Wtorek 23.04.2024

Kalendarz 2023/2024

Aktualności

• W czwartek, osiemnastego kwietnia, uczniowie klas 6c, 7a, 7b, 7c, 7d i 8a wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Łodzi. Ich pierwszym celem był fascynujący świat Orientarium w Łódzkim Zoo, gdzie mogli zbadać tajemnice egzotycznej fauny i flory. Następnie udali się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam czekały na nich interaktywne eksponaty i eksperymenty naukowe, które rozszerzyły ich horyzonty i pobudziły ciekawość. Po dniu pełnym nowych doświadczeń i nauki, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i gotowi na dalsze przygody.

• Harcerze oraz zuchy 106. WPDH „Błękitna Szóstka” wiedzą, że służba to nie tylko niesienie pomocy potrzebującemu człowiekowi. Służyć to również dzielić się z innymi swoim czasem oraz umiejętnościami. W minione sobotnie przedpołudnie mieliśmy niebywałą przyjemność poprowadzić warsztaty o tematyce harcerskiej dla scholii dziecięcej oraz podopiecznych Świetlicy Środowiskowej przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach. Nasza drużyna przygotowała uroczyste świeczowisko oraz krótką gawędę o ogniu. Podczas spotkania nasze harcerki wcieliły się w rolę instruktorek ucząc harcerskich pląsów oraz piosenek przy akompaniamencie ukulele. Na zakończenie siostra Ezechiela, dzięki której mogliśmy poprowadzić te warsztaty, podziękowała naszym harcerzom i zuchom życzliwym słowem oraz słodkim upominkiem. Czuj! Czuwaj!

• W piątek 19 kwietnia uczniowie klasy 2c pod opieką p. Moniki Czaplickiej i p. Karoliny Koziestańskiej odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z Akademii Rozwoju Sensorycznego "Bystrzaki" w Siedlcach. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewając piosenki i recytując wiersze z Akademii Pana Kleksa. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

• W sobotę 20 kwietnia br.w sali widowiskowej "Podlasie" odbył się Koncert Laureatów XXVIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii Taniec.
    Nasze, kochane PIERWSZAKI odebrały statuetkę, dyplom oraz medale, za zajęcie III miejsca.
    To pierwsze wojaże taneczne kolejnego pokolenia❤️
    Z przytupem szykujemy się na kolejne konkursy, których nie możemy się już doczekać🤩😍🥰

• 11 kwietnia 2024 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny. Wkład Polaków w historię i kulturę. Pamięci Romualda Traugutta, Wincentego Witosa, rodziny Ulmów, Czesława Miłosza i Władysława Zamoyskiego. Udział wzięło 17 uczniów z SP 3 Siedlce, SP nr 9 i Zespołu Oświatowego w Białkach. Trzymamy kciuki za zwycięzców i życzymy powodzenia

• Zespół taneczny "Cool Dance" zdobył III Miejsce na Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Tancerze otrzymali nagrodę w kategorii taniec nowoczesny, klasy I- IV.
    Uwaga - byli jedyną klasą pierwszą, która występowała w tej kategorii.
    Dzieci spisały się na medal, dzielnie zawalczyły ze starszakami!
    Brawo!😍🥰🤩😘
    Opiekunami tej fantastycznej grupy są p. Anna Kruk i p. Monika Kowal.

• Rekrutacja do klas 1

Przypominamy o zbliżajacych się terminach naboru do klas 1.

• Dnia 10.04.2024 r w MOK w Siedlcach odbył się Konkurs Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii Piosenka. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4 a GABRIELA DANIELAK!!! Serdecznie gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów.