Panią Stanisławę dramatyczne warunki życia, brak wody i jedzenia, choroby i ciągłe życie w strachu, ucieczka przed bombardowaniami. Czas okupacji, huk bomb, widok wielu ofiar i ruin miasta Warszawy zostawiły w pamięci naszego gościa bardzo bolesne wspomnienia.
Wszyscy uczestnicy spotkania w ogromnym skupieniu wysłuchali tej relacji, zadawali pytania i okazali zainteresowanie losami Pani Stanisławy, która obecnie mieszka w Siedlcach. Dziękujemy za obecność wśród nas.
klasa 5a z wychowawcą
W dniu 30 stycznia w siedzibie SCDiDN w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym pt. Uroki zimy. Uczennica Maja Stachurska z klasy 2a zajęła 1 miejsce w kategorii klas 1- 3. Gratulujemy sukcesu!
Informujemy, że rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 4 maja 2020 r. o godz. 8.00.
W środę 29 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy turniej sportowy klas III pod hasłem "Sport jest dla wszystkich". Zorganizowali go nauczyciele w-f: Maciej Miatkowski, Paweł Michalak, Alicja Szyszkowska i Robert Malon a wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas trzecich. Dzieci z zapałem i zaangażowaniem wykonywały zadania sportowe, motywowały i dopingowały się nawzajem. Było wesoło i panowała prawdziwa sportowa atmosfera!
Mamy nadzieję, że takie spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz szkoły.
Uczniowie klasy 5d w nietypowy sposób powtarzali słownictwo z języka angielskiego, a podczas zajęć rozwijających kreatywność uczyli się różnych sposobów kodowania- odkodowując przysłowia i obrazki związane z walentynkami. Oto fotorelacja z tych zajęć.
„W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko,
którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły,
którym kiedyś będzie.
(John Connolly - Księga rzeczy utraconych).
W dniach 24-26 stycznia karcerze Błękitnej Szóstki udali się do „Disneylandu”. Na trzy dni Zespół Oświatowy w Białkach zamienił się w magiczną krainę bajek. To właśnie filmy Walta Disneya były tematem Zlotu karnawałowego Drużyn Hufca ZHP Podlasie w Siedlcach. W programie znalazły się: Top Model – I miejsce zajęła nasza drużyna, gra terenowa podczas której wcielaliśmy się w Mulan, Małą Syrenkę, Herkulesa, Mowgliego i inne disneyowskie postacie. Jednym z zadań było skonstruowanie katapulty. Prawdziwymi atrakcjami było niespodziewane spotkanie z żołnierzami OTK oraz wspinaczka na ściankę. Znaleźliśmy także czas na refleksje nad przyszłością naszej błękitnej planety – Ziemi.
Zlot dostarczył nam wielu wrażeń oraz wielu nowych umiejętności i wiadomości.
Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!
Drużynowa 106 WPDH Błękitna Szóstka.
Zespół pedagogiczno-psychologiczny ogłasza konkurs na najlepszy tekst hip-hopowy.
Zasady:
1. Temat piosenki może być dowolny. Dotyczyć może twojego życia/szkoły/uczuć/relacji/przyjaciół
2. Udział może wziąć każdy chętny niezależnie od wieku.
3. W tekście nie można używać przekleństw i nie można nikogo obrażać
4. Teksty składamy w formie pisemnej do 24.02.2020 (po feriach) do gabinetu pedagogów.
5. Nagrodą będzie…. NIESPODZIANKA 🎁
Plan jest już opublikowany na stronie szkoły, niestety nie jest jeszcze doskonały ze względu na bardzo dużo uwarunkowań, jakie musi spełniać. :)
Drobne zmiany w planie będą jeszcze dokonywane.
Na planie znajduje się data jego wygenerowania, to po niej możemy się zorientować o jego aktualności.
Pani Mariola Zaczyńska miłośniczka zwierząt i wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt AMICUS odpowiedziała na pytania: Czemu koty są potrzebne w mieście? Jak im pomóc? Gdzie szukać pomocy, gdy widzimy chore zwierzęta? Opiekunki klubu Ewa Misiak i Ewa Wasążnik zadbały nawet, aby nie zabrakło ciasteczek w kształcie kocich pyszczków.
Miło nam poinformować, że uczennice klasy Ia reprezentowały naszą szkołę w Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Moje Betlejem” zorganizowanym prze Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Podczas występu w Sali Widowiskowej „Podlasie” uczennice w składzie: Izabela Dziewulak, Kornelia Karczmarczyk, Aleksandra Krzeska oraz Milena Mężyńska zaprezentowały kolędę „Jezusa narodzonego”. Natomiast Weronika Żero, jako solistka, zaśpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”. Wszystkim dziewczętom gratulujemy i życzymy rozwijania swoich talentów.
W dniu 22 stycznia uczniowie klasy 5d pod opieką p. A. Księżopolskiej i p. A. Majewskiej odwiedzili "Domu nad Stawami". Z okazji dnia babci i dziadka zanieśliśmy pyszne ciasto, rogaliki i słodycze, aby umilić czas mieszkającym tam Seniorom.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciast w dniach 21 i 22 stycznia.
Zapraszamy rodziców dnia 28 stycznia (wtorek) o godz.17.30 na wywiadówki.